Formalizada Suministros

SUMAR, Serveis Públics d’Acció Social de Catalunya MP, SL (d’ara endavant, SUMAR), disposa d’una infraestructura informàtica pròpia que dona suport als serveis que gestiona. Aquesta infraestructura es basa en diversos sistemes i plataformes tecnològiques, amb l’objectiu de garantir el correcte funcionament, la seguretat i la disponibilitat dels recursos informàtics de l’organització. En aquest sentit, SUMAR utilitza diversos programaris especialitzats per a la gestió i el manteniment de la seva infraestructura TIC, els quals requereixen l’adquisició i/o la renovació de les corresponents llicències d’ús per assegurar-ne la continuïtat operativa. L’objecte del present contracte és la renovació i/o adquisició de les llicències necessàries per al manteniment dels serveis essencials de la infraestructura TIC de l’organització. Les llicènciesi serveis que es volen adquirir fan referència a: • Plataforma de monitoratge i gestió de servidors (PRTG Server): eina que permet controlar en temps real l’estat dels servidors i dels equips de xarxa, així com detectar proactivament incidències i generar alarmes. • Solució de còpies de seguretat (Veeam Backup): programari orientat a garantir la protecció i recuperació de dades crítiques mitjançant còpies de seguretat periòdiques dels sistemes i servidors. • Llicències per a Veeam Backup per a Microsoft 365 (M365): eina específica per protegir les dades allotjades en entorns Microsoft 365 (com ara correu electrònic, OneDrive, SharePoint, etc.), assegurant una restauració ràpida en cas de pèrdua o corrupció. Nova adquisició. • Servei de còpies de seguretat al núvol (backup cloud): solució complementària que permet allotjar còpies de seguretat en entorns cloud, millorant la redundància, la disponibilitat i la protecció davant desastres. A més, alguns d’aquests serveis i adquisicions també responen a la necessitat de complir els requisits establerts per l’Esquema Nacional de Seguretat (ENS), amb l’objectiu de garantir un nivell ade

Expediente: 354/2025

Contrato de suministros formalizado por Sumar, serveis públics d'acció social de Catalunya, MP, SL. Lote 1. Procedimiento restringido. Duración del contrato: 1 año. Categoría CPV 48000000. Se recibió 1 oferta.

23.867
Presupuesto base
57.281
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Restringido
CPV principal
48000000
Publicación
4 mar 2026, 18:38
Fecha límite
3 dic 2025, 11:00
Duración
1 año
Lote
1

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 mar 2026
Anuncio de Pliegos 4 mar 2026
Fin Plazo Presentación 3 dic 2025
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización
Sin fecha publicada

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 17:45

Más licitaciones de Sumar, serveis públics d'acció social de Catalunya, MP, SL

Abierta 247/2026

Subministrament d'una plataforma de gestió de formacions destinades al personal de SUMAR

49.284 €

Abierta 238/2026

Servei de càtering en línia freda pel centre de dia de Cardedeu

186.125 €

Abierta 247/2026

L’objecte d’aquest contracte és la prestació del subministrament d’un portal de gestió de formacions per SUMAR, Serveis Públics d’Acció Social de Catalunya MP, SL, en endavant SUMAR, mitjançant procediment obert simplificat abreujat amb varis criteris d’adjudicació. Constitueix l’objecte del contracte els següents serveis i subministrament: - Subministrament d’una plataforma informàtica de formació per a ús de les persones contractades per SUMAR i que compleixi les especificacions tècniques del plec de clàusules de prescripcions tècniques. - Serveis de suport, manteniment remot correctiu i evolutiu de la plataforma. - Servei d’acció formativa per l’ús de la plataforma

20.535 €

Abierta 238/2026

L’objecte d’aquest contracte és la prestació del servei d’elaboració, subministrament i lliurament d’àpats (dinars, esmorzars i berenars), destinats al centre de dia de Cardedeu, a la comarca del Vallès Oriental, gestionat per SUMAR

77.552 €

Abierta 345/2023

El present Sistema Dinàmic d’Adquisició (en endavant SDA), té per objecte l’elecció d’empreses amb les capacitats tècniques i materials suficients que podran participar en les licitacions per a l’adjudicació dels contractes derivats en el marc del SDA, l’objecte de les quals és el subministrament de les llicències informàtiques d’àmbit administratiu, llicències informàtiques per infraestructura de sistemes TIC i subministrament de material informàtic per SUMAR, Serveis Públics d’Acció Social de Catalunya, M.P, S.L.