Formalizada Servicios

CONTRACTE DE PATROCINI ENTRE GREMI D'HOSTELERIA I LLORET FUTUR, SA

Expediente: 2021005 EXCLU

\Lloret Futur, SA com a societat municipal de gestió, promoció i dinamització de la destinació de Lloret de Mar, creu convenient difondre publicitat d'interès turístic en aquells espais privats que reben la visita de gran part dels turistes que arriben a la nostra destinació. És per això que després de realitzar diferents estudis de mercat, es destaquen les tasques de difusió publicitària que realitza el Gremi d'Hosteleria de Lloret de Mar en els diferents espais dels que disposa l'empresariat turístic local, amb la col·locació de tòtems a totes les recepcions d'hotels, càmpings i apartaments turístics de Lloret, així com la posada a disposició dels visitants de díptics plastificats antibacterians a totes les habitacions d'hotels / apartaments / HUTs que formen part del Gremi d'Hosteleria.En aquest sentit, una de les línies d'actuació de la societat municipal és el reforç de la presència de la marca \Lloret de Mar\ a tots els establiments del sector d'allotjament, amb la finalitat de fer arribar als que visiten la destinació tota la oferta d'activitats i productes turístics de Lloret de Mar, així com també les diferents polítiques turístiques portades a terme per a la reconversió del turisme local.Després de realitzar el corresponent estudi de mercat i atesa la dificultat per determinar si el preu pactat pel servei que prestarà el Gremi d'Hosteleria és adequat al del mercat, es calcula que aquest import seria d'aproximadament 10.000,00€, atenent al nombre de visitants als que poden fer arribar la informació i als metres quadrats dels suports utilitzats per anunciar la informació de la destinació. No obstant, el cost d'aquest patrocini serà de 7.500,00€ anuals (IVA no inclòs). Per tant, donat el rellevant retorn publicitari que implicaria que la marca 'Lloret de Mar' tingui presència en tots els allotjaments turístics de Lloret de Mar en relació al cost del mateix, resulta adient la formalització d'un contracte privat de patrocini amb el Gremi d'Hosteleria.\

30.000
Presupuesto base
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Negociado sin publicidad
Lugar de ejecución
Girona, Girona (Cataluña)
Publicación
22 dic 2021, 10:00

Organismo contratante

LLORET FUTUR S.A.

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 22 dic 2021
Anuncio de Pliegos 22 dic 2021
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 21 dic 2021
Anuncio de Formalización 22 dic 2021

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 5 mar 2026, 23:19

Más licitaciones de LLORET FUTUR S.A.

En la misma provincia (Girona)

Abierta 2026/2899

Obres de “restauració del tram de les espitlleres de la muralla medieval del Rec del Molí de Castelló d’Empúries”

119.507 €

Abierta 2026/10/1403

És objecte d’aquesta contractació per lots, el servei de Bus de Nit a les Fires de Girona per l’any 2026, des dels municipis adherits al Pla de serveis d’assistència tècnica en matèria de joventut i que han sol·licitat el servei del projecte comarcal Bus de Nit,a les Fires de Girona: Aiguaviva, Bescanó, Bordils, Canet d’Adri, Celrà, Cervià de Ter, Flaçà, Fornells de la Selva, Juià, Madremanya, Salt, Sant Gregori, Sant Joan de Mollet, Sant Jordi Desvalls, Sant Julià de Ramis, Sant Martí Vell, Sarrià de Ter, Vilablareix, Viladasens i Sant Martí de Llémena, Llagostera, Cassà de la Selva, Llambilles i Quart.

50.380 €

Abierta 82/2026

El contracte té per objecte el subministrament d’una unitat compacte d’aire condicionat per a l’Espai Port (Moll d’en Balleu, s/n). El contracte també inclou el transport, la retirada de l’equip existent malmès, la instal·lació i posada en marxa del nou equip destinat a substituir la bomba de calor existent.

49.591 €

Abierta X2026000382

Execució del projecte de millora dels vials de diferents zones de Maçanet de Cabrenys

315.004 €

Abierta 2026/516

subministrament i muntatge dels equips de climatització i ventilació a l'edifici El Triangle i al taller de reutilització, al Centre de Tractament de Residus de l'Alt Empordà

169.620 €