Abierta Sin plazo publicado Suministros

Contracte de subministrament d'articles funeraris

Expediente: 13/2026

L'objecte consisteix en l'establiment d'un Sistema Dinàmic d'Adquisició per a la selecció i l'homologació de proveïdors i la contractació successiva, durant la seva vigència, del subministrament sota demanda d'articles funeraris destinats a l'activitat ordinària de la Funerària de Terrassa, incloent-hi la posada a disposició, lliurament i, si escau, muntatge/col·locació d'aquells elements que ho requereixin, determinin a cada comanda.

2.500.000
Presupuesto base
400.000
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Restringido
Lugar de ejecución
Terrassa, Barcelona (Cataluña)
Publicación
28 may 2026, 06:16
Fecha límite
Sin plazo publicado

Organismo contratante

Funerària de Terrassa, SA

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 28 may 2026
Anuncio de Pliegos 28 may 2026
Fin Plazo Presentación
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 29 may 2026, 12:10

Más licitaciones de Funerària de Terrassa, SA

Abierta 18/2026

Servei d'implantació de millores, transformació organitzativa i gestió del canvi

40.400 €

Abierta 13/2026

Objecte L'objecte consisteix en l'establiment d'un Sistema Dinàmic d'Adquisició per a la selecció i l'homologació de proveïdors i la contractació successiva, durant la seva vigència, del subministrament sota demanda d'articles funeraris destinats a l'activitat ordinària de la Funerària de Terrassa, incloent-hi la posada a disposició, lliurament i, si escau, muntatge/col·locació d'aquells elements que ho requereixin, determinin a cada comanda.

En evaluacion 18/2026

La contractació del servei d’acompanyament a la implantació de millores, transformació organitzativa i gestió del canvi respon a la necessitat de disposar d’un suport tècnic especialitzat que permeti analitzar, ordenar i millorar determinats processos interns de l’organització, així com facilitar-ne la implantació efectiva mitjançant una metodologia estructurada i un acompanyament continuat als equips implicats. L’organització requereix impulsar actuacions de millora operativa i transformació organitzativa que permetin optimitzar circuits de treball, identificar ineficiències, homogeneïtzar procediments, reforçar la coordinació entre unitats i adaptar els processos interns a les necessitats actuals del servei. Aquestes actuacions exigeixen una visió tècnica externa i especialitzada, amb experiència en anàlisi de processos, gestió del canvi i implantació de millores en entorns operatius complexos. Així mateix, la correcta execució d’aquestes actuacions requereix no només la definició de propostes de millora, sinó també l’acompanyament en la seva posada en pràctica, la dinamització de sessions de treball amb els equips, la documentació dels processos, el seguiment de les actuacions i el suport en la definició de requisits funcionals que puguin tenir incidència en eines o sistemes de gestió. Per aquest motiu, el contracte resulta necessari per garantir que el procés de transformació es desenvolupi de manera planificada, coordinada i coherent, minimitzant els riscos associats a la manca de metodologia, a la resistència al canvi o a la implantació fragmentada de les millores. La prestació permetrà disposar d’un marc ordenat d’actuació, assegurar la participació dels equips afectats i afavorir que les millores proposades siguin realistes, aplicables i sostenibles en el temps.

40.400 €

Adjudicada 17/2026

L’objecte del contracte el constitueixen les obres del Tanatori d’animals de Terrassa en el Complex Funerari Municipal de Terrassa (CFMT), ubicat a la Ctra. de Montcada núm. 789 de Terrassa, incloent les actuacions necessàries per a la seva completa execució i posada en funcionament i recepció. Aquest contracte és promogut per la mercantil Funerària de Terrassa SAU (FT), societat municipal de l’Ajuntament de Terrassa. L’objecte del contracte es detalla en el projecte executiu aprovat, que defineixen conjuntament les obres, actuacions, amidaments, característiques tècniques i condicions d’execució necessàries per a la construcció i posada en funcionament del Tanatori d’animals de companyia. El projecte també inclou la urbanització de la zona exterior situada en les seves immediacions, d’acord amb les determinacions previstes en el projecte.

1.817.958 €

En evaluacion 17/2026

Contracte d'obra del Tanatori d'Animals del Complex Funerària Municipal de Terrassa

1.817.958 €

En la misma provincia (Barcelona)

Abierta LICI 2026-037 PRODUCCIÓ VIDEOS PSICOEDUCATIUS

L’objecte del present plec és la contractació d’una empresa per a la realització de vídeos psicoeducatius, tant vídeos nous com l’adaptació de vídeos prèviament realitzats, per a la realització d’ estudis de recerca, tant unicèntrics com multicèntrics; i, el desenvolupament dels mitjans telemàtics necessaris, tan nous com l’adaptació dels prèviament desenvolupats, per a la realització d’estudis i tasques d’entrenament i aprenentatge a distància per els investigadors de diferents centres. Tot aquest material es farà en continua col·laboració i seguint les indicacions i necessitats experimentals dels investigadors del Grup de Fisiologia i Fisiopatologia Digestiva de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR).

90.000 €

Abierta LICI 2026-036

L’objecte de la present licitació es establir les condicions tècniques que serviran de base per a la contractació del servei de recollida, transport i destrucció dels animals morts un cop hagin finalitzat els estudis d’investigació per la NEXUS Surgical de la Fundació Hospital Universitari Vall Hebron - Institut de Recerca (VHIR). Els animals, un cop finalitzats els estudis i assolits els objectius dels experiments científics, han de ser sacrificats mitjançant procediments eutanàsics que garanteixin una mort humanitària, d’acord amb la normativa vigent en matèria de benestar animal i experimentació.

10.000 €

Abierta 237/2026

Serveis de seqüenciació massiva pel laboratori de molecular reprogramming and evolution del centre for research in agricultural genomics (CRAG)

30.000 €

Abierta CP-2026-50

Servei de direcció facultativa, executiva i la coordinació de seguretat i salut de tres espais a l’Hospital Duran i Reynals (LRT2, UIC i Àrea Contractació Administrativa)

9.735 €

Abierta 16132284

Servei d’auscultació de carril mitjançant corrents induïdes i ultrasons

905.981 €