Formalizada Servicios

Servei de gestió de les activitats de lleure d'estiu (casal infants i joves, estiu jove i ruta 14-16), promogudes pel Consell Comarcal de la Garrotxa

Expediente: X2025002083

El servei de joventut del Consell Comarcal de la Garrotxa va crear el 2012 el servei de gestió comarcal de casals d'estiu, amb l'objectiu d'optimitzar recursos i mancomunar l'organització i gestió dels casals d'estiu i les brigades joves d’estiu. El Consell Comarcal té subscrits uns convenis de prestació de serveis de joventut i cada any són diversos els Ajuntaments que els sol·liciten. Concretament, per l’any 2026 els municipis que han delegat la gestió del servei d’activitats de lleure d’estiu son: Maià de Montcal, Tortellà, Sant Jaume de Llierca, Castellfollit de la Roca, Sant Joan les Fonts, Riudaura, Sant Feliu de Pallerols, les Planes d’Hostoles, Les Preses i Vall de Bianya. El contracte ha de dur a terme el servei de monitoratge de la proposta d’activitats de lleure d’estiu del Consell Comarcal de la Garrotxa, el qual es desenvoluparà mitjançant activitats lúdiques i pedagògiques adaptades a diferents grups d’edat. La necessitat de la prestació és dur a terme el servei de casal (infants i joves), estiu jove i la ruta 14·16 a diferents municipis de la comarca atès que hi ha una demanda social per fer compatibles els horaris laborals de les famílies amb la imprescindible atenció i educació en el lleure dels infants i joves de la comarca durant el període de vacances escolars. L’objecte del contracte és, doncs, el servei de gestió de les esmentades activitats de lleure segons les prestacions que es defineixen en el plec de prescripcions tècniques.

94.349
Presupuesto base
94.349
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Garrotxa, Girona (Cataluña)
Publicación
12 mar 2026, 14:16

Organismo contratante

Consell Comarcal de la Garrotxa

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 12 mar 2026
Anuncio de Pliegos 12 mar 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 10 mar 2026
Anuncio de Formalización 12 mar 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 27 mar 2026, 07:33

Más licitaciones de Consell Comarcal de la Garrotxa

Abierta X2026001026

Obres d’adequació i reforma del local on s’han d’ubicar el Servei comarcal de joventut i l’Oficina Jove de la Garrotxa

137.651 €

Abierta X2026001391

Els edificis i equipaments disposen d’una sèrie d’instal·lacions de seguretat, tant d’intrusió com de detecció i actuació en cas d’incendis. Per tal d’assegurar el bon funcionament d’aquestes instal·lacions i que estiguin operatives en tot moment, cal efectuar les tasques de manteniment preventiu, correctiu i normatiu que siguin necessàries i que, a més, en perllonguin la seva vida útil. A nivell més concret, el servei de manteniment de les instal·lacions de seguretat, tant d’intrusió com de detecció i actuació en cas d’incendis, inclou: - Inventari, numeració, control de funcionament i conservació d’instal·lacions. - Manteniment preventiu / normatiu. - Reparació d’avaries (manteniment correctiu segons cada cas). L’objecte del contracte és, doncs, el servei de manteniment dels sistemes d’alarmes d’intrusió i d’alarmes d’incendis i extintors seus del Consell Comarcal de la Garrotxa, del Consorci de Medi Ambient i Salut Pública de la Garrotxa, del Consorci d’Acció Social de la Garrotxa i del Consorci de l’Alta Garrotxa.

19.728 €

Abierta X2026001026

Execució de les obres d’adequació i reforma del local situat a la planta baixa de l’edifici de l’avinguda Onze de Setembre, 13, d’Olot, per tal d’ubicar-hi les oficines del Servei comarcal de joventut i l’Oficina Jove de la Garrotxa.

137.651 €

Abierta X2026001391

Servei de manteniment dels sistemes d'alarmes d'intrusió i d'alarmes d'incedis i extintors a les seus del Consell Comarcal, SIGMA, CASG i CAG

42.235 €

Abierta X2026001069

Obres - memòria tècnica d'investigació per l'execució de captacions d'aigües subterrànies per als municipis de la Vall del Llierca

61.015 €

En la misma provincia (Girona)