CONTRACTE OBERT SIMPLIFICAT DE LES OBRES D'URBANITZACIÓ DEL PASSEIG DE LA ZONA ESPORTIVA UBICADA A LA CARRETERA DE MÓRA

Expediente: 4308590004-2026-0000104

L’objecte del present contracte son les obres re urbanització d’aquest espai per obrir nous accessos al solar, reemplaçar el paviment dur existent per un més tou que dreni l’aigua de pluja cap al subsol, renovar el mobiliari urbà, les lluminàries i la vegetació existent i afegir un parc infantil. Tot això d’acord amb el “Projecte bàsic i executiu de les obres d'urbanització del passeig de la zona esportiva ubicada a la carretera de Móra, núm. 2 del Molar de Tarragona” redactat per l’arquitecte Koldo Crespo Rodriguez. L’actuació emmarcada en el present contracte està finançada per les subvencions concedides a entitats locals adscrites al Fons general amb l’afectació parcial dels ingressos relacionats amb activitats de producció, emmagatzematge i transformació d’energia elèctrica nuclear, derivats de l’impost sobre les instal·lacions que incideixen en el medi ambient. En concret, segons la resolució mitjançant la qual s’aprova la distribució dels fons del Fons de Transició Nuclear als municipis de la zona PENTA I i II de les centrals nuclears de Vandellòs i Ascó. Juntament amb el cofinançament de la Diputació de Tarragona mitjançant el seu programa d’inversions del Pla ImpulsDipta.

161.366
Presupuesto base
161.366
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Molar, El, Tarragona (Cataluña)
Publicación
15 may 2026, 11:28

Organismo contratante

Ajuntament del Molar

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 15 may 2026
Anuncio de Pliegos 15 may 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 25 jun 2026
Anuncio de Formalización 25 jun 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 26 jun 2026, 12:13

Más licitaciones de Ajuntament del Molar

En evaluacion 4308590004-2026-0000253

Els treballs ha realitzar consisteixen en: - Realització dels molls amb murs de contenció d’una alçada aproximada de 2,20 m i la fonamentació d’aquests serà correguda. Les cares d’aquests murs aniran revestides amb un color terrós per minimitzar l’impacta visual sobre el terreny. - Col·locació de tres contenidor de residus municipals i un contenidor tipus easy. - Es millorarà amb la col·locació d’una base tot-u artificial, compactada, per facilitar l’accés de la maquinaria pel la part superior del moll. - Realització d’una solera d’un gruix de 15 cm en tot el recinte de l’estació de transferència, es realitzarà en la zona dels nous contenidors L’acabat superior també amb color terrós. - Reomplir amb terres procedents de runes procedents de l’enderroc d’un edifici per desprès compactar-les per damunt del recinte. Tot això d’acord amb el “Projecte bàsic i executiu de nous molls estació de transferència del municipi del Molar” redactat pels Serveis Tècnics del Consell Comarcal del Priorat.

43.972 €

En evaluacion 4308590004-2026-0000253

CONTRACTE OBERT SIMPLIFICAT DE LES OBRES DE NOUS MOLLS ESTACIÓ DE TRANSFERÈNCIA DEL MUNICIPI DEL MOLAR

43.972 €

Formalizada 4308590004-2026-0000104

L’objecte del present contracte son les obres re urbanització d’aquest espai per obrir nous accessos al solar, reemplaçar el paviment dur existent per un més tou que dreni l’aigua de pluja cap al subsol, renovar el mobiliari urbà, les lluminàries i la vegetació existent i afegir un parc infantil. Tot això d’acord amb el “Projecte bàsic i executiu de les obres d'urbanització del passeig de la zona esportiva ubicada a la carretera de Móra, núm. 2 del Molar de Tarragona” redactat per l’arquitecte Koldo Crespo Rodriguez. L’actuació emmarcada en el present contracte està finançada per les subvencions concedides a entitats locals adscrites al Fons general amb l’afectació parcial dels ingressos relacionats amb activitats de producció, emmagatzematge i transformació d’energia elèctrica nuclear, derivats de l’impost sobre les instal·lacions que incideixen en el medi ambient. En concret, segons la resolució mitjançant la qual s’aprova la distribució dels fons del Fons de Transició Nuclear als municipis de la zona PENTA I i II de les centrals nuclears de Vandellòs i Ascó. Juntament amb el cofinançament de la Diputació de Tarragona mitjançant el seu programa d’inversions del Pla ImpulsDipta.

161.366 €

En evaluacion 4308590004-2026-0000064

CONTRACTE OBERT SIMPLIFICAT DE L'OBRA DE LA REPARACIÓ D'URGÈNCIA D'UN TRAM DEL CARRER DE LA COSTA D'ACCÉS PART POSTERIOR DELS HABITATGES.

340.057 €

En evaluacion 4308590004-2026-0000064

Demolició del paviment existent, demolició de la xarxa de clavegueram existent, excavació de rases per serveis, càrrega i transport de runa i terres, realització de xarxa de clavegueram, excavació a cel obert del terreny, moviment de terres per excavació de caixa de paviment, replanteig de l’obra i encintat, construcció de mur d'escullera de blocs de pedra calcària confrontada, subbase de tot-ú artificial, compactat, paviment de formigó, barana d’acer d’una alçada de 1,10m per protegir desnivell entre carrer i parcel.la adjacent i mobiliari urbà

340.057 €

En la misma provincia (Tarragona)