Abierta Sin plazo publicado Obras

PROJECTE DE MILLORA DE CAMINS ESTRUCTURANTS DE VALLCEBRE 2026

Expediente: 152/2026

La població directament beneficiària és la de tot el municipi, i en particular, els habitants de les masies i cases disseminades a les que comuniquen el camí de Fígols i el camí del Comellar. L’obra és necessària per la millora de la seguretat i ús d’aquests camins i consisteixen en:  Tall en paviment de mescla bituminosa de 10 cm de fondària com a mínim, amb màquina talla junts amb disc de diamant, per a delimitar la zona a demolir.  Formació de cuneta transitable TTR-10, d'1,00 m ample i revestiment mínim de 15 cm de formigó de 20 N/mm2 de resistència característica a la compressió amb fibres, inclosa excavació de terres.  Barrera de seguretat metàl·lica simple, per a una classe de contenció normal, amb nivell de contenció N2, índex de severitat A, amplària de treball W4 i deflexió dinàmica 1.1 m segons UNE-EN 1317-2, amb separador, amb un perfil longitudinal de secció doble ona i suports C-120 col·locats clavats a terra cada 2 m (BMSNA2/C), col·locada en trams rectes o en corbes de radi igual o superior a 22 m.  Paviment de formigó amb fibres HAF-30/A-2.5-2/F/20-60/IIb+E, de consistència tova i grandària màxima del granulat 20 mm, de gruix 20 cm, acabat raspallat, abocat des de camió.  Seguretat i salut en l’execució de les obres, en aplicació del Decret 1627/97.

111.830
Presupuesto base
111.830
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Vallcebre, Barcelona (Cataluña)
Publicación
7 ago 2026, 17:40
Fecha límite
Sin plazo publicado

Organismo contratante

Ajuntament de Vallcebre

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 7 ago 2026
Anuncio de Pliegos 7 ago 2026
Fin Plazo Presentación
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 8 ago 2026, 12:10

Más licitaciones de Ajuntament de Vallcebre

Abierta 78/2026

Execució de les obres de La Memòria valorada per a la “Prolongació de la xarxa d’aigua a Les Comes”.

58.078 €

Abierta 53/2026 (antic 189/2025)

CONTRACTE DEL SERVEI D’EXPLOTACIÓ I DINAMITZACIÓ DE DIFERENTS ESPAIS I EQUIPAMENTS MUNICIPALS “ESPAI ACTIU VALLCEBRE”, MITJANÇANT LA MODALITAT DE CONCESSIÓ DE SERVEI.

137.859 €

Abierta 57/2026

Execució del projecte bàsic i executiu de les obres de rehabilitació del consultori mèdic local de Cal Roser.

199.234 €

En evaluacion 152/2026

La població directament beneficiària és la de tot el municipi, i en particular, els habitants de les masies i cases disseminades a les que comuniquen el camí de Fígols i el camí del Comellar. L’obra és necessària per la millora de la seguretat i ús d’aquests camins i consisteixen en:  Tall en paviment de mescla bituminosa de 10 cm de fondària com a mínim, amb màquina talla junts amb disc de diamant, per a delimitar la zona a demolir.  Formació de cuneta transitable TTR-10, d'1,00 m ample i revestiment mínim de 15 cm de formigó de 20 N/mm2 de resistència característica a la compressió amb fibres, inclosa excavació de terres.  Barrera de seguretat metàl·lica simple, per a una classe de contenció normal, amb nivell de contenció N2, índex de severitat A, amplària de treball W4 i deflexió dinàmica 1.1 m segons UNE-EN 1317-2, amb separador, amb un perfil longitudinal de secció doble ona i suports C-120 col·locats clavats a terra cada 2 m (BMSNA2/C), col·locada en trams rectes o en corbes de radi igual o superior a 22 m.  Paviment de formigó amb fibres HAF-30/A-2.5-2/F/20-60/IIb+E, de consistència tova i grandària màxima del granulat 20 mm, de gruix 20 cm, acabat raspallat, abocat des de camió.  Seguretat i salut en l’execució de les obres, en aplicació del Decret 1627/97.

111.830 €

En evaluacion 78/2026

Les obres necessàries per a la instal·lació d’un nou dipòsit de 10 m³ alimentat per una nova canalització de distribució d’aigua connectada a la xarxa existent de Vallcebre.

58.078 €

En la misma provincia (Barcelona)

Abierta 237/2026

Serveis de seqüenciació massiva pel laboratori de molecular reprogramming and evolution del centre for research in agricultural genomics (CRAG)

30.000 €

Abierta LICI 2026-037 PRODUCCIÓ VIDEOS PSICOEDUCATIUS

SERVEI RELATIU AL CONTRACTE PER A LA PRODUCCIÓ DE VIDEOS PSICOEDUCATIUS SOBRE TRASTORNS FUNCIONALS I MOTORS DIGESTIUS, I CREACIÓ I MANTENIMENT DE LES EINES TELEMÀTIQUES NECESSARIES PER A LA REALITZACIO D’ESTUDIS UNICENTRICS I MULTICENTRICS, PEL GRUP DE FISIOLOGIA I FISIOPATOLOGIA DIGESTIVA DE LA FUNDACIÓ HOSPITAL UNIVERSITARI VALL HEBRON – INSTITUT DE RECERCA (VHIR).

150.000 €

Abierta LICI 2026-036

SERVEI DE RECOLLIDA, TRANSPORT I DESTRUCCIÓ D’ANIMALS MORTS PER LA FUNDACIÓ HOSPITAL UNIVERSITARI VALL HEBRON – INSTITUT DE RECERCA (VHIR).

22.000 €

Abierta LICI 2026-037 PRODUCCIÓ VIDEOS PSICOEDUCATIUS

L’objecte del present plec és la contractació d’una empresa per a la realització de vídeos psicoeducatius, tant vídeos nous com l’adaptació de vídeos prèviament realitzats, per a la realització d’ estudis de recerca, tant unicèntrics com multicèntrics; i, el desenvolupament dels mitjans telemàtics necessaris, tan nous com l’adaptació dels prèviament desenvolupats, per a la realització d’estudis i tasques d’entrenament i aprenentatge a distància per els investigadors de diferents centres. Tot aquest material es farà en continua col·laboració i seguint les indicacions i necessitats experimentals dels investigadors del Grup de Fisiologia i Fisiopatologia Digestiva de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR).

90.000 €

Abierta LICI 2026-036

L’objecte de la present licitació es establir les condicions tècniques que serviran de base per a la contractació del servei de recollida, transport i destrucció dels animals morts un cop hagin finalitzat els estudis d’investigació per la NEXUS Surgical de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR). Els animals, un cop finalitzats els estudis i assolits els objectius dels experiments científics, han de ser sacrificats mitjançant procediments eutanàsics que garanteixin una mort humanitària, d’acord amb la normativa vigent en matèria de benestar animal i experimentació.

10.000 €