Adjudicada Suministros

Subministrament de llicències de Microsoft per a petits comptes

Expediente: X2026001066

Contrato de suministros adjudicado por Consorci de Benestar Social del Ripollès en Girona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 48900000. Adjudicado el 1 sep 2026 a ORANGE ESPAGNE SAU. Se recibieron 4 ofertas.

3.548
Presupuesto base
4.293
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
48900000
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
3 sep 2026, 14:08
Fecha límite
27 jul 2026, 02:00
Duración
2 años

Adjudicación

Adjudicatario
ORANGE ESPAGNE SAU
NIF
A82009812
Importe
2.468
Ofertas recibidas
4

Documentos

(2)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 3 sep 2026
Anuncio de Pliegos 3 sep 2026
Fin Plazo Presentación 27 jul 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 1 sep 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 4 sep 2026, 06:23

Mismo sector y zona (48 en Girona)

Abierta X2026000203

L'objecte del present contracte consisteix en la renovació de la infraestructura de commutació (switching) i de la xarxa sense fils (Wi-Fi) de l'Auditori de Girona, equipament integrat funcionalment i tecnològicament a la xarxa corporativa municipal i connectat a la infraestructura de la Xarxa Metropolitana d'Àrea (M.A.N.) de l'Ajuntament de Girona.

144.822 €

Prevista 2026/32/1403

L’objecte del contracte consisteix en la implantació i manteniment, en la modalitat de lloguer, d’un programari (SaaS) allotjat al núvol per l’empresa adjudicatària, destinat al control del temps de treball i a la gestió dels recursos humans del personal del Consell Comarcal del Gironès que presta serveis en els edificis següents: seu administrativa (C/ Riera de Mus, 1 A de Girona), Sarrià 221 (av. de França, 221 de Sarrià de Ter), Punt d’Informació Turístic Gironès-Girona (C/ Berenguer Carnicer, 3 de Girona) i monument dels Banys Àrabs (C/ Rei Ferran el Catòlic, s/n de Girona). L’execució de l’objecte d’aquest contracte implica, per part de l’empresa adjudicatària, el tractament de dades de caràcter personal del personal del Consell Comarcal del Gironès. L’empresa adjudicatària tractarà aquestes dades en qualitat d’encarregada del tractament per a les finalitats necessàries per a la correcta prestació del servei, incloent-hi la recollida, el registre, la gestió i el tractament de les dades de les persones usuàries donades d’alta com a personal al servei del Consell Comarcal del Gironès. El programari subministrat haurà de complir el que estableix el Reglament (UE) 2016/679 del Parlament Europeu i del Consell, de 27 d’abril de 2016, relatiu a la protecció de les persones físiques pel que fa al tractament de dades personals i a la lliure circulació d’aquestes dades (Reglament general de protecció de dades), així com la resta de normativa vigent que resulti aplicable en matèria de protecció de dades personals. El present contracte té caràcter mixt, atès que el seu objecte comprèn, de manera indissociable, prestacions pròpies d’un contracte de subministrament i prestacions pròpies d’un contracte de serveis, d’acord amb el que estableix l’article 18 de la Llei 9/2017, de 8 de novembre, de contractes del sector públic (LCSP). Concretament, l’objecte del contracte inclou, d’una banda, el subministrament de la llicència d’ús d’un programari de control del temps de treball

17.050 €

Adjudicada 2026/8400

Subministrament de les llicènices del programari PMH (Gestió de padró llicència provincial) i GPA de l’empresa AYTOS Berger Levraut, per un any.

40.710 €

Adjudicada 2026/7354

Llicències informàtiques per al programari per realitzar les auditories dels registres comptables de factures per dos any.

18.720 €

Adjudicada CONTR/2026/0000000244

Gestió del programari ATTASpro amb subministrament dellicències i servei d’implantació i suport per a la gestió de la instal·lació de neu produïda a lesestacions de muntanya d’FGC Turisme (NS68/26)

39.498 €

Adjudicada CONTR/2026/0000000243

Gestió del programari ATTASpro amb subministrament de llicències i servei d’implantació i suport per a la gestió de la instal·lació de neu produïda a les estacions de muntanya d’FGC Turisme (Ref. NS68/26)

295.301 €

Formalizada 2026/140

L'àrea de serveis tècnics del Consorci Vies Verdes utilitza una plataforma per gestionar i fer el seguiment dels equips tècnics de treball i projectes tècnics, així com portar-ne el control i registre des de qualsevol dispositiu amb connexió a internet (smartphones, tablets, ordinadors portàtils). La plataforma també permet la realització de múltiples prestacions adaptables com gestor de temps, calendaris, control de despeses, seguiment i evolució de projectes, informes, reunions, estadístiques. Alhora permet al Consorci disposar de manera ràpida i actualitzada de les tasques que va desenvolupant al llarg de l'any, per tipus d'incidència, per municipi i per gestor de la incidència. El Consorci té necessitat de seguir utilitzant aquesta plataforma per garantir el bon funcionament de l'àrea de control, i atès que l'aplicació "Escio", ha estat desenvolupada per l'empresa Esolvo Global, S.L., és la única que pot subministrar aquestes llicències d'ús i prestar el servei de manteniment i suport al personal tècnic i de control del Consorci, d'acord amb el que preveu l'article 168.a.2 de la LCSP.

24.672 €

Adjudicada COBS2026/036

Contracte de subministrament d'una llicència Photoshop i una Llicència Adobe basat en acord marc del Consorci LOCALRET, a través de contractació basada en Acord marc de l'ACM.

4.025 €

Adjudicada X202600359

Subscripció del Consell Comarcal del Pla de l’Estany a la plataforma digital ESPUBLICO, per realitzar consultes de normativa i jurisprudència actualitzada a diferents Àrees de la corporació.

3.530 €

En evaluacion 2026039379

La prestació consisteix en el subministrament de dues llicències d'ús temporal per un període de tres anys del programari de servidor de correu Microsoft Exchange Server Enterprise Subscription Edition. Per més informació consultar el PCAP i el PPT que regeixen aquesta contractació.

18.949 €

Más licitaciones de Consorci de Benestar Social del Ripollès