Desierta Suministros

L'objecte del contracte és la reactivació, reposició i instal·lació de Carbó Actiu Granular necessari per tal de retornar part de les seves capacitats i així incrementar la seva vida útil com a material adsorbent envers la concentració de metalls pesants, orgànics, nous contaminants, PFAS i pesticides i herbicides, així com la millora de la terbolesa, color i sabor de l’aigua. La reactivació del CAG consisteix en eliminar els contaminants adherits al CAG i recuperar-ne part de la seva capacitat d'adsorció. En aquest procés sempre hi ha una petita pèrdua de material d’entre el 5 i el 15 per cent. Per tant, dins del pla de reactivació s’inclourà part de reposició del material perdut, un 10%, 80 m3/any de CAG NOU o VERGE.

Expediente: 19/2026

Contrato de suministros declarado desierto por Consorci d'Aigües de Tarragona en Tarragona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 3 años. Categoría CPV 24954200.

1.680.000
Presupuesto base
1.680.000
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
24954200
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
19 mar 2026, 16:04
Fecha límite
21 abr 2026, 15:00
Duración
3 años

Documentos

(2)

Organismo contratante

Consorci d'Aigües de Tarragona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 19 mar 2026
Anuncio de Pliegos 19 mar 2026
Fin Plazo Presentación 21 abr 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 23 may 2026, 06:22

Mismo sector y zona (24 en Tarragona)

Abierta 124/2026

L’objecte del contracte és la compra de carbó actiu granular nou o verge i la gestió del carbó actiu granular esgotat, incloent la renovació de cinc semi-filtres de l’ETAP de l’Ampolla, amb un volum total estimat de 400 m³ de CAG.

534.000 €

Abierta C044_26

L'objecte del present contracte és l’establiment de les condicions que regiran la contractació, per part de l’Empresa Municipal Mixta d’Aigües de Tarragona, SA (en endavant, EMATSA), del subministrament de gasos de laboratori pel laboratori, d’acord amb les característiques i condicions fixades al plec de prescripcions tècniques regulador d’aquest contracte

22.790 €

Adjudicada 11/2025

Acord marc per al subministrament de productes químics genèrics a la planta de SIRUSA

5.000 €

En evaluacion C033_26

L'objecte del present contracte és el subministrament de polielectròlit i antiespumant per a les Edars gestionades per EMATSA, d’acord amb les característiques i condicions fixades al plec de condicions tècniques regulador d’aquest contracte elaborat pel responsable del departament de depuració i medi ambient d’EMATSA.

119.775 €

En evaluacion 108/2026

L’objecte del present contracte es l’adquisició dels gasos necessaris per al funcionament dels equips necessaris per dur a terme les analítiques al laboratori de LQAIGUA Lot 1: Gasos purs o mescles comprimits en ampolles de lloguer Lot 2: Nitrogen líquid en un tanc de lloguer Lot 3: Manteniment de la instal·lació (preventiu i correctiu)

150.900 €

En evaluacion COMAIGUA/PO/2026/04

El subministrament descrit al plec de prescripcions tècniques elaborat pel responsable d’Operacions, Sr. Joan Campos Ferré, amb data 16-06-2026, anomenat “Plec de prescripcions tècniques que ha de regir el contracte de subministrament de productes químics i reactius destinats a les instal·lacions gestionades per Comaigua, SL”.

208.757 €

Adjudicada 590/2026

El objeto del contrato es el suministro de combustible Gasóleo A (gasóleo de automoción) tipo Excellence, Óptimo, Plus o similar, en las distintas instalaciones de la Entidad que disponen de depósitos de autoabastecimiento, suministro que se realizará mediante un camión cisterna debidamente homologado, con las certificaciones y autorizaciones correspondientes de la empresa adjudicataria; así como el suministro de líquido aditivo AdBlue, mediante bidones de 200 litros.

136.231 €

Formalizada 97/2025

L’objecte del subministrament d’aquests productes químics o reactius és dotar a la planta de Mas de Barberans de les matèries primeres necessàries per al correcte funcionament del tractament de lixiviats, el qual es divideix en diferents etapes, biològica, ultrafiltració, deshidratació de fangs, osmosi inversa i evaporació, i a on s’han de controlar tots els paràmetres i amb uns objectius diferents per a cada fase, que impliquen haver de disposar d’aquests tipus de productes. Per tant, és absolutament necessari aquest contracte per a poder funcionar la planta de tractament de lixiviats, la qual treballa habitualment durant tot l’any les 24 hores diàries.De manera que, cal tenir sempre a l’abast aquests productes per evitar aturades indegudes i paralitzacions que dificultarien els processos, el que significaria majors despeses econòmiques i incrementaria l’acumulació de lixiviats emmagatzemats.

89.400 €

Formalizada 474/25

Compra de gasos medicinals i d’ús sanitari liquats i comprimits per als centres que formen part de l’entitat Salut Sant Joan de Reus – Baix Camp, juntament amb la contractació del servei de manteniment i d’assistència tècnica

1.625.750 €

Desierta 163/2026

L’objecte del contracte consistirà en la contractació per al subministrament d’àcid sulfúric al 60% per a la planta de tractament de lixiviats de Mas de Barberans

14.000 €