En evaluacion Obras

L’objecte del contracte és l’execució de les obres incloses al projecte executiu denominat “Obres de protecció i reparació del camí d’Arsèguel a Cava”, redactat per l’enginyer de camins Joan Gàndara i Tolsà, consistents principalment en: - la reparació puntual de flonjalls i deformacions del ferm; - la substitució i instal·lació de barreres de seguretat tipus biona; - l’execució d’impostes de formigó per a l’ancoratge de les barreres; - la reposició de la senyalització horitzontal del vial. Les actuacions s’han de desenvolupar al camí municipal que connecta els nuclis d’Arsèguel i Cava, en el tram comprès entre el p.k. 0+000 i el p.k. 1+557.

Expediente: 72/2026-2

Contrato de obras en evaluación por Ajuntament d'Arsèguel en Lleida. Duración del contrato: 2 meses. Categoría CPV 45223500.

78.491
Presupuesto base
78.491
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
45223500
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
22 jun 2026, 12:04
Fecha límite
6 jul 2026, 22:00
Duración
2 meses

Organismo contratante

Ajuntament d'Arsèguel

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 22 jun 2026
Anuncio de Pliegos 22 jun 2026
Fin Plazo Presentación 6 jul 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 7 jul 2026, 07:00

Mismo sector y zona (45 en Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta G05020302R/2026/0003

Millora de l' accessibilitat i mobilitat del carrer Major de Raimat i la renovació de part d'alguns dels serveis existents: ampliació i pavimentació de la vorera; enllumenat públic; xarxa de reg a l'arbrat existent i recol.locació del mobiliari urbà i senyalització vial.

92.998 €

Abierta 1/2026

Les incloses en el Projecte executiu de les actuacions per a l'arranjament de diversos dels carrers del nucli de Gerb redactat per l´enginyer Alfred Guitard Sein-Echaluce per un import de 514.490,67 Euros IVA inclòs.

425.199 €

Abierta 001/2026/7506/I261

1. Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres corresponents al Projecte per a la renovació del sistema de control als CCMs de l’EDAR de Tàrrega, aprovat definitivament per la Junta de Govern Local, d’acord amb les determinacions, prescripcions, plànols, pressupost i resta de documents que integren el projecte. 2. L’actuació comprèn, entre d’altres: • la substitució del sistema de control existent; • la renovació dels autòmats programables (PLC); • la implantació d’una arquitectura redundant d’alta disponibilitat; • la renovació de la xarxa de comunicacions mitjançant fibra òptica; • la implantació del sistema de supervisió, control i gestió; • l’actualització del sistema de control de l’EBAR de Tàrrega; • la implantació de sistemes de comunicació redundants i segurs; • la integració de les instal·lacions existents amb el nou sistema; • la posada en servei, proves, parametrizació i legalització de les instal·lacions; • la formació del personal municipal quan sigui procedent; • el lliurament de la documentació final prevista en el projecte. 3. L’objecte contractual es correspon íntegrament amb el definit en el projecte aprovat.

257.617 €

Abierta 171/2026

Execució material de les obres previstes al projecte de Rehabilitació i restauració de l'església de sant Joan Baptista 1a etapa separata de la 2a fasede restauració de les façanes laterals i de l'absis, actuacions a les cobertes i façanes de les capelles laterals i a la coberta de la rectoria amb actuacions estructurals.

181.587 €

Abierta 258/2026

Adequació de la planta potabilitzadora i del dipòsit d'aigua potable del municipi de Massalcoreig

44.862 €

Abierta 2237/2026

Obres de manteniment i millora del carrer Canonges. La idea és millorar tant l’enllumenat com l’ornat dels porxos existents, per la qual cosa es proposa la renovació de totes les lluminàries, del sistema de megafonia i el repàs i pintat dels porxos.

168.628 €

Abierta 2294/2026

L’objecte del contracte és l’arranjament generalitzat, degut al desgast i deteriorament, del carrer de la Bola de Castellciutat. Aprofitant aquesta actuació, es vol millorar l’accessibilitat d’aquesta zona de Castellciutat.

163.429 €

Abierta 2025/262

Arranjament i pavimentació del carrer Sant Martí de Gessa, al municipi de Naut Aran,

173.329 €

Más licitaciones de Ajuntament d'Arsèguel

Abierta 72/2026-2

OBRES DE PROTECCIÓ I REPARACIÓ DEL CAMÍ D´ARSÈGUEL A CAVA

78.491 €

Abierta 70/2026

Rehabilitació de les antigues escoles d’Arsèguel.

64.167 €

Abierta 69/2026

Ampliació de l’aparcament i marquesines al costat nord d’Arsèguel

68.856 €

Abierta 56/2026

Digitalització de la xarxa d’abastament del municipi d'Arsèguel.

115.374 €

En evaluacion 69/2026

L’objecte del present contracte és l’execució de les obres definides en el “Projecte bàsic i executiu d’ampliació de l’aparcament i marquesines en el costat nord d’Arsèguel”, redactat per l’arquitecta Marian Domenjó Torres, que comprèn, com a mínim, les actuacions següents: neteja del terreny i gestió de residus; moviment de terres; formació de paviments i vorades; execució de senyalització horitzontal i vertical; formació d’un sistema d’aprofitament de les aigües de pluja per al reg de l’arbrat existent; execució de l’estructura metàl·lica i coberta amb mènsula preparada per a la possible instal·lació futura de plaques solars; col·locació de moblament urbà i enllumenat fotovoltaic; i treballs d’adaptació i compatibilització amb l’aparcament existent del costat nord. Aquests treballs es desenvoluparan en l’àmbit situat al tram nord, darrere de l’església, a l’entorn de la plaça Joan Sol Nequí, d’acord amb la memòria, plànols, plecs de condicions, amidaments i pressupost que integren el projecte. Les marquesines a executar en aquesta fase hauran de ser iguals o, en tot cas, compatibles en forma, dimensions, sistema estructural, materials i acabats amb les marquesines existents executades en la fase anterior al mateix àmbit, a fi de garantir la continuïtat formal i constructiva de l’actuació. Correspondrà a la Direcció facultativa validar la proposta tècnica presentada pel contractista i exigir les adaptacions necessàries per assegurar-ne l’adequació a les marquesines existents.

68.856 €