Formalizada Servicios

Contractaxió mixta de serveis, subministraments i obres per la revalorització de finques forestals en desús al terme municipal de Mieres

Expediente: X2024004035

L’Ajuntament de Mieres té la voluntat de preparar diferents espais forestals, valuosos del municipi i que es troben en desús actualment, per tal d’encarar l’arribada d’un turisme proper, local i regional, sostenible i respectuós amb l’entorn. Aquestes accions es volen realitzar precisament el bosc madur de la Roca del Migdia per preservar-lo fent tota una sèrie d’arranjaments per encaminar la gestió forestal cap a una línia respectuosa amb el medi ambient potenciant el turisme local i la reconnexió social i natural.\nPer poder assolir l’objecte del contracte, l’Ajuntament de Mieres necessita contractar diferents agents que puguin dur a terme les accions descrites en el mateix. Aquestes consisteixen en el disseny i millor delimitació de l’itinerari preexistent, el disseny i elaboració d’un plafó informatiu, la restauració de murs de pedra seca, la gestió forestal del perímetre de la reserva i, finalment, la direcció facultativa d’aquestes actuacions.\nL’objecte del contracte mixt són els serveis, subministraments i obres de restauració de paret de pedra seca per la revalorització de finques forestals en desús a partir de la millora paisatgística i l’ús social, al terme municipal de Mieres.

40.250
Presupuesto base
3.500
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Mieres, Girona (Cataluña)
Publicación
26 may 2025, 14:19

Organismo contratante

Consell Comarcal de la Garrotxa

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 26 may 2025
Anuncio de Pliegos 26 may 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 12 may 2025
Anuncio de Formalización 26 may 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:14

Más licitaciones de Consell Comarcal de la Garrotxa

Abierta X2026001026

Obres d’adequació i reforma del local on s’han d’ubicar el Servei comarcal de joventut i l’Oficina Jove de la Garrotxa

137.651 €

Abierta X2026001391

Els edificis i equipaments disposen d’una sèrie d’instal·lacions de seguretat, tant d’intrusió com de detecció i actuació en cas d’incendis. Per tal d’assegurar el bon funcionament d’aquestes instal·lacions i que estiguin operatives en tot moment, cal efectuar les tasques de manteniment preventiu, correctiu i normatiu que siguin necessàries i que, a més, en perllonguin la seva vida útil. A nivell més concret, el servei de manteniment de les instal·lacions de seguretat, tant d’intrusió com de detecció i actuació en cas d’incendis, inclou: - Inventari, numeració, control de funcionament i conservació d’instal·lacions. - Manteniment preventiu / normatiu. - Reparació d’avaries (manteniment correctiu segons cada cas). L’objecte del contracte és, doncs, el servei de manteniment dels sistemes d’alarmes d’intrusió i d’alarmes d’incendis i extintors seus del Consell Comarcal de la Garrotxa, del Consorci de Medi Ambient i Salut Pública de la Garrotxa, del Consorci d’Acció Social de la Garrotxa i del Consorci de l’Alta Garrotxa.

19.728 €

Abierta X2026001026

Execució de les obres d’adequació i reforma del local situat a la planta baixa de l’edifici de l’avinguda Onze de Setembre, 13, d’Olot, per tal d’ubicar-hi les oficines del Servei comarcal de joventut i l’Oficina Jove de la Garrotxa.

137.651 €

Abierta X2026001391

Servei de manteniment dels sistemes d'alarmes d'intrusió i d'alarmes d'incedis i extintors a les seus del Consell Comarcal, SIGMA, CASG i CAG

42.235 €

Abierta X2026001069

Obres - memòria tècnica d'investigació per l'execució de captacions d'aigües subterrànies per als municipis de la Vall del Llierca

61.015 €

En la misma provincia (Girona)