Formalizada Concesión de obras

Constitueix l’objecte del contracte els treballs d’obertura de la franja perimetral de protecció contra incendis forestals a Sant Joan de les Abadesses, així com el posterior manteniment d’aquesta zona d’actuació.Pel que fa a l’obertura de la franja es realitzarà de conformitat al Projecte executiu d’obertura i manteniment de les franges perimetrals de prevenció (PINU), de les parcel·les interiors i zones verdes, redactat per l’enginyer de forests, Sr. Jordi Canals Camprubí, de l’empresa redactora ÀPEX FORESTAL I AMBIENTAL, número de col·legiat 4844 pel COETAF de Catalunya, on s’ha previst que es realitzi l’obertura de tots els trams de la franja perimetral de protecció contra incendis forestals a Sant Joan de les Abadesses d’una vegada i que el manteniment sigui anual, actuacions descrites en l’Annex 1 del present plec de clàusules.En l’esmentat PINU també s’hi defineixen el recorregut, les actuacions i els mètodes de treball així com els equips necessaris per a la realització d’aquestes tasques.

Expediente: X2025002536

Contrato de concesión de obras formalizado por Ajuntament de Sant Joan de les Abadesses en Girona. Duración del contrato: 6 meses. Categoría CPV 45111200. Adjudicado el 29 ene 2026 a ARICO FOREST, SLU. Se recibieron 5 ofertas.

78.802
Presupuesto base
131.658
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45111200
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
4 mar 2026, 18:33
Fecha límite
16 dic 2025, 00:59
Duración
6 meses

Adjudicación

Adjudicatario
ARICO FOREST, SLU
NIF
B17574799
Importe
41.959
Ofertas recibidas
5

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 16 dic 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 29 ene 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:09

Mismo sector y zona (45 en Girona)

Abierta X2026/153

L’objecte del projecte és el de descriure les obres necessàries per tal de reformar uns trams dels carrers de Baix i del Pont. Aquests obres tenen per objectiu millorar l’accessibilitat i el pas dels vianants per la vorera, i reordenar el transit així com implantar-hi xarxes de serveis. L’àmbit d’actuació compren una superfície aproximada de 650 m² al carrer de dela Font i 190 m² al carrer de Baix.

101.213 €

Abierta X2026000198

Obres descrites al projecte bàsic i de rehabilitació de l'antiga fleca de Sant Miquel de Campmajor per destinar la planta baixa a equipament públic.

363.636 €

Abierta X2026000187

Contractació de les obres de finalització de l'aparcament a l'entorn de l'Església de Sant Pere

103.304 €

Abierta X2026000537

obres de renovació del terreny de joc del camp de futbol municipal de Lladó (moviment de terres, nivellació 3D, aportació de teva i ressembra de gespa natural) i la substitució completa del sistema de reg

52.736 €

Abierta X2026000342

L’objecte del contracte consisteix en la realització de les actuacions descrites en el "Projecte de pavimentació de de la carretera de Vilademires al terme municipal de Cabanelles. Fase 1", redactat per Martí Corominas Blanch i Maria Corominas Ramot, de l’empresa E.P. Enginyeria Grup7 SLP.

183.823 €

Abierta 2026/2899

Obres de “restauració del tram de les espitlleres de la muralla medieval del Rec del Molí de Castelló d’Empúries”

119.507 €

Abierta X2026000382

Execució del projecte de millora dels vials de diferents zones de Maçanet de Cabrenys

315.004 €

Abierta X2026000037-BIS

Reurbanització d'un espai de transició entre el nucli històric i les zones de creixement urbà més recent, de superfície aproximada 578,70 m². És una zona amb activitat quotidiana notable, especialment per la presència dels comerços de Can Central i la Fogaina, i que actua com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i a la trama històrica del municipi. Les obres tenen per finalitat millorar la mobilitat, l’accessibilitat, la seguretat viària i la qualitat urbana de l’espai públic, així com dignificar l’entorn patrimonial de la capella de Sant Sebastià i reforçar-ne la funció com a punt d’accés al carrer Sant Sebastià i al nucli històric del municipi.

147.311 €

Abierta CONTR/2026/0000000267

Obres de millora de les patologies del mur NU21MU126E amb prioritat P2A del Cremallera de Núria de Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya (Ref. POS131/26)

113.641 €

Abierta CONTR/2026/0000000261

Obres d'estabilització dels talussos NU21TA06D i NU21TA07D del Cremallera de Núria de Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya (ref. POS130/26)

230.096 €

Más licitaciones de Ajuntament de Sant Joan de les Abadesses

Abierta X2026001670

OBRES DE MILLORA DE LA SEGURETAT I LA FUNCIONALITAT DEL PAVELLÓ D´ESPORTS DE SANT JOAN DE LES ABADESSES

72.508 €

Abierta X2026001670

L’objecte d’aquest contracte és l’execució de les obres descrites al Projecte tècnic de MILLORES EN LA SEGURETAT I LA FUNCIONALITAT DEL PAVELLÓ ESPORTIU DESANT JOAN DE LES ABADESSES, redactat per l´arquitecte, Sr. Marc Grifell iVera i aprovat mitjançant acord adoptat pel Plenari Municipal en sessió celebrada en data 27 de novembre de 2025.

72.508 €

Abierta X2026001437

CONTRACTE OBRES 1R I 3R DESGLOSSAT DEL PROJECTE DE GRAN REHABILITACIÓ DE L´ANTIGA CASERNA DE LA GUÀRDIA CIVIL PER A RECONVERTIR-LA EN UN EDIFICI PLURIFAMILIAR DE 9 HABITATGES DE CARÀCTER SOCIAL

245.285 €

Abierta X2025002361

CONTRACTE SUBMINISTRAMENT ENERGIA TÈRMICA A PARTIR D´ESTELLA PROCEDENT DE LA GESTIÓ FORESTAL LOCAL PER CALDERA DE BIOMASSA A L´ANTIGA ESCOLA ABADESSA EMMA MITJANÇANT SISTEMA DINÀMIC D´ADQUISICIÓ

15.427 €

En evaluacion X2026001437

S’ha previst la present actuació que preveu la intervenció a l’interior de 5 dels 9 habitatges. Concretament els habitatges situats al 2n2a, 3r1a, 3r2a, 4t1a i 4t2a. Es preveu dur a terme les obres de desmuntatges d’instal·lacions existents, la primera fase de totes les instal·lacions, l’intradós de les façanes i l’actuació en els banys per deixar-los renovats. Alhora, també es preveu la reparació de la claraboia per tal d’evitar les filtracions que té actualment l’edifici. La xarxa elèctrica de l’interior de l’habitatge es renovarà fins al quadre de distribució, incloent derivacions individuals fins a comptadors, però sense mecanismes. La xarxa d’aigua de l’interior de l’habitatge es substituirà amb tub de polietilè, excloent aixetes i sanitaris. A més, s’instal·larà la xarxa hidràulica per a la calefacció a l’interior de l’habitatge. Es realitzarà el revestiment vertical dels banys i la instal·lació de plats de dutxa. L’intradós de les façanes es farà per l’interior dels habitatges amb cartró-guix i aïllament. Finalment, es repararà la claraboia de la part superior de l’escala. Per altra banda, aquesta fase d´actuació també inclou una actuació vertebradora de les obres que consistirà en la implementació d'un ascensor adaptat .

245.285 €