Contractació d'obres per procediment obert simplificat per a realitzar la FASE 1 del projecte Projecte recuperació pou i impulsió fins al dipòsit de capçalera municipal FASE 1 i FASE 2

Expediente: 2025-0000373

- Condicionament del pou existent amb la instal·lació de la bomba adequada i instal·lació de nou quadre elèctric pel control de la bomba de velocitat variable. - Realització de l’obra civil per tal de fer la rasa per la nova canonada d’impulsió incloent les corresponents reposicions. - Instal·lació de nova canonada de PEAD 100 DN110 16 at. - Instal·lació del sistema de telecontrol - Seguretat i salut i control de qualitat

91.343
Presupuesto base
91.343
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Garidells, els, Tarragona (Cataluña)
Publicación
23 ene 2026, 10:30

Organismo contratante

Ajuntament dels Garidells

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 23 ene 2026
Anuncio de Pliegos 23 ene 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:16

Más licitaciones de Ajuntament dels Garidells

Abierta 4306660009-2026-0000304

Arrendament del bé patrimonial situat al Carrer de La Torre, número 18, 1er-2a per concurs

5.491 €

Abierta 4306660009-2026-0000304

Arrendament del bé patrimonial situat al Carrer de La Torre, número 18,1er-2a per concurs

5.580 €

Anulada 2026-0000278

Contractació d'obres per procediment negociat sense publicitat per a realitzar Projecte d'obres Millores al Polígon d'activitat econòmica UAI-3 dels Garidells

79.360 €

En evaluacion 2026-0000278

Les actuacions aniran adreçades a les obres de millora i reformes puntuals de l’espai públic o d’infraestructures existents així com accions de millora de la mobilitat, seguretat, accessibilitat i sostenibilitat al polígon industrial. Polígon UAI-3. Els Garidells. Identificador: 526837 Es faran actuacions puntuals al polígon i al seu accés des de la rotonda. FASE 1. Arranjament de vials i zona d’espais lliures de l’antiga UAI-3. L’actuació anirà destinada a reparar la calçada i les voreres, replantar arbres, col·locar mobiliari urbà, fer un muret de delimitació, i condicionar la franja d’espai lliure davant la N-240. També es substituirà una de les lluminàries malmesa, es col·locaran dos comptadors d’aigua per sectoritzar el servei i fanals al camí de connexió amb la rotonda. FASE 2. Reparació del paviment del camí de Puigdelfí, camí d’accés al polígon i a la urbanització Font de la Roca, des de la rotonda de la N-240. L’actuació anirà destinada a la millora de part del ferm del camí amb senyalització vertical i col·locació de reductors de velocitat. També es canviarà la tapa de les arquetes de serveis per unes de més resistents al trànsit.

79.360 €

Formalizada 2025/463

El objeto del proyecto “Restauración del Castillo de Els Garidells. Fase V” es la adecuación y puesta en uso, por parte de la administración, de un espacio del castillo de Els Garidells excavada mediante métodos arqueológicos en el transcurso de las fases de restauración anteriores. Este ámbito corresponde al sótano de la Torre del Homenaje. El uso que albergará el espacio acondicionado será museístico y de divulgación de la historia castillo dels Garidells, así como del municipio, sus habitantes y su entorno. Para ello, se propone la adecuación de la cota de circulación, la recuperación funcional de las escaleras interiores, la cubrición de estas para prevenir el acceso de agua por el foso de la escalera y la impermeabilización del suelo de la planta baja para evitar las filtraciones al sótano. La finalidad de las obras que se pretenden con el proyecto, es el desarrollo de la propuesta de actuaciones en el interior del castillo para adecuar el espacio del sótano a un nuevo uso como ámbito museístico-divulgativo, al tiempo que se plantean los trabajos necesarios de conservación restauración para sanear y consolidar los paramentos verticales de dicho espacio.

112.575 €

En la misma provincia (Tarragona)

Abierta 10306/2026

Servei de formació d'anglès (presencial en dependències municipals) adreçat a la plantilla de l'Ajuntament de Vila-seca i els seus Organismes Autònoms

20.246 €

Abierta 7962/2025

Subministrament de material de construcció i obra civil per la Brigada Municipal de roda de Berà

35.000 €

Abierta 104/2026

L’objecte del present contracte és la prestació del servei de revisió, verificació, ajust, posada en servei i emissió dels certificats corresponents dels cabalímetres electromagnètics de la marca KROHNE, recentment instal·lats o que es puguin instal·lar durant la vigència del contracte a diverses ubicacions del Consorci d’Aigües de Tarragona, d’ara endavant CAT. Aquest servei té per finalitat garantir el correcte funcionament dels equips, la precisió de la mesura, la traçabilitat metrològica i l’adequació dels cabalímetres als requisits tècnics i normatius aplicables, especialment els derivats de l’Ordre TED/1191/2024, de 24 d’octubre, per la qual es regulen els sistemes electrònics de control dels volums d’aigua utilitzats pels aprofitaments d’aigua, els retorns i els abocaments al domini públic hidràulic.

30.000 €

Abierta 1420/2026

L’objecte del contracte és regular i definir l’abast i condicions de la prestació del servei de les actuacions necessàries per adequar a la normativa vigent diversos quadres i instal·lacions elèctriques municipals, segons els dos projectes tècnics següents: Lot 1: Projecte d'adequació de les instal·lacions elèctriques dependències de Roda de Berà, redactat al desembre de 2024, amb una revisió de preus de febrer de 2026, per Anton Pellicer Casajuana, enginyer industrial i col·legiat 15.473. Lot 2: Projecte d'adequació de les instal·lacions elèctriques quadres d'enllumenat de Roda de Berà, redactat al desembre de 2024, amb una revisió de preus de febrer de 2026 per Anton Pellicer Casajuana, enginyer industrial i col·legiat 15.473.

23.845 €

Abierta 40-2026

Servei d'operació d'una pala carregadora, que comprèn l'execució de les labors pròpies de maneig, càrrega, moviment i condicionament de materials mitjançant una pala carregadora aportada per l'adjudicatari, i operada sota la seva organització, direcció tècnica i control, amb el seu propi personal qualificat i mitjans necessaris.

98.000 €