En evaluacion Obras

El present projecte proposa les obres a realitzar per tal de rehabilitar l’escala exterior d’accés a la torre i a la terrassa porxada de la planta primera des del pati de planta baixa i fent visitables els nous espais rehabilitats. A més a més de l’accés, es rehabilitaran les façanes que donen al pati principal, tant de l’espai porxat com de la torre, sanejant la pedra vista i les esquerdes que es trobin i aplicant un revestiment de monocapa, un cop repicada tota la façana. A l’interior de la torre, s’habilitarà el lavabo existent en desús, substituint la coberta per una de similar, amb bigues de fusta, encadellat ceràmic i teula àrab. Es col·locarà un nou col·lector i baixant vistos que aniran per una cantonada de l’escala exterior fins a la instal·lació d’evacuació d’aigües existents. Es repicaran i enguixaran les parets, es netejarà el paviment, el sòcol i tots els elements ceràmics decoratius i s’instal·laran un lavabo i un inodor, connectats a un baixant que portarà les aigües fins a la instal·lació d’evacuació existent. L’escala es desmuntarà sencera, conservant els elements estructurals principals com són la jàssera i el mur de pedra on recolza la llosa d’escala del replà. S’enderrocarà el muret de totxana que fa de barana i es desmuntaran els dos passamans per netejar-los i fer un tractament per l’òxid i així tornar-los a utilitzar. El mateix tractament es donarà a altres elements metàl·lics com reixes, lluminàries i elements decoratius. Un cop desmuntats els esgraons, es regularitzarà el reblert sobre el que es troben i estornaran a formar amb totxana, i amb la mateixa geometria, i paviment ceràmic antilliscant. La barana arrencarà directament sobre el mur de pedra i pujarà a l’alçada de 1,10m que marca la normativa d’accessibilitat.Serà de ferro esmaltat de negre, de barrots verticals cada 10cm i com a passamà s’utilitzarà el passamà existent ja tractat i sanejat.

Expediente: 32/2026

Contrato de obras en evaluación por Ajuntament de Ciutadilla en Lleida. Duración del contrato: 6 meses. Categoría CPV 45454100.

40.965
Presupuesto base
40.965
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
45454100
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
31 mar 2026, 14:04
Fecha límite
16 abr 2026, 01:59
Duración
6 meses

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de Ciutadilla

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 31 mar 2026
Anuncio de Pliegos 31 mar 2026
Fin Plazo Presentación 16 abr 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 18 abr 2026, 19:00

Mismo sector y zona (45 en Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta G05020302R/2026/0003

Millora de l' accessibilitat i mobilitat del carrer Major de Raimat i la renovació de part d'alguns dels serveis existents: ampliació i pavimentació de la vorera; enllumenat públic; xarxa de reg a l'arbrat existent i recol.locació del mobiliari urbà i senyalització vial.

92.998 €

Abierta 1/2026

Les incloses en el Projecte executiu de les actuacions per a l'arranjament de diversos dels carrers del nucli de Gerb redactat per l´enginyer Alfred Guitard Sein-Echaluce per un import de 514.490,67 Euros IVA inclòs.

425.199 €

Abierta 001/2026/7506/I261

1. Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres corresponents al Projecte per a la renovació del sistema de control als CCMs de l’EDAR de Tàrrega, aprovat definitivament per la Junta de Govern Local, d’acord amb les determinacions, prescripcions, plànols, pressupost i resta de documents que integren el projecte. 2. L’actuació comprèn, entre d’altres: • la substitució del sistema de control existent; • la renovació dels autòmats programables (PLC); • la implantació d’una arquitectura redundant d’alta disponibilitat; • la renovació de la xarxa de comunicacions mitjançant fibra òptica; • la implantació del sistema de supervisió, control i gestió; • l’actualització del sistema de control de l’EBAR de Tàrrega; • la implantació de sistemes de comunicació redundants i segurs; • la integració de les instal·lacions existents amb el nou sistema; • la posada en servei, proves, parametrizació i legalització de les instal·lacions; • la formació del personal municipal quan sigui procedent; • el lliurament de la documentació final prevista en el projecte. 3. L’objecte contractual es correspon íntegrament amb el definit en el projecte aprovat.

257.617 €

Abierta 171/2026

Execució material de les obres previstes al projecte de Rehabilitació i restauració de l'església de sant Joan Baptista 1a etapa separata de la 2a fasede restauració de les façanes laterals i de l'absis, actuacions a les cobertes i façanes de les capelles laterals i a la coberta de la rectoria amb actuacions estructurals.

181.587 €

Abierta 258/2026

Adequació de la planta potabilitzadora i del dipòsit d'aigua potable del municipi de Massalcoreig

44.862 €

Abierta 2237/2026

Obres de manteniment i millora del carrer Canonges. La idea és millorar tant l’enllumenat com l’ornat dels porxos existents, per la qual cosa es proposa la renovació de totes les lluminàries, del sistema de megafonia i el repàs i pintat dels porxos.

168.628 €

Abierta 2294/2026

L’objecte del contracte és l’arranjament generalitzat, degut al desgast i deteriorament, del carrer de la Bola de Castellciutat. Aprofitant aquesta actuació, es vol millorar l’accessibilitat d’aquesta zona de Castellciutat.

163.429 €

Abierta 2025/262

Arranjament i pavimentació del carrer Sant Martí de Gessa, al municipi de Naut Aran,

173.329 €

Más licitaciones de Ajuntament de Ciutadilla