En evaluacion Obras

Els treballs ha realitzar consisteixen en: - Realització dels molls amb murs de contenció d’una alçada aproximada de 2,20 m i la fonamentació d’aquests serà correguda. Les cares d’aquests murs aniran revestides amb un color terrós per minimitzar l’impacta visual sobre el terreny. - Col·locació de tres contenidor de residus municipals i un contenidor tipus easy. - Es millorarà amb la col·locació d’una base tot-u artificial, compactada, per facilitar l’accés de la maquinaria pel la part superior del moll. - Realització d’una solera d’un gruix de 15 cm en tot el recinte de l’estació de transferència, es realitzarà en la zona dels nous contenidors L’acabat superior també amb color terrós. - Reomplir amb terres procedents de runes procedents de l’enderroc d’un edifici per desprès compactar-les per damunt del recinte. Tot això d’acord amb el “Projecte bàsic i executiu de nous molls estació de transferència del municipi del Molar” redactat pels Serveis Tècnics del Consell Comarcal del Priorat.

Expediente: 4308590004-2026-0000253

Contrato de obras en evaluación por Ajuntament del Molar en Tarragona. Duración del contrato: 1 mes. Categoría CPV 45111230.

43.972
Presupuesto base
43.972
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45111230
Lugar de ejecución
Tarragona (Cataluña)
Publicación
17 jul 2026, 14:06
Fecha límite
18 ago 2026, 01:59
Duración
1 mes

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament del Molar

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 17 jul 2026
Anuncio de Pliegos 17 jul 2026
Fin Plazo Presentación 18 ago 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 1 sep 2026, 06:22

Mismo sector y zona (45 en Tarragona)

Abierta 4303630008-2026-0000751-1

L’objecte del contracte és l’execució de les obres corresponents al «Projecte de remodelació del carrer de l’Alt Camp», al terme municipal de Cabra del Camp, d’acord amb el projecte tècnic aprovat. Les actuacions comprenen principalment la demolició dels elements i paviments existents que resulten incompatibles amb la nova ordenació, els moviments de terres necessaris, la remodelació i pavimentació del carrer, l’execució dels nous ferms i paviments, la renovació parcial de la xarxa de sanejament d’aigües residuals, incloses les escomeses domiciliàries i els pous de registre, així com la resta de treballs, instal·lacions i actuacions complementàries definides en el projecte tècnic. L’execució del contracte s’haurà d’ajustar al projecte tècnic, als plecs que regeixen la contractació, a l’oferta presentada per l’empresa adjudicatària i a la normativa que sigui aplicable.

170.232 €

Abierta AT26158_O

L’objecte d’aquesta licitació és la contractació d’execució de les obres de reparació de la solera i parets del dipòsit IPM de la divisió AIGÜES DE REUS de la societat REUS SERVEIS MUNICIPALS SA.

244.724 €

Abierta 4304450006-2026-0003041

L’objecte del contracte és l’execució de les obres de millora, adequació i modernització de la Casa de Cultura, que inclou intervencions a l’espai escènic a l’interior de l’edifici i al seu entorn exterior. El detall i condicions de l’obra es defineixen i fixen en el Projecte que juntament amb aquest Plec de clàusules administratives particulars regirà el contracte.

202.300 €

Abierta 89/2026

L’objecte de la present licitació es la construcció d’un heliport en la modalitat “operating site” a la ETAP del CAT a L’Ampolla per a usos propis del CAT i també per atendre possibles emergències tant pròpies com dels nostres contractistes, esdevé necessari disposar d’una superfície apta per poder aterrar un helicòpter apte per a transport sanitari i de vigilància aèria.

72.604 €

Abierta 4309950006-2026-0000311

L’objecte d’aquest projecte és la pavimentació i la renovació dels serveis de clavegueram, tub municipal, aigua potable i soterrament de l’enllumenat públic de part dels carrers Porxos i Racó, situats al municipi de Palma d’Ebre.

141.018 €

Abierta 4309950006-2026-0000322

L’Ajuntament de la Palma d’Ebre vol rehabilitat el carrer Raval de la Torre, perquè està en molt mal estat de conservació. Tots els serveis com el clavegueram i l’aigua potable està en mal estat degut a la seva antiguitat. El mateix passa amb la pavimentació. Amb la rehabilitació vol dignificar el carrer i regenerar les seves infraestructures de serveis.

134.233 €

Abierta Exp.1263/2026

Realització de les obres de millora de la deixalleria comarcal situada al terme municipal de Falset.

119.538 €

Abierta 4304450006-2026-0003034

Les actuacions inclouen, entre d'altres, la renovació de paviments i itineraris per a vianants, la millora de la seguretat viària, la implantació d'infraestructures de mobilitat sostenible, la renovació de xarxes de serveis urbans, la instal·lació d'enllumenat públic i la urbanització d'espais lliures amb incorporació d'arbrat, jardineria i mobiliari urbà. El detall i condicions de les obres es defineixen i fixen en els Projectes corresponents a cada lot que juntament amb el Plec de clàusules administratives particulars regiran el contracte.

651.720 €

Abierta 1671/2026

Obres definides en el Projecte bàsic i executiu per a la consolidació estructural i restauració interior de la Torre de la Vila de Torredembarra

186.851 €

Abierta 8004330008-2026-0012561

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres incloses en el "Projecte d'actuacions puntuals de seguretat i drenatge a diverses carreteres de la xarxa local. Any 2026". Les actuacions tenen per finalitat millorar la seguretat viària, el drenatge, la funcionalitat i la conservació de la xarxa local de carreteres de la Diputació de Tarragona, mitjançant l'execució d'actuacions puntuals en diferents carreteres de la xarxa.

2.412.831 €

Más licitaciones de Ajuntament del Molar

En evaluacion 4308590004-2026-0000253

CONTRACTE OBERT SIMPLIFICAT DE LES OBRES DE NOUS MOLLS ESTACIÓ DE TRANSFERÈNCIA DEL MUNICIPI DEL MOLAR

43.972 €

Formalizada 4308590004-2026-0000104

L’objecte del present contracte son les obres re urbanització d’aquest espai per obrir nous accessos al solar, reemplaçar el paviment dur existent per un més tou que dreni l’aigua de pluja cap al subsol, renovar el mobiliari urbà, les lluminàries i la vegetació existent i afegir un parc infantil. Tot això d’acord amb el “Projecte bàsic i executiu de les obres d'urbanització del passeig de la zona esportiva ubicada a la carretera de Móra, núm. 2 del Molar de Tarragona” redactat per l’arquitecte Koldo Crespo Rodriguez. L’actuació emmarcada en el present contracte està finançada per les subvencions concedides a entitats locals adscrites al Fons general amb l’afectació parcial dels ingressos relacionats amb activitats de producció, emmagatzematge i transformació d’energia elèctrica nuclear, derivats de l’impost sobre les instal·lacions que incideixen en el medi ambient. En concret, segons la resolució mitjançant la qual s’aprova la distribució dels fons del Fons de Transició Nuclear als municipis de la zona PENTA I i II de les centrals nuclears de Vandellòs i Ascó. Juntament amb el cofinançament de la Diputació de Tarragona mitjançant el seu programa d’inversions del Pla ImpulsDipta.

161.366 €

En evaluacion 4308590004-2026-0000064

CONTRACTE OBERT SIMPLIFICAT DE L'OBRA DE LA REPARACIÓ D'URGÈNCIA D'UN TRAM DEL CARRER DE LA COSTA D'ACCÉS PART POSTERIOR DELS HABITATGES.

340.057 €

En evaluacion 4308590004-2026-0000064

Demolició del paviment existent, demolició de la xarxa de clavegueram existent, excavació de rases per serveis, càrrega i transport de runa i terres, realització de xarxa de clavegueram, excavació a cel obert del terreny, moviment de terres per excavació de caixa de paviment, replanteig de l’obra i encintat, construcció de mur d'escullera de blocs de pedra calcària confrontada, subbase de tot-ú artificial, compactat, paviment de formigó, barana d’acer d’una alçada de 1,10m per protegir desnivell entre carrer i parcel.la adjacent i mobiliari urbà

340.057 €

Formalizada 4308590004-2026-0000104

CONTRACTE OBERT SIMPLIFICAT DE LES OBRES D'URBANITZACIÓ DEL PASSEIG DE LA ZONA ESPORTIVA UBICADA A LA CARRETERA DE MÓRA

161.366 €