Abierta Sin plazo publicado Obras

Rehabilitació de les antigues escoles d’Arsèguel.

Expediente: 70/2026

El contracte té per objecte l’execució de les obres contingudes en el Projecte bàsic i executiu de rehabilitació de les antigues escoles per destinar-ho a coworking i museu històric escolar d’Arsèguel. L’actuació comprèn la rehabilitació integral de l’edifici existent, l’adequació dels espais per a ús de coworking, la creació d’un espai museístic vinculat a la memòria escolar del municipi i la millora de les instal·lacions, l’accessibilitat i l’eficiència energètica.

64.167
Presupuesto base
64.167
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Simplificado abreviado
Lugar de ejecución
Arsèguel, Lleida (Cataluña)
Publicación
28 may 2026, 11:02
Fecha límite
Sin plazo publicado

Organismo contratante

Ajuntament d'Arsèguel

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 28 may 2026
Anuncio de Pliegos 28 may 2026
Fin Plazo Presentación
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 29 may 2026, 12:10

Más licitaciones de Ajuntament d'Arsèguel

Abierta 72/2026-2

OBRES DE PROTECCIÓ I REPARACIÓ DEL CAMÍ D´ARSÈGUEL A CAVA

78.491 €

Abierta 69/2026

Ampliació de l’aparcament i marquesines al costat nord d’Arsèguel

68.856 €

Abierta 56/2026

Digitalització de la xarxa d’abastament del municipi d'Arsèguel.

115.374 €

En evaluacion 69/2026

L’objecte del present contracte és l’execució de les obres definides en el “Projecte bàsic i executiu d’ampliació de l’aparcament i marquesines en el costat nord d’Arsèguel”, redactat per l’arquitecta Marian Domenjó Torres, que comprèn, com a mínim, les actuacions següents: neteja del terreny i gestió de residus; moviment de terres; formació de paviments i vorades; execució de senyalització horitzontal i vertical; formació d’un sistema d’aprofitament de les aigües de pluja per al reg de l’arbrat existent; execució de l’estructura metàl·lica i coberta amb mènsula preparada per a la possible instal·lació futura de plaques solars; col·locació de moblament urbà i enllumenat fotovoltaic; i treballs d’adaptació i compatibilització amb l’aparcament existent del costat nord. Aquests treballs es desenvoluparan en l’àmbit situat al tram nord, darrere de l’església, a l’entorn de la plaça Joan Sol Nequí, d’acord amb la memòria, plànols, plecs de condicions, amidaments i pressupost que integren el projecte. Les marquesines a executar en aquesta fase hauran de ser iguals o, en tot cas, compatibles en forma, dimensions, sistema estructural, materials i acabats amb les marquesines existents executades en la fase anterior al mateix àmbit, a fi de garantir la continuïtat formal i constructiva de l’actuació. Correspondrà a la Direcció facultativa validar la proposta tècnica presentada pel contractista i exigir les adaptacions necessàries per assegurar-ne l’adequació a les marquesines existents.

68.856 €

En evaluacion 72/2026-2

L’objecte del contracte és l’execució de les obres incloses al projecte executiu denominat “Obres de protecció i reparació del camí d’Arsèguel a Cava”, redactat per l’enginyer de camins Joan Gàndara i Tolsà, consistents principalment en: - la reparació puntual de flonjalls i deformacions del ferm; - la substitució i instal·lació de barreres de seguretat tipus biona; - l’execució d’impostes de formigó per a l’ancoratge de les barreres; - la reposició de la senyalització horitzontal del vial. Les actuacions s’han de desenvolupar al camí municipal que connecta els nuclis d’Arsèguel i Cava, en el tram comprès entre el p.k. 0+000 i el p.k. 1+557.

78.491 €

En la misma provincia (Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicio consistente en trabajos de elaboración, revisión y actualización del inventario general consolidado de la Diputació de Lleida y de sus organismos autónomos

384.368 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicios consistentes en trabajos de elaboración, revisión y actualización del Inventario General Consolidado de bienes, derechos y obligaciones que conforman el patrimonio de las siguientes entidades, cualquiera que sea su naturaleza y el título de adquisición o uso: a) El Inventario Consolidado de la Diputació de Lleida. b) El Inventario del Organisme Autònom de Gestió y Recaptació de Tributs Locals (OAGRTL). c) El Inventario del Institut d'Estudis Ilerdencs (IEI). d) El Inventario del Patronat de Promoció Económica (PROMECO). e) El Inventario del Patronat de Turisme. La ejecución del contrato comprende la realización de los siguientes trabajos, de acuerdo con lo establecido en el Pliego de Prescripciones Técnicas:1.Efectuar una investigación previa para recopilar información relativa a los bienes y derechos, salvo aquellos de los que ya dispone la Diputació de Lleida y sus organismos autónomos. Esta parte incluye la consulta de información y documentación en registros, archivos, catastro, etc. 2. Cumplimentar la ficha electrónica del bien y crear el correspondiente expediente electrónico, adjuntando la información y documentación correspondiente al bien o derecho, de conformidad con la cláusula segunda del PPTP. 3.Trasladar al programa GPA todos los bienes y derechos incorporados al inventario, junto con la información y documentación correspondiente. La aplicación informática de gestión patrimonial de la Diputació de Lleida deberá contener toda la información disponible sobre el Patrimonio de la Entidad o, como mínimo, los enlaces que conduzcan a la misma, y deberá permitir realizar búsquedas completas y obtener listados por todos los campos de datos posibles, incluida la fecha de tramitación. Asimismo, deberá permitir su agrupación por subclases de bienes (sobre todo en el caso de los bienes muebles), por adscripción a los usos predefinidos o bien por unidades administrativas y por ubicación.

288.276 €