Abierta Sin plazo publicado Obras

Expedient PLN/01/2026 – 008 PUOSC 25 29 Projecte de pavimentació i serveis Carrer Trinquet

Expediente: Expedient PLN/01/2026 – 008 PUOSC 25 29 Projecte

Objecte: El present projecte es definir les actuacions a realitzar en el Carrer Triquet per tal de millorar la pavimentació del carrer Trinquet i la realització de una nova xarxa pluvials i així tenir una xarxa separativa entre residuals i pluvials. Actualment el carrer disposa de una única xarxa per les aigües residuals i pluvials. El projecte contempla l’execució de una nova xarxa d’aigües pluvials i d’aquesta aconseguir que les aigües residuals i les aigües pluvials estiguin separades. Actualment durant les fortes pluges la xarxa actual col·lapsa a la part baixa (enfront del pont antic) i es produeix aixecament de tapes doncs la xarxa no pot absorbir tota l’aigua de les pluges i surt l’aigua al carrer. La xarxa actual està composta per un tub DN300 de formigó. La nova xarxa de aigües pluvials l’executarem amb un tub DN400 de PEAD multicapa que amb la seva baixa rugositat i major diàmetre garantirà la correcta evacuació de les pluges. Aquest xarxa preveu també la recollida de les baixants de les cases i evitar que aquestes vagin al carrer. Les baixants que actualment es connecten a la canonada de residuals es modificaran per a que connectin a la nova xarxa de pluvials. D’aquestes baixants que actualment es connecten a la xarxa existent de residuals una es la baixant de casa Constansa. Per poder connectar aquesta baixant a la nova xarxa de pluvials es modificarà la baixant desplaçant-la a la cantonada est de la casa. L’Ajuntament de Vilaller, per dur a terme l’actuació, va encarregar la redacció d’un projecte bàsic i d’execució que està sotasignat per l’enginyer de camins, canals i ports Jairo Badia Noray, col·legiat número 1574. Codi CPV: 45233252-0 – Treballs de pavimentació de carrers BÉNS AFECTATS - Els terrenys sobre els que s’actua pertanyen són ja de titularitat de l’Ajuntament de Vilaller.

252.212
Presupuesto base
252.212
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Vilaller, Lleida (Cataluña)
Publicación
3 ago 2026, 02:02
Fecha límite
Sin plazo publicado

Organismo contratante

Ajuntament de Vilaller

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 3 ago 2026
Anuncio de Pliegos 3 ago 2026
Fin Plazo Presentación
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 4 ago 2026, 12:10

Más licitaciones de Ajuntament de Vilaller

Abierta ENTITAT MUNICIPAL DESCENTRALITZADA DE SENET

ENTITAT MUNICIPAL DESCENTRALITZADA DE SENET - Expedient 6/2026 - Contractació d’obres del Projecte de les obres de renovació de la urbanització del Carrer del Port a Senet, mitjançant procediment obert simplificat i atorgament de 20 dies per presentar proposicions

134.160 €

Abierta Expedient PLN/01/2026 – 008 PUOSC 25 29 Vinyassola

Expedient PLN/01/2026 – 008 PUOSC 25 29 Projecte de la Plaça Vinyassola

50.545 €

En evaluacion Expedient PLN/01/2026 – 008 PUOSC 25 29 Vinyassola

L’objecte del present contracte és l’execució de les obres de millora de la urbanització de la plaça Vinyassola, al municipi de Vilaller, d’acord amb les determinacions del projecte executiu. Les actuacions tenen com a finalitat renovar la pavimentació existent, millorar l’accessibilitat i garantir la durabilitat dels paviments i dels elements constructius de la plaça.

41.773 €

En evaluacion ENTITAT MUNICIPAL DESCENTRALITZADA DE SENET

ENTITAT MUNICIPAL DESCENTRALITZADA DE SENET - Expedient 6/2026 - Contractació d’obres del Projecte de les obres de renovació de la urbanització del Carrer del Port a Senet,mitjançant procediment obert simplificat i atorgament de 20 dies per presentar proposicions

110.876 €

En evaluacion Expedient PLN/01/2026–008 PUOSC 25 29 Projecte

Objecte: El present projecte es definir les actuacions a realitzar en el Carrer Triquet per tal de millorar la pavimentació del carrer Trinquet i la realització de una nova xarxa pluvials i així tenir una xarxa separativa entre residuals i pluvials. Actualment el carrer disposa de una única xarxa per les aigües residuals i pluvials. El projecte contempla l’execució de una nova xarxa d’aigües pluvials i d’aquesta aconseguir que les aigües residuals i les aigües pluvials estiguin separades. Actualment durant les fortes pluges la xarxa actual col·lapsa a la part baixa (enfront del pont antic) i es produeix aixecament de tapes doncs la xarxa no pot absorbir tota l’aigua de les pluges i surt l’aigua al carrer. La xarxa actual està composta per un tub DN300 de formigó. La nova xarxa de aigües pluvials l’executarem amb un tub DN400 de PEAD multicapa que amb la seva baixa rugositat i major diàmetre garantirà la correcta evacuació de les pluges. Aquest xarxa preveu també la recollida de les baixants de les cases i evitar que aquestes vagin al carrer. Les baixants que actualment es connecten a la canonada de residuals es modificaran per a que connectin a la nova xarxa de pluvials. D’aquestes baixants que actualment es connecten a la xarxa existent de residuals una es la baixant de casa Constansa. Per poder connectar aquesta baixant a la nova xarxa de pluvials es modificarà la baixant desplaçant-la a la cantonada est de la casa. L’Ajuntament de Vilaller, per dur a terme l’actuació, va encarregar la redacció d’un projecte bàsic i d’execució que està sotasignat per l’enginyer de camins, canals i ports Jairo Badia Noray, col·legiat número 1574. Codi CPV: 45233252-0 – Treballs de pavimentació de carrers BÉNS AFECTATS - Els terrenys sobre els que s’actua pertanyen són ja de titularitat de l’Ajuntament de Vilaller.

208.440 €

En la misma provincia (Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicios consistentes en trabajos de elaboración, revisión y actualización del Inventario General Consolidado de bienes, derechos y obligaciones que conforman el patrimonio de las siguientes entidades, cualquiera que sea su naturaleza y el título de adquisición o uso: a) El Inventario Consolidado de la Diputació de Lleida. b) El Inventario del Organisme Autònom de Gestió y Recaptació de Tributs Locals (OAGRTL). c) El Inventario del Institut d'Estudis Ilerdencs (IEI). d) El Inventario del Patronat de Promoció Económica (PROMECO). e) El Inventario del Patronat de Turisme. La ejecución del contrato comprende la realización de los siguientes trabajos, de acuerdo con lo establecido en el Pliego de Prescripciones Técnicas:1.Efectuar una investigación previa para recopilar información relativa a los bienes y derechos, salvo aquellos de los que ya dispone la Diputació de Lleida y sus organismos autónomos. Esta parte incluye la consulta de información y documentación en registros, archivos, catastro, etc. 2. Cumplimentar la ficha electrónica del bien y crear el correspondiente expediente electrónico, adjuntando la información y documentación correspondiente al bien o derecho, de conformidad con la cláusula segunda del PPTP. 3.Trasladar al programa GPA todos los bienes y derechos incorporados al inventario, junto con la información y documentación correspondiente. La aplicación informática de gestión patrimonial de la Diputació de Lleida deberá contener toda la información disponible sobre el Patrimonio de la Entidad o, como mínimo, los enlaces que conduzcan a la misma, y deberá permitir realizar búsquedas completas y obtener listados por todos los campos de datos posibles, incluida la fecha de tramitación. Asimismo, deberá permitir su agrupación por subclases de bienes (sobre todo en el caso de los bienes muebles), por adscripción a los usos predefinidos o bien por unidades administrativas y por ubicación.

288.276 €

Abierta G05020302R/2026/0003

Millora de l' accessibilitat i mobilitat del carrer Major de Raimat i la renovació de part d'alguns dels serveis existents: ampliació i pavimentació de la vorera; enllumenat públic; xarxa de reg a l'arbrat existent i recol.locació del mobiliari urbà i senyalització vial.

92.998 €

Abierta 3106-0005/2026

MANUTENCION E LOTJAMENT DES MEMBRE DETH CENTRE ESPECIALIZAT DE TECNIFICACION D’ESPÒRTS D’IUÈRN (CETEI) D’ARAN

758.300 €