Formalizada Concesión de servicios

Aquest servei ha de permetre vendre begudes, cafès i fer esmorzars i àpats durant tot el temps d’obertura de la instal·lació, no només als familiars que contractin els serveis funeraris a Funerària de Terrassa, sinó també al personal treballador i a la resta de persones que visiten el Complex Funerari Municipal de Terrassa.

Expediente: 12/2026

Contrato de concesión de servicios formalizado por Funerària de Terrassa, SA en Barcelona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 55300000. Adjudicado el 24 jul 2026 a COCO INVERSIONES 1973 S.L.. Se recibió 1 oferta.

389.760
Presupuesto base
803.256
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
55300000
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
7 may 2026, 18:04
Fecha límite
3 jun 2026, 01:59
Duración
2 años

Adjudicación

Adjudicatario
COCO INVERSIONES 1973 S.L.
NIF
B42783100
Importe
389.760
Ofertas recibidas
1

Documentos

(2)

Organismo contratante

Funerària de Terrassa, SA

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 7 may 2026
Anuncio de Pliegos 7 may 2026
Fin Plazo Presentación 3 jun 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 24 jul 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 30 jul 2026, 06:24

Mismo sector y zona (55 en Barcelona)

Abierta 238/2026

L’objecte d’aquest contracte és la prestació del servei d’elaboració, subministrament i lliurament d’àpats (dinars, esmorzars i berenars), destinats al centre de dia de Cardedeu, a la comarca del Vallès Oriental, gestionat per SUMAR

77.552 €

Abierta SCPO2026000012

Prestació del servei de bar i la consergeria del Casal de la Gent Gran Nord de Montornès del Vallès en carrer Hermanas de la Virgen Niña, 4-6.

Abierta JIA/2026/200

Gestió i explotació de l’activitat de bar-cafeteria ubicat a l’equipament Pista Coberta d´Atletisme de Catalunya – Carme Valero Omedes.

7.020 €

Abierta 2026/2338

Concessió de serveis del bar del pavelló municipal d'esports de Cardedeu

7.200 €

Abierta X2026003345

L’objecte de l’autorització és la cessió de l’ús privatiu, sense transformació, del bé de domini públic constituït per l’espai del bar situat a l’indret del Camp de Futbol Municipal “Les Roques”

7.680 €

Abierta 2026-10L

Servei de menjador extern de Tecsal,S.A.

60.705 €

Abierta 065-26

Relatiu a la contractació del “Concessió del servei de bar i cafeteria del BCIN” gestionat per REACTIVACIÓ BADALONA, S.A., ubicat Marcus Porcius núm. 1, Polígon Les Guixeres, 08915, Badalona (Barcelona), amb codi d’expedient 065-26.

357.036 €

Abierta PAT.CDP2026000001

Concessió administrativa per a l’ús privatiu de diverses parades del Mercat Municipal Puigmercadal de Manresa, les quals s’agrupen en 5 lots.

750 €

Abierta 006_26000632

Serveis per a l’explotació i gestió del servei de bar-restaurant ubicat a la Fabra i Coats: Fàbrica de Creació, equipament cultural municipal adscrit a l’Institut de Cultura de Barcelona, amb mesures de contractació pública sostenible.

Abierta 32/2026

Servicio integral de restauración con sistema de línea caliente del Centro Gerontológico Municipal Can Serra de Sant Esteve Sesrovires.

449.887 €

Más licitaciones de Funerària de Terrassa, SA

Abierta 18/2026

Servei d'implantació de millores, transformació organitzativa i gestió del canvi

40.400 €

Abierta 13/2026

Contracte de subministrament d'articles funeraris

2.500.000 €

Abierta 13/2026

Objecte L'objecte consisteix en l'establiment d'un Sistema Dinàmic d'Adquisició per a la selecció i l'homologació de proveïdors i la contractació successiva, durant la seva vigència, del subministrament sota demanda d'articles funeraris destinats a l'activitat ordinària de la Funerària de Terrassa, incloent-hi la posada a disposició, lliurament i, si escau, muntatge/col·locació d'aquells elements que ho requereixin, determinin a cada comanda.

En evaluacion 18/2026

La contractació del servei d’acompanyament a la implantació de millores, transformació organitzativa i gestió del canvi respon a la necessitat de disposar d’un suport tècnic especialitzat que permeti analitzar, ordenar i millorar determinats processos interns de l’organització, així com facilitar-ne la implantació efectiva mitjançant una metodologia estructurada i un acompanyament continuat als equips implicats. L’organització requereix impulsar actuacions de millora operativa i transformació organitzativa que permetin optimitzar circuits de treball, identificar ineficiències, homogeneïtzar procediments, reforçar la coordinació entre unitats i adaptar els processos interns a les necessitats actuals del servei. Aquestes actuacions exigeixen una visió tècnica externa i especialitzada, amb experiència en anàlisi de processos, gestió del canvi i implantació de millores en entorns operatius complexos. Així mateix, la correcta execució d’aquestes actuacions requereix no només la definició de propostes de millora, sinó també l’acompanyament en la seva posada en pràctica, la dinamització de sessions de treball amb els equips, la documentació dels processos, el seguiment de les actuacions i el suport en la definició de requisits funcionals que puguin tenir incidència en eines o sistemes de gestió. Per aquest motiu, el contracte resulta necessari per garantir que el procés de transformació es desenvolupi de manera planificada, coordinada i coherent, minimitzant els riscos associats a la manca de metodologia, a la resistència al canvi o a la implantació fragmentada de les millores. La prestació permetrà disposar d’un marc ordenat d’actuació, assegurar la participació dels equips afectats i afavorir que les millores proposades siguin realistes, aplicables i sostenibles en el temps.

40.400 €

Adjudicada 17/2026

L’objecte del contracte el constitueixen les obres del Tanatori d’animals de Terrassa en el Complex Funerari Municipal de Terrassa (CFMT), ubicat a la Ctra. de Montcada núm. 789 de Terrassa, incloent les actuacions necessàries per a la seva completa execució i posada en funcionament i recepció. Aquest contracte és promogut per la mercantil Funerària de Terrassa SAU (FT), societat municipal de l’Ajuntament de Terrassa. L’objecte del contracte es detalla en el projecte executiu aprovat, que defineixen conjuntament les obres, actuacions, amidaments, característiques tècniques i condicions d’execució necessàries per a la construcció i posada en funcionament del Tanatori d’animals de companyia. El projecte també inclou la urbanització de la zona exterior situada en les seves immediacions, d’acord amb les determinacions previstes en el projecte.

1.817.958 €