Formalizada Servicios

Servei de recollida i custòdia d'animals de companyia a la comarca de la Garrotxa

Expediente: X2025001943

És objecte del present contracte la contractació del servei de recollida, cura i custòdia dels animals de companyia abandonats o perduts i la gestió de les colònies de gats ferals reconegudes pels ajuntaments i Consell Comarcal. El servei serà prestat d’acord amb les obligacions que estableix el Decret legislatiu 2/2008, de 15 d'abril, pel qual s'aprova el Text refós de la Llei de protecció dels animals i la Llei 7/2023, de 28 de març, de protecció dels drets i benestar dels animals, i s’inclouen, entre d’altres: - Servei de captura i/o recollida d’animals de companyia perduts i abandonats. - Servei de recollida d’animals de companyia implicats en procediments administratius i/o judicials. - Servei de recollida d’animals de companyia trobats morts a vies o espais públics. - Servei de custòdia dels animals de companyia recollits, al Centre d’acollida d’animals de companyia propietat del Consell Comarcal, fins al retorn al propietari, l’adopció, o la mort, ja sigui natural o per eutanàsia per prescripció veterinària. - Servei de custòdia d’animals de companyia cedits pels titulars al Consell Comarcal de la Garrotxa. - Servei de custòdia temporal d’animals desemparats o els propietaris dels quals no puguin atendre’ls degut a situacions de vulnerabilitat prèviament autoritzats pel Consell Comarcal de la Garrotxa. - Control i seguiment de les colònies de gats ferals reconegudes pels ajuntaments i Consell Comarcal i de les que puguin establir-se en un futur. - Explotació, manteniment i conservació de les instal·lacions comarcals de custòdia d’animals. - Serveis veterinaris.

702.978
Presupuesto base
702.978
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Garrotxa, Girona (Cataluña)
Publicación
16 mar 2026, 17:02

Organismo contratante

Consell Comarcal de la Garrotxa

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 16 mar 2026
Anuncio de Pliegos 16 mar 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 16 mar 2026
Anuncio de Formalización 15 abr 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 17 abr 2026, 08:35

Más licitaciones de Consell Comarcal de la Garrotxa

Abierta X2026001026

Obres d’adequació i reforma del local on s’han d’ubicar el Servei comarcal de joventut i l’Oficina Jove de la Garrotxa

137.651 €

Abierta X2026001391

Els edificis i equipaments disposen d’una sèrie d’instal·lacions de seguretat, tant d’intrusió com de detecció i actuació en cas d’incendis. Per tal d’assegurar el bon funcionament d’aquestes instal·lacions i que estiguin operatives en tot moment, cal efectuar les tasques de manteniment preventiu, correctiu i normatiu que siguin necessàries i que, a més, en perllonguin la seva vida útil. A nivell més concret, el servei de manteniment de les instal·lacions de seguretat, tant d’intrusió com de detecció i actuació en cas d’incendis, inclou: - Inventari, numeració, control de funcionament i conservació d’instal·lacions. - Manteniment preventiu / normatiu. - Reparació d’avaries (manteniment correctiu segons cada cas). L’objecte del contracte és, doncs, el servei de manteniment dels sistemes d’alarmes d’intrusió i d’alarmes d’incendis i extintors seus del Consell Comarcal de la Garrotxa, del Consorci de Medi Ambient i Salut Pública de la Garrotxa, del Consorci d’Acció Social de la Garrotxa i del Consorci de l’Alta Garrotxa.

19.728 €

Abierta X2026001026

Execució de les obres d’adequació i reforma del local situat a la planta baixa de l’edifici de l’avinguda Onze de Setembre, 13, d’Olot, per tal d’ubicar-hi les oficines del Servei comarcal de joventut i l’Oficina Jove de la Garrotxa.

137.651 €

Abierta X2026001391

Servei de manteniment dels sistemes d'alarmes d'intrusió i d'alarmes d'incedis i extintors a les seus del Consell Comarcal, SIGMA, CASG i CAG

42.235 €

Abierta X2026001069

Obres - memòria tècnica d'investigació per l'execució de captacions d'aigües subterrànies per als municipis de la Vall del Llierca

61.015 €

En la misma provincia (Girona)