Obres del camí adjacent al cementiri d’Olot, d’accés al volcà Montsacopa d’Olot

Expediente: X2025000170

L’objecte del present contracte són les obres del camí adjacent al Cementiri d’Olot, ja que aquest és un dels accessos al Parc Natural i en concret a l’entorn del Volcà del Montsacopa, d’acord amb el projecte executiu “Projecte d’urbanització del camí d’accés al Montsacopa prop del Cementiri a Olot”, redactat pels arquitectes Toni Casamor i Anna Codina, el mes de novembre de 2021, i actualitzat tècnicament a nivell de pressupost el maig de 2023.\nEl referit projecte va ser aprovat definitivament per l’Ajuntament d’Olot en la sessió ordinària de la Junta de Govern Local de 31 de març de 2022, en el marc de l’expedient X2021063176, i pel qual en data 18 de març de 2022 es va obtenir informe favorable del Parc Natural de la Zona Volcànica de la Garrotxa, en el marc de l’expedient 2022PNATZVGPRE028.\nL’actualització tècnica del projecte va ser aprovada en la sessió ordinària de la Junta de Govern Local de 22 de juny de 2023.

218.259
Presupuesto base
218.259
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Olot, Girona (Cataluña)
Publicación
7 may 2025, 13:48

Organismo contratante

Consell Comarcal de la Garrotxa

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 7 may 2025
Anuncio de Pliegos 7 may 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 15 abr 2025
Anuncio de Formalización 7 may 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:08

Más licitaciones de Consell Comarcal de la Garrotxa

Abierta X2026001026

Obres d’adequació i reforma del local on s’han d’ubicar el Servei comarcal de joventut i l’Oficina Jove de la Garrotxa

137.651 €

Abierta X2026001391

Els edificis i equipaments disposen d’una sèrie d’instal·lacions de seguretat, tant d’intrusió com de detecció i actuació en cas d’incendis. Per tal d’assegurar el bon funcionament d’aquestes instal·lacions i que estiguin operatives en tot moment, cal efectuar les tasques de manteniment preventiu, correctiu i normatiu que siguin necessàries i que, a més, en perllonguin la seva vida útil. A nivell més concret, el servei de manteniment de les instal·lacions de seguretat, tant d’intrusió com de detecció i actuació en cas d’incendis, inclou: - Inventari, numeració, control de funcionament i conservació d’instal·lacions. - Manteniment preventiu / normatiu. - Reparació d’avaries (manteniment correctiu segons cada cas). L’objecte del contracte és, doncs, el servei de manteniment dels sistemes d’alarmes d’intrusió i d’alarmes d’incendis i extintors seus del Consell Comarcal de la Garrotxa, del Consorci de Medi Ambient i Salut Pública de la Garrotxa, del Consorci d’Acció Social de la Garrotxa i del Consorci de l’Alta Garrotxa.

19.728 €

Abierta X2026001026

Execució de les obres d’adequació i reforma del local situat a la planta baixa de l’edifici de l’avinguda Onze de Setembre, 13, d’Olot, per tal d’ubicar-hi les oficines del Servei comarcal de joventut i l’Oficina Jove de la Garrotxa.

137.651 €

Abierta X2026001391

Servei de manteniment dels sistemes d'alarmes d'intrusió i d'alarmes d'incedis i extintors a les seus del Consell Comarcal, SIGMA, CASG i CAG

42.235 €

Abierta X2026001069

Obres - memòria tècnica d'investigació per l'execució de captacions d'aigües subterrànies per als municipis de la Vall del Llierca

61.015 €

En la misma provincia (Girona)