En evaluacion Obras

L’objecte del present contracte és l’execució de les obres de millora de la urbanització de la plaça Vinyassola, al municipi de Vilaller, d’acord amb les determinacions del projecte executiu. Les actuacions tenen com a finalitat renovar la pavimentació existent, millorar l’accessibilitat i garantir la durabilitat dels paviments i dels elements constructius de la plaça.

Expediente: Expedient PLN/01/2026 – 008 PUOSC 25 29 Vinyassola

Contrato de obras en evaluación por Ajuntament de Vilaller en Lleida. Duración del contrato: 1 mes. Categoría CPV 45233200.

41.773
Presupuesto base
50.545
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45233200
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
3 ago 2026, 02:00
Fecha límite
24 ago 2026, 01:59
Duración
1 mes

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de Vilaller

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 3 ago 2026
Anuncio de Pliegos 3 ago 2026
Fin Plazo Presentación 24 ago 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 24 ago 2026, 07:00

Mismo sector y zona (45 en Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta G05020302R/2026/0003

Millora de l' accessibilitat i mobilitat del carrer Major de Raimat i la renovació de part d'alguns dels serveis existents: ampliació i pavimentació de la vorera; enllumenat públic; xarxa de reg a l'arbrat existent i recol.locació del mobiliari urbà i senyalització vial.

92.998 €

Abierta 1/2026

Les incloses en el Projecte executiu de les actuacions per a l'arranjament de diversos dels carrers del nucli de Gerb redactat per l´enginyer Alfred Guitard Sein-Echaluce per un import de 514.490,67 Euros IVA inclòs.

425.199 €

Abierta 001/2026/7506/I261

1. Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres corresponents al Projecte per a la renovació del sistema de control als CCMs de l’EDAR de Tàrrega, aprovat definitivament per la Junta de Govern Local, d’acord amb les determinacions, prescripcions, plànols, pressupost i resta de documents que integren el projecte. 2. L’actuació comprèn, entre d’altres: • la substitució del sistema de control existent; • la renovació dels autòmats programables (PLC); • la implantació d’una arquitectura redundant d’alta disponibilitat; • la renovació de la xarxa de comunicacions mitjançant fibra òptica; • la implantació del sistema de supervisió, control i gestió; • l’actualització del sistema de control de l’EBAR de Tàrrega; • la implantació de sistemes de comunicació redundants i segurs; • la integració de les instal·lacions existents amb el nou sistema; • la posada en servei, proves, parametrizació i legalització de les instal·lacions; • la formació del personal municipal quan sigui procedent; • el lliurament de la documentació final prevista en el projecte. 3. L’objecte contractual es correspon íntegrament amb el definit en el projecte aprovat.

257.617 €

Abierta 171/2026

Execució material de les obres previstes al projecte de Rehabilitació i restauració de l'església de sant Joan Baptista 1a etapa separata de la 2a fasede restauració de les façanes laterals i de l'absis, actuacions a les cobertes i façanes de les capelles laterals i a la coberta de la rectoria amb actuacions estructurals.

181.587 €

Abierta 258/2026

Adequació de la planta potabilitzadora i del dipòsit d'aigua potable del municipi de Massalcoreig

44.862 €

Abierta 2237/2026

Obres de manteniment i millora del carrer Canonges. La idea és millorar tant l’enllumenat com l’ornat dels porxos existents, per la qual cosa es proposa la renovació de totes les lluminàries, del sistema de megafonia i el repàs i pintat dels porxos.

168.628 €

Abierta 2294/2026

L’objecte del contracte és l’arranjament generalitzat, degut al desgast i deteriorament, del carrer de la Bola de Castellciutat. Aprofitant aquesta actuació, es vol millorar l’accessibilitat d’aquesta zona de Castellciutat.

163.429 €

Abierta 2025/262

Arranjament i pavimentació del carrer Sant Martí de Gessa, al municipi de Naut Aran,

173.329 €

Más licitaciones de Ajuntament de Vilaller

Abierta Expedient PLN/01/2026 – 008 PUOSC 25 29 Projecte

Expedient PLN/01/2026 – 008 PUOSC 25 29 Projecte de pavimentació i serveis Carrer Trinquet

252.212 €

Abierta ENTITAT MUNICIPAL DESCENTRALITZADA DE SENET

ENTITAT MUNICIPAL DESCENTRALITZADA DE SENET - Expedient 6/2026 - Contractació d’obres del Projecte de les obres de renovació de la urbanització del Carrer del Port a Senet, mitjançant procediment obert simplificat i atorgament de 20 dies per presentar proposicions

134.160 €

Abierta Expedient PLN/01/2026 – 008 PUOSC 25 29 Vinyassola

Expedient PLN/01/2026 – 008 PUOSC 25 29 Projecte de la Plaça Vinyassola

50.545 €

En evaluacion ENTITAT MUNICIPAL DESCENTRALITZADA DE SENET

ENTITAT MUNICIPAL DESCENTRALITZADA DE SENET - Expedient 6/2026 - Contractació d’obres del Projecte de les obres de renovació de la urbanització del Carrer del Port a Senet,mitjançant procediment obert simplificat i atorgament de 20 dies per presentar proposicions

110.876 €

En evaluacion Expedient PLN/01/2026–008 PUOSC 25 29 Projecte

Objecte: El present projecte es definir les actuacions a realitzar en el Carrer Triquet per tal de millorar la pavimentació del carrer Trinquet i la realització de una nova xarxa pluvials i així tenir una xarxa separativa entre residuals i pluvials. Actualment el carrer disposa de una única xarxa per les aigües residuals i pluvials. El projecte contempla l’execució de una nova xarxa d’aigües pluvials i d’aquesta aconseguir que les aigües residuals i les aigües pluvials estiguin separades. Actualment durant les fortes pluges la xarxa actual col·lapsa a la part baixa (enfront del pont antic) i es produeix aixecament de tapes doncs la xarxa no pot absorbir tota l’aigua de les pluges i surt l’aigua al carrer. La xarxa actual està composta per un tub DN300 de formigó. La nova xarxa de aigües pluvials l’executarem amb un tub DN400 de PEAD multicapa que amb la seva baixa rugositat i major diàmetre garantirà la correcta evacuació de les pluges. Aquest xarxa preveu també la recollida de les baixants de les cases i evitar que aquestes vagin al carrer. Les baixants que actualment es connecten a la canonada de residuals es modificaran per a que connectin a la nova xarxa de pluvials. D’aquestes baixants que actualment es connecten a la xarxa existent de residuals una es la baixant de casa Constansa. Per poder connectar aquesta baixant a la nova xarxa de pluvials es modificarà la baixant desplaçant-la a la cantonada est de la casa. L’Ajuntament de Vilaller, per dur a terme l’actuació, va encarregar la redacció d’un projecte bàsic i d’execució que està sotasignat per l’enginyer de camins, canals i ports Jairo Badia Noray, col·legiat número 1574. Codi CPV: 45233252-0 – Treballs de pavimentació de carrers BÉNS AFECTATS - Els terrenys sobre els que s’actua pertanyen són ja de titularitat de l’Ajuntament de Vilaller.

208.440 €