Formalizada Suministros

Subministrament d'estella pels biofiltres de la Planta de compostatge de la Garrotxa

Expediente: X2022002231

El Consell de Presidència, en la sessió de 16 de febrer de 2022, va aprovar l'expedient de contractació del subministrament d'estella pels biofiltres de la Planta de Compostatge de la Garrotxa, mitjançant procediment obert simplificat. Un cop realitzat tot el procés, al qual es van presentar Biomassa del Gironès, SL, Forestal Soliva, SL i Alameda Torrent, SL, la licitació es va declarar deserta el 3 de juny de 2022, ja que segons van declarar ambdues empreses, en el context excepcional de pujada de preus i dels carburants no podien mantenir el preu ofertat en el seu moment durant els propers 4 anys ( durada del contracte més les possibles pròrrogues).Donada la necessitat de contractar el subministrament d'estella pels biofiltres de la Planta de compostatge de la Garrotxa pel pròxim any (més una possible pròrroga pel segon), i en compliment de la Llei 9/2017 de 8 de novembre (LCSP) que permet licitar mitjançant procediment negociat en cas de declaració deserta amb caràcter previ, el 6 de juliol de 2022 es va aprovar un nou expedient de contractació mitjançant procediment negociat sense publicitat, convidant a les 3 empreses que es van presentar a la primera licitació i per un valor estimat de 68.040,00 euros.

68.040
Presupuesto base
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Negociado sin publicidad
Lugar de ejecución
Girona, Girona (Cataluña)
Publicación
27 sep 2022, 10:45

Organismo contratante

Consell Comarcal de la Garrotxa

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 27 sep 2022
Anuncio de Pliegos 27 sep 2022
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 13 sep 2022
Anuncio de Formalización 27 sep 2022

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:09

Más licitaciones de Consell Comarcal de la Garrotxa

Abierta X2026001026

Obres d’adequació i reforma del local on s’han d’ubicar el Servei comarcal de joventut i l’Oficina Jove de la Garrotxa

137.651 €

Abierta X2026001391

Els edificis i equipaments disposen d’una sèrie d’instal·lacions de seguretat, tant d’intrusió com de detecció i actuació en cas d’incendis. Per tal d’assegurar el bon funcionament d’aquestes instal·lacions i que estiguin operatives en tot moment, cal efectuar les tasques de manteniment preventiu, correctiu i normatiu que siguin necessàries i que, a més, en perllonguin la seva vida útil. A nivell més concret, el servei de manteniment de les instal·lacions de seguretat, tant d’intrusió com de detecció i actuació en cas d’incendis, inclou: - Inventari, numeració, control de funcionament i conservació d’instal·lacions. - Manteniment preventiu / normatiu. - Reparació d’avaries (manteniment correctiu segons cada cas). L’objecte del contracte és, doncs, el servei de manteniment dels sistemes d’alarmes d’intrusió i d’alarmes d’incendis i extintors seus del Consell Comarcal de la Garrotxa, del Consorci de Medi Ambient i Salut Pública de la Garrotxa, del Consorci d’Acció Social de la Garrotxa i del Consorci de l’Alta Garrotxa.

19.728 €

Abierta X2026001026

Execució de les obres d’adequació i reforma del local situat a la planta baixa de l’edifici de l’avinguda Onze de Setembre, 13, d’Olot, per tal d’ubicar-hi les oficines del Servei comarcal de joventut i l’Oficina Jove de la Garrotxa.

137.651 €

Abierta X2026001391

Servei de manteniment dels sistemes d'alarmes d'intrusió i d'alarmes d'incedis i extintors a les seus del Consell Comarcal, SIGMA, CASG i CAG

42.235 €

Abierta X2026001069

Obres - memòria tècnica d'investigació per l'execució de captacions d'aigües subterrànies per als municipis de la Vall del Llierca

61.015 €

En la misma provincia (Girona)