Adjudicada Suministros

SUBMINISTRAMENT DE BIOCIDES (RATICIDA) PER AL CONTROL DE ROSEGADORS A LA XARXA DE CLAVEGUERAM DELS MUNICIPIS DEL BAIX EBRE I MONTSIÀ

Expediente: 95/2026

L’objecte del present contracte és el subministrament de productes biocides, en concret producte raticida, per al control de rosegadors a la xarxa de clavegueram dels municipis del Baix Ebre i Montsià necessaris per a dur a terme la campanya 2026 de Salubritat Pública. Les campanyes de desratització a la xarxa de clavegueram dels municipis del Baix Ebre i del Montsià tenen com a objectiu principal el control de les poblacions de rosegadors que allí hi viuen, de manera que no puguin crear cap problema de salut pública a la població. Degut al metabolisme tant accelerat que tenen els rosegadors, es poden arribar a crear resistències a algunes matèries actives rodenticides. Per aquesta raó, s’aconsella fer alternança de matèries actives per evitar l’aparició d’aquestes resistències. En aquesta campanya 2026 es necessitarà contractar el subministrament de dues matèries actives diferents que s’aniran alternant al llarg de l’any per tal d’evitar l’aparició de resistències.

10.175
Presupuesto base
2.985
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Simplificado abreviado
Lugar de ejecución
Tarragona, Tarragona (Cataluña)
Publicación
31 mar 2026, 15:22

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 31 mar 2026
Anuncio de Pliegos 31 mar 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 31 mar 2026
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 2 abr 2026, 08:32

Más licitaciones de Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE)

Adjudicada 410/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans i el seu transport”.

234.000 €

Adjudicada 376/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans”.

115.000 €

Formalizada 320/2025

L’objecte del present contracte és el manteniment de la plataforma d’administració electrònica que actualment té implantada el Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l’Ebre (COPATE) per a tota la seva gestió administrativa i organitzativa, la qual incorpora els components i funcionalitats necessàries que permeten tant el compliment del marc legal vigent com l’adequació a les normes tècniques d’interoperabilitat i seguretat. Així mateix, també constitueix objecte del contracte la definició de les especificacions tècniques per a la contractació dels serveis que siguin necessaris per al manteniment, en les seves diferents modalitats, de la plataforma contractada.

56.900 €

Adjudicada 165/2026

Servei de neteja dels centres de treball del COPATE a Roquetes i a Deltebre

46.368 €

Adjudicada 165/2026

L'objecte del present contracte és la prestació del servei de neteja integral de les instal·lacions dels centres de treball del Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE), ubicats als municipis de Roquetes i de Deltebre, incloent-hi totes les dependències, espais comuns, zones de treball, despatxos, sales de reunions, lavabos, magatzems i qualsevol altre espai que formi part de les instal·lacions.

23.184 €

En la misma provincia (Tarragona)