Adjudicada Suministros

L’objecte del present contracte és el subministrament de productes biocides necessaris per a dur a terme la campanya de Salubritat Pública 2026 als municipis del Baix Ebre i Montsià. Les campanyes de desinsectació a la xarxa de clavegueram dels municipis del Baix Ebre i del Montsià tenen com a objectiu principal el control de les poblacions de Periplaneta americana que allí hi viuen, de manera que no puguin crear cap problema de salut pública a la població. Les condicions ambientals a la xarxa de clavegueram son ideals pel gran desenvolupament de la plaga, per una banda, l’abundància de matèria orgànica existent a la xarxa (base de l’alimentació d’aquests insectes), per altra banda, un nivell alt d’humitat relativa (100%), i d’altra banda, la protecció que els dona la xarxa en front a depredadors naturals, garanteixen l’èxit en la colonització d’aquest espai per la Periplaneta americana. La elevada apetència dels gels biocides per part de Periplaneta, la resistència d’aquestes formulacions al fongs, a les bactèries i als llevats presents en la xarxa de clavegueram, fan que aquestes formulacions siguin molt recomanades pel control de Periplaneta en la xarxa de sanejament.

Expediente: 87/2026

Contrato de suministros adjudicado por Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE) en Tarragona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 1 año. Categoría CPV 24452000. Adjudicado a MYLVA SA. Se recibió 1 oferta.

46.935
Presupuesto base
103.258
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
24452000
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
17 mar 2026, 05:23
Fecha límite
25 mar 2026, 00:59
Duración
1 año

Adjudicación

Adjudicatario
MYLVA SA
NIF
A59035741
Importe
46.935
Ofertas recibidas
1

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 17 mar 2026
Anuncio de Pliegos 17 mar 2026
Fin Plazo Presentación 25 mar 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 abr 2026, 06:22

Mismo sector y zona (24 en Tarragona)

Abierta 124/2026

L’objecte del contracte és la compra de carbó actiu granular nou o verge i la gestió del carbó actiu granular esgotat, incloent la renovació de cinc semi-filtres de l’ETAP de l’Ampolla, amb un volum total estimat de 400 m³ de CAG.

534.000 €

Abierta C044_26

L'objecte del present contracte és l’establiment de les condicions que regiran la contractació, per part de l’Empresa Municipal Mixta d’Aigües de Tarragona, SA (en endavant, EMATSA), del subministrament de gasos de laboratori pel laboratori, d’acord amb les característiques i condicions fixades al plec de prescripcions tècniques regulador d’aquest contracte

22.790 €

Adjudicada 11/2025

Acord marc per al subministrament de productes químics genèrics a la planta de SIRUSA

5.000 €

En evaluacion C033_26

L'objecte del present contracte és el subministrament de polielectròlit i antiespumant per a les Edars gestionades per EMATSA, d’acord amb les característiques i condicions fixades al plec de condicions tècniques regulador d’aquest contracte elaborat pel responsable del departament de depuració i medi ambient d’EMATSA.

119.775 €

En evaluacion 108/2026

L’objecte del present contracte es l’adquisició dels gasos necessaris per al funcionament dels equips necessaris per dur a terme les analítiques al laboratori de LQAIGUA Lot 1: Gasos purs o mescles comprimits en ampolles de lloguer Lot 2: Nitrogen líquid en un tanc de lloguer Lot 3: Manteniment de la instal·lació (preventiu i correctiu)

150.900 €

En evaluacion COMAIGUA/PO/2026/04

El subministrament descrit al plec de prescripcions tècniques elaborat pel responsable d’Operacions, Sr. Joan Campos Ferré, amb data 16-06-2026, anomenat “Plec de prescripcions tècniques que ha de regir el contracte de subministrament de productes químics i reactius destinats a les instal·lacions gestionades per Comaigua, SL”.

208.757 €

Adjudicada 590/2026

El objeto del contrato es el suministro de combustible Gasóleo A (gasóleo de automoción) tipo Excellence, Óptimo, Plus o similar, en las distintas instalaciones de la Entidad que disponen de depósitos de autoabastecimiento, suministro que se realizará mediante un camión cisterna debidamente homologado, con las certificaciones y autorizaciones correspondientes de la empresa adjudicataria; así como el suministro de líquido aditivo AdBlue, mediante bidones de 200 litros.

136.231 €

Formalizada 97/2025

L’objecte del subministrament d’aquests productes químics o reactius és dotar a la planta de Mas de Barberans de les matèries primeres necessàries per al correcte funcionament del tractament de lixiviats, el qual es divideix en diferents etapes, biològica, ultrafiltració, deshidratació de fangs, osmosi inversa i evaporació, i a on s’han de controlar tots els paràmetres i amb uns objectius diferents per a cada fase, que impliquen haver de disposar d’aquests tipus de productes. Per tant, és absolutament necessari aquest contracte per a poder funcionar la planta de tractament de lixiviats, la qual treballa habitualment durant tot l’any les 24 hores diàries.De manera que, cal tenir sempre a l’abast aquests productes per evitar aturades indegudes i paralitzacions que dificultarien els processos, el que significaria majors despeses econòmiques i incrementaria l’acumulació de lixiviats emmagatzemats.

89.400 €

Formalizada 474/25

Compra de gasos medicinals i d’ús sanitari liquats i comprimits per als centres que formen part de l’entitat Salut Sant Joan de Reus – Baix Camp, juntament amb la contractació del servei de manteniment i d’assistència tècnica

1.625.750 €

Desierta 163/2026

L’objecte del contracte consistirà en la contractació per al subministrament d’àcid sulfúric al 60% per a la planta de tractament de lixiviats de Mas de Barberans

14.000 €

Más licitaciones de Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE)

Adjudicada 410/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans i el seu transport”.

234.000 €

Adjudicada 376/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans”.

115.000 €

Formalizada 320/2025

L’objecte del present contracte és el manteniment de la plataforma d’administració electrònica que actualment té implantada el Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l’Ebre (COPATE) per a tota la seva gestió administrativa i organitzativa, la qual incorpora els components i funcionalitats necessàries que permeten tant el compliment del marc legal vigent com l’adequació a les normes tècniques d’interoperabilitat i seguretat. Així mateix, també constitueix objecte del contracte la definició de les especificacions tècniques per a la contractació dels serveis que siguin necessaris per al manteniment, en les seves diferents modalitats, de la plataforma contractada.

56.900 €

Adjudicada 165/2026

Servei de neteja dels centres de treball del COPATE a Roquetes i a Deltebre

46.368 €

Adjudicada 165/2026

L'objecte del present contracte és la prestació del servei de neteja integral de les instal·lacions dels centres de treball del Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE), ubicats als municipis de Roquetes i de Deltebre, incloent-hi totes les dependències, espais comuns, zones de treball, despatxos, sales de reunions, lavabos, magatzems i qualsevol altre espai que formi part de les instal·lacions.

23.184 €