L’objecte del contracte és l’adjudicació d’una instal·lació i el subministrament d’una caldera de biomassa i xarxa que alimenta al Centre de Tecnificació Esportiva de l’Avellaneda. L’adjudicació es durà a terme mitjançant una acció global i integrada que també inclou el subministrament d’energia tèrmica, el manteniment preventiu i el correctiu de la nova instal·lació i la gestió energètica dels edificis. L’actuació global i integrada objecte del present contracte comprèn les següents prestacions: Prestació P1 – Subministrament d’energia tèrmica Subministrament d’energia tèrmica a partir dels combustibles corresponents (estella procedent de la gestió forestal local i sostenible i/o altres combustibles biomàssics) i gestió del subministrament de combustibles per alimentar les instal·lacions tèrmiques de l’edifici, control de qualitat, quantitat, ús, i garanties d’aprovisionament per a la caldera de biomassa. Prestació 2 – Manteniment preventiu. Manteniment preventiu per aconseguir el perfecte funcionament i neteja de la totalitat de les instal·lacions amb tots els seus components, així com aconseguir la permanència en el temps del rendiment de les instal·lacions i de tots els seus components al valor inicial. També es durà a terme el manteniment normatiu i preventiu de les calderes de combustibles no renovables instal·lades en el centre on es subministra energia tèrmica per tal que entrin en funcionament de forma automàtica (en funció del projecte) en cas de fallada de la caldera de biomassa. Prestació P3 – Manteniment correctiu i garantia total: Reparació amb substitució de tots els elements deteriorats a les instal·lacions segons es regula al Plec de prescripcions tècniques sota la modalitat de garantia Total. Prestació P4 – Obres d’adequació i renovació de les instal·lacions i incorporació de la tecnologia d’energies renovables (instal·lació de biomassa)

Expediente: e-02.08.07.1437 3/2025

Contrato de obras formalizado por Ajuntament de Ripoll en Girona. Duración del contrato: 5 meses. Categoría CPV 45000000. Adjudicado el 5 may 2026 a BOVER GUTIERREZ, S.L.. Se recibieron 5 ofertas.

326.220
Presupuesto base
326.220
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45000000
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:30
Fecha límite
19 mar 2026, 16:00
Duración
5 meses

Adjudicación

Adjudicatario
BOVER GUTIERREZ, S.L.
NIF
B60443298
Importe
314.134
Ofertas recibidas
5

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de Ripoll

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 19 mar 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 5 may 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 7 may 2026, 06:23

Mismo sector y zona (45 en Girona)

Abierta X2026/153

L’objecte del projecte és el de descriure les obres necessàries per tal de reformar uns trams dels carrers de Baix i del Pont. Aquests obres tenen per objectiu millorar l’accessibilitat i el pas dels vianants per la vorera, i reordenar el transit així com implantar-hi xarxes de serveis. L’àmbit d’actuació compren una superfície aproximada de 650 m² al carrer de dela Font i 190 m² al carrer de Baix.

101.213 €

Abierta X2026000198

Obres descrites al projecte bàsic i de rehabilitació de l'antiga fleca de Sant Miquel de Campmajor per destinar la planta baixa a equipament públic.

363.636 €

Abierta X2026000187

Contractació de les obres de finalització de l'aparcament a l'entorn de l'Església de Sant Pere

103.304 €

Abierta X2026000537

obres de renovació del terreny de joc del camp de futbol municipal de Lladó (moviment de terres, nivellació 3D, aportació de teva i ressembra de gespa natural) i la substitució completa del sistema de reg

52.736 €

Abierta X2026001670

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres descrites al Projecte tècnic de MILLORES EN LA SEGURETAT I LA FUNCIONALITAT DEL PAVELLÓ ESPORTIU DESANT JOAN DE LES ABADESSES, redactat per l´arquitecte, Sr. Marc Grifell iVera i aprovat mitjançant acord adoptat pel Plenari Municipal en sessió celebrada en data 27 de novembre de 2025.

72.508 €

Abierta X2026000342

L’objecte del contracte consisteix en la realització de les actuacions descrites en el "Projecte de pavimentació de de la carretera de Vilademires al terme municipal de Cabanelles. Fase 1", redactat per Martí Corominas Blanch i Maria Corominas Ramot, de l’empresa E.P. Enginyeria Grup7 SLP.

183.823 €

Abierta 2026/2899

Obres de “restauració del tram de les espitlleres de la muralla medieval del Rec del Molí de Castelló d’Empúries”

119.507 €

Abierta X2026000382

Execució del projecte de millora dels vials de diferents zones de Maçanet de Cabrenys

315.004 €

Abierta X2026000037-BIS

Reurbanització d'un espai de transició entre el nucli històric i les zones de creixement urbà més recent, de superfície aproximada 578,70 m². És una zona amb activitat quotidiana notable, especialment per la presència dels comerços de Can Central i la Fogaina, i que actua com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i a la trama històrica del municipi. Les obres tenen per finalitat millorar la mobilitat, l’accessibilitat, la seguretat viària i la qualitat urbana de l’espai públic, així com dignificar l’entorn patrimonial de la capella de Sant Sebastià i reforçar-ne la funció com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i al nucli històric del municipi.

147.311 €

Abierta CONTR/2026/0000000267

Obres de millora de les patologies del mur NU21MU126E amb prioritat P2A del Cremallera de Núria de Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya (Ref. POS131/26)

113.641 €

Más licitaciones de Ajuntament de Ripoll