Expedient de contractació d’obres del Projecte de les obres Pavelló Poliesportiu, Fase 1 a la Zona esportiva mitjançant procediment obert simplificat i atorgament de 20 dies per presentar proposicions

Expediente: Expedient PLN/06/2024 -006 6.7

Projecte. El Ple de l’Ajuntament de Vilaller, en sessió 06/2024, ordinària, celebrada el dia 6 de novembre de 2024, va adoptar l’Acord d’aprovar definitivament el projecte de les obres de Pavelló Poliesportiu, Fase 1 a la Zona esportiva en la versió de text refós del mateix el qual conté diverses determinacions i requeriments complementaris que es van substanciar en el decurs de la tramitació del propi projecte tal com s’havia especificat a l’Acord del Ple de 15 de maig de 2024, a l’al·legació presentada, als dos informes de supervisió emesos per la Diputació de Lleida i a les aportacions addicionals efectuades pels redactors. \n\n\nEl document refós es troba incorporat a l’expedient de referència com “06 00 XX TEXT REFÓS PROJECTE”.\n\n\nEl pressupost de l’actuació ascendeix a 435.000,00 Euros de pressupost d’execució material més 19 % (despeses generals i benefici industrial) per 82.650,00 Euros, pressupost d’execució per contracta de 517.650,00 Euros, més 108.706,50 Euros d’IVA al 21% i 626.356,50 Euros total.\n\n\n\nConsignació pressupostària. Al Pressupost de l’Ajuntament de Vilaller per 2025, en la seva versió aprovada mitjançant Acord del Ple de l’Ajuntament en sessió número 1/2025, celebrada el dia 9 d’abril de 2025 (actualment en tràmit d’informació pública), a l’aplicació de Despeses 2025/1.342.622.01, hi ha consignació pressupostària suficient per atendre la despesa esmentada.\n\nEn considerar oportú promoure el procés de contractació i desenvolupament de les obres, porta per objecte aquesta resolució iniciar l’expedient de contractació mitjançant procediment obert simplificat de les obres habilitant un termini per a la presentació de proposicions de 20 dies naturals per a la presentació de proposicions que s’estendrà des de les 00:00 hores del dia 26 d’abril de 2025 fins el dia 15 de maig de 2025 a les 23:59 hores.\n

626.356
Presupuesto base
626.356
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Vilaller, Lleida (Cataluña)
Publicación
21 may 2025, 21:16

Organismo contratante

Ajuntament de Vilaller

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 21 may 2025
Anuncio de Pliegos 21 may 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 2 sep 2026, 07:00

Más licitaciones de Ajuntament de Vilaller

En la misma provincia (Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicio consistente en trabajos de elaboración, revisión y actualización del inventario general consolidado de la Diputació de Lleida y de sus organismos autónomos

384.368 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicios consistentes en trabajos de elaboración, revisión y actualización del Inventario General Consolidado de bienes, derechos y obligaciones que conforman el patrimonio de las siguientes entidades, cualquiera que sea su naturaleza y el título de adquisición o uso: a) El Inventario Consolidado de la Diputació de Lleida. b) El Inventario del Organisme Autònom de Gestió y Recaptació de Tributs Locals (OAGRTL). c) El Inventario del Institut d'Estudis Ilerdencs (IEI). d) El Inventario del Patronat de Promoció Económica (PROMECO). e) El Inventario del Patronat de Turisme. La ejecución del contrato comprende la realización de los siguientes trabajos, de acuerdo con lo establecido en el Pliego de Prescripciones Técnicas:1.Efectuar una investigación previa para recopilar información relativa a los bienes y derechos, salvo aquellos de los que ya dispone la Diputació de Lleida y sus organismos autónomos. Esta parte incluye la consulta de información y documentación en registros, archivos, catastro, etc. 2. Cumplimentar la ficha electrónica del bien y crear el correspondiente expediente electrónico, adjuntando la información y documentación correspondiente al bien o derecho, de conformidad con la cláusula segunda del PPTP. 3.Trasladar al programa GPA todos los bienes y derechos incorporados al inventario, junto con la información y documentación correspondiente. La aplicación informática de gestión patrimonial de la Diputació de Lleida deberá contener toda la información disponible sobre el Patrimonio de la Entidad o, como mínimo, los enlaces que conduzcan a la misma, y deberá permitir realizar búsquedas completas y obtener listados por todos los campos de datos posibles, incluida la fecha de tramitación. Asimismo, deberá permitir su agrupación por subclases de bienes (sobre todo en el caso de los bienes muebles), por adscripción a los usos predefinidos o bien por unidades administrativas y por ubicación.

288.276 €