En evaluacion Obras

1.2. Descripció de l'objecte del contracte L'objecte del contracte al que es refereix el present plec, és l’execució del PROJECTE BÀSIC I D'EXECUCIÓ COBERTA DEL DIPÒSIT DE RESERVA D'AIGUA DE MONTGAI. Aquest projecte, segons es dedueix de la resolució de la seva aprovació, consta de quants documents són exigits en l'article 233 de la LCSP havent-se contemplat en la seva elaboració allò regulat en el Llibre II, Títol I, Capítol II, Secció 2ª del RGLCAP. De conformitat amb l'article 99.3 LCSP l’execució de l’obra no serà objecte de divisió en lots, atenent a que l’obra constitueix un unitat funcional i que tècnicament la divisió en lots dificultaria la correcta execució del contracte, des del punt de vista tècnic.

Expediente: 71/2026

Contrato de obras en evaluación por Ajuntament de Montgai en Lleida. Duración del contrato: 2 meses. Categoría CPV 45261000.

52.230
Presupuesto base
52.230
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Emergencia
CPV principal
45261000
Lugar de ejecución
Lleida (Cataluña)
Publicación
26 may 2026, 16:04
Fecha límite
10 jun 2026, 01:59
Duración
2 meses

Organismo contratante

Ajuntament de Montgai

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 26 may 2026
Anuncio de Pliegos 26 may 2026
Fin Plazo Presentación 10 jun 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 12 jun 2026, 06:23

Mismo sector y zona (45 en Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta G05020302R/2026/0003

Millora de l' accessibilitat i mobilitat del carrer Major de Raimat i la renovació de part d'alguns dels serveis existents: ampliació i pavimentació de la vorera; enllumenat públic; xarxa de reg a l'arbrat existent i recol.locació del mobiliari urbà i senyalització vial.

92.998 €

Abierta 1/2026

Les incloses en el Projecte executiu de les actuacions per a l'arranjament de diversos dels carrers del nucli de Gerb redactat per l´enginyer Alfred Guitard Sein-Echaluce per un import de 514.490,67 Euros IVA inclòs.

425.199 €

Abierta 001/2026/7506/I261

1. Constitueix l’objecte del contracte l’execució de les obres corresponents al Projecte per a la renovació del sistema de control als CCMs de l’EDAR de Tàrrega, aprovat definitivament per la Junta de Govern Local, d’acord amb les determinacions, prescripcions, plànols, pressupost i resta de documents que integren el projecte. 2. L’actuació comprèn, entre d’altres: • la substitució del sistema de control existent; • la renovació dels autòmats programables (PLC); • la implantació d’una arquitectura redundant d’alta disponibilitat; • la renovació de la xarxa de comunicacions mitjançant fibra òptica; • la implantació del sistema de supervisió, control i gestió; • l’actualització del sistema de control de l’EBAR de Tàrrega; • la implantació de sistemes de comunicació redundants i segurs; • la integració de les instal·lacions existents amb el nou sistema; • la posada en servei, proves, parametrizació i legalització de les instal·lacions; • la formació del personal municipal quan sigui procedent; • el lliurament de la documentació final prevista en el projecte. 3. L’objecte contractual es correspon íntegrament amb el definit en el projecte aprovat.

257.617 €

Abierta 171/2026

Execució material de les obres previstes al projecte de Rehabilitació i restauració de l'església de sant Joan Baptista 1a etapa separata de la 2a fasede restauració de les façanes laterals i de l'absis, actuacions a les cobertes i façanes de les capelles laterals i a la coberta de la rectoria amb actuacions estructurals.

181.587 €

Abierta 258/2026

Adequació de la planta potabilitzadora i del dipòsit d'aigua potable del municipi de Massalcoreig

44.862 €

Abierta 2237/2026

Obres de manteniment i millora del carrer Canonges. La idea és millorar tant l’enllumenat com l’ornat dels porxos existents, per la qual cosa es proposa la renovació de totes les lluminàries, del sistema de megafonia i el repàs i pintat dels porxos.

168.628 €

Abierta 2294/2026

L’objecte del contracte és l’arranjament generalitzat, degut al desgast i deteriorament, del carrer de la Bola de Castellciutat. Aprofitant aquesta actuació, es vol millorar l’accessibilitat d’aquesta zona de Castellciutat.

163.429 €

Abierta 2025/262

Arranjament i pavimentació del carrer Sant Martí de Gessa, al municipi de Naut Aran,

173.329 €

Más licitaciones de Ajuntament de Montgai

Abierta 72/2026

CONTRACTACIÓ PROJECTE BÀSIC I D'EXECUCIÓ ACTUACIONS DE MILLORA I REHABILITACIÓ DEL DIPÒSIT D'AIGUA DE RESERVA PEL SUBMINISTRAMENT A LA XARXA DE MONTGAI

61.681 €

Abierta 71/2026

CONTRACTACIÓ PROJECTE BÀSIC I D'EXECUCIÓ COBERTA DEL DIPÒSIT DE RESERVA D'AIGUA DE MONTGAI

52.230 €

Abierta 260/2026

CONTRACTACIÓ DE LA PRESTACIÓ DEL SERVEI PÚBLIC DE L'EXPLOTACIÓ DEL BAR DE LES PISCINES MUNICIPALS I MANTENIMENT I NETEJA DELS VESTIDORS, PER A LA TEMPORADA D'ESTIU 2026 DE MONTGAI I BUTSENIT

En evaluacion 72/2026

1.2. Descripció de l'objecte del contracte L'objecte del contracte al que es refereix el present plec, és l’execució del PROJECTE BÀSIC I D'EXECUCIÓ ACTUACIONS DE MILLORA I REHABILITACIÓ DEL DIPÒSIT D'AIGUA DE RESERVA PEL SUBMINISTRAMENT A LA XARXA DE MONTGAI. Aquest projecte, segons es dedueix de la resolució de la seva aprovació, consta de quants documents són exigits en l'article 233 de la LCSP havent-se contemplat en la seva elaboració allò regulat en el Llibre II, Títol I, Capítol II, Secció 2ª del RGLCAP. De conformitat amb l'article 99.3 LCSP l’execució de l’obra no serà objecte de divisió en lots, atenent a que l’obra constitueix un unitat funcional i que tècnicament la divisió en lots dificultaria la correcta execució del contracte, des del punt de vista tècnic.

61.681 €

En evaluacion 260/2026

Constitueix l'objecte d'aquest concurs l'adjudicació del contracte de serveis del mantenimenti neteja dels vestidors i de la gestió del bar de les piscines per la temporada d’estiu 2026 de Montgai i de Butsènit. - Manteniment i neteja dels vestidors. - Explotació del bar de les piscines municipals. - Cobrament d’abonaments diaris i de temporada, si s’escau. - Cobrament de les entrades.