Abierta Sin plazo publicado Obras

Contractació i restauració escala exterior Casa Valls de Ciutadilla

Expediente: 32/2026

El present projecte proposa les obres a realitzar per tal de rehabilitar l’escala exterior d’accés a la torre i a la terrassa porxada de la planta primera des del pati de planta baixa i fent visitables els nous espais rehabilitats. A més a més de l’accés, es rehabilitaran les façanes que donen al pati principal, tant de l’espai porxat com de la torre, sanejant la pedra vista i les esquerdes que es trobin i aplicant un revestiment de monocapa, un cop repicada tota la façana. A l’interior de la torre, s’habilitarà el lavabo existent en desús, substituint la coberta per una de similar, amb bigues de fusta, encadellat ceràmic i teula àrab. Es col·locarà un nou col·lector i baixant vistos que aniran per una cantonada de l’escala exterior fins a la instal·lació d’evacuació d’aigües existents. Es repicaran i enguixaran les parets, es netejarà el paviment, el sòcol i tots els elements ceràmics decoratius i s’instal·laran un lavabo i un inodor, connectats a un baixant que portarà les aigües fins a la instal·lació d’evacuació existent. L’escala es desmuntarà sencera, conservant els elements estructurals principals com són la jàssera i el mur de pedra on recolza la llosa d’escala del replà. S’enderrocarà el muret de totxana que fa de barana i es desmuntaran els dos passamans per netejar-los i fer un tractament per l’òxid i així tornar-los a utilitzar. El mateix tractament es donarà a altres elements metàl·lics com reixes, lluminàries i elements decoratius. Un cop desmuntats els esgraons, es regularitzarà el reblert sobre el que es troben i estornaran a formar amb totxana, i amb la mateixa geometria, i paviment ceràmic antilliscant. La barana arrencarà directament sobre el mur de pedra i pujarà a l’alçada de 1,10m que marca la normativa d’accessibilitat.Serà de ferro esmaltat de negre, de barrots verticals cada 10cm i com a passamà s’utilitzarà el passamà existent ja tractat i sanejat.

40.965
Presupuesto base
40.965
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Simplificado abreviado
Lugar de ejecución
Ciutadilla, Lleida (Cataluña)
Publicación
31 mar 2026, 15:10
Fecha límite
Sin plazo publicado

Organismo contratante

Ajuntament de Ciutadilla

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 31 mar 2026
Anuncio de Pliegos 31 mar 2026
Fin Plazo Presentación
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 13 may 2026, 12:13

Más licitaciones de Ajuntament de Ciutadilla

Abierta 102/2026

Contractació Concessió piscines i bar annex 2026

248 €

En evaluacion 102/2026

Contractació Concessió piscines i bar annex 2026

248 €

En evaluacion 32/2026

El present projecte proposa les obres a realitzar per tal de rehabilitar l’escala exterior d’accés a la torre i a la terrassa porxada de la planta primera des del pati de planta baixa i fent visitables els nous espais rehabilitats. A més a més de l’accés, es rehabilitaran les façanes que donen al pati principal, tant de l’espai porxat com de la torre, sanejant la pedra vista i les esquerdes que es trobin i aplicant un revestiment de monocapa, un cop repicada tota la façana. A l’interior de la torre, s’habilitarà el lavabo existent en desús, substituint la coberta per una de similar, amb bigues de fusta, encadellat ceràmic i teula àrab. Es col·locarà un nou col·lector i baixant vistos que aniran per una cantonada de l’escala exterior fins a la instal·lació d’evacuació d’aigües existents. Es repicaran i enguixaran les parets, es netejarà el paviment, el sòcol i tots els elements ceràmics decoratius i s’instal·laran un lavabo i un inodor, connectats a un baixant que portarà les aigües fins a la instal·lació d’evacuació existent. L’escala es desmuntarà sencera, conservant els elements estructurals principals com són la jàssera i el mur de pedra on recolza la llosa d’escala del replà. S’enderrocarà el muret de totxana que fa de barana i es desmuntaran els dos passamans per netejar-los i fer un tractament per l’òxid i així tornar-los a utilitzar. El mateix tractament es donarà a altres elements metàl·lics com reixes, lluminàries i elements decoratius. Un cop desmuntats els esgraons, es regularitzarà el reblert sobre el que es troben i estornaran a formar amb totxana, i amb la mateixa geometria, i paviment ceràmic antilliscant. La barana arrencarà directament sobre el mur de pedra i pujarà a l’alçada de 1,10m que marca la normativa d’accessibilitat.Serà de ferro esmaltat de negre, de barrots verticals cada 10cm i com a passamà s’utilitzarà el passamà existent ja tractat i sanejat.

40.965 €

Adjudicada 248/2025

ARRENDAMENT DEL FORN DESTINAT A OBRADOR I VENDA DE PA DE CIUTADILLA

3.967 €

UNKNOWN 19/2025

Contracte obra arranjament de la zona d'equipaments municipal

110.297 €

En la misma provincia (Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicios consistentes en trabajos de elaboración, revisión y actualización del Inventario General Consolidado de bienes, derechos y obligaciones que conforman el patrimonio de las siguientes entidades, cualquiera que sea su naturaleza y el título de adquisición o uso: a) El Inventario Consolidado de la Diputació de Lleida. b) El Inventario del Organisme Autònom de Gestió y Recaptació de Tributs Locals (OAGRTL). c) El Inventario del Institut d'Estudis Ilerdencs (IEI). d) El Inventario del Patronat de Promoció Económica (PROMECO). e) El Inventario del Patronat de Turisme. La ejecución del contrato comprende la realización de los siguientes trabajos, de acuerdo con lo establecido en el Pliego de Prescripciones Técnicas:1.Efectuar una investigación previa para recopilar información relativa a los bienes y derechos, salvo aquellos de los que ya dispone la Diputació de Lleida y sus organismos autónomos. Esta parte incluye la consulta de información y documentación en registros, archivos, catastro, etc. 2. Cumplimentar la ficha electrónica del bien y crear el correspondiente expediente electrónico, adjuntando la información y documentación correspondiente al bien o derecho, de conformidad con la cláusula segunda del PPTP. 3.Trasladar al programa GPA todos los bienes y derechos incorporados al inventario, junto con la información y documentación correspondiente. La aplicación informática de gestión patrimonial de la Diputació de Lleida deberá contener toda la información disponible sobre el Patrimonio de la Entidad o, como mínimo, los enlaces que conduzcan a la misma, y deberá permitir realizar búsquedas completas y obtener listados por todos los campos de datos posibles, incluida la fecha de tramitación. Asimismo, deberá permitir su agrupación por subclases de bienes (sobre todo en el caso de los bienes muebles), por adscripción a los usos predefinidos o bien por unidades administrativas y por ubicación.

288.276 €

Abierta G05020302R/2026/0003

Millora de l' accessibilitat i mobilitat del carrer Major de Raimat i la renovació de part d'alguns dels serveis existents: ampliació i pavimentació de la vorera; enllumenat públic; xarxa de reg a l'arbrat existent i recol.locació del mobiliari urbà i senyalització vial.

92.998 €

Abierta 3106-0005/2026

MANUTENCION E LOTJAMENT DES MEMBRE DETH CENTRE ESPECIALIZAT DE TECNIFICACION D’ESPÒRTS D’IUÈRN (CETEI) D’ARAN

758.300 €