Substitució de la coberta de fibrociment de l’edifici d’educació infantil de l’escola

Expediente: X2026000202

Substitució de la coberta de fibrociment de l’edifici d’educació infantil de l’escola

33.081
Presupuesto base
33.081
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Simplificado abreviado
Lugar de ejecución
Cornellà del Terri, Girona (Cataluña)
Publicación
11 mar 2026, 08:00

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 11 mar 2026
Anuncio de Pliegos 11 mar 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 28 abr 2026
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 29 abr 2026, 12:13

Más licitaciones de Ajuntament de Cornellà del Terri

Abierta X2026000632

Adequació de l'enllaç sud: accés a Cornellà del Terri des de l'autovia

65.365 €

En evaluacion X2026000632

El present contracte té per objecte l’execució de les actuacions necessàries per a l’adequació paisatgística de l’enllaç sud d’accés a Cornellà del Terri, amb la finalitat de convertir aquest espai en una entrada representativa i de benvinguda al municipi, reforçant-ne la identitat i la integració amb el paisatge de la Vall del Terri.

65.365 €

Formalizada X2025000760

L’objecte del present projecte és la millora del paviment i dels serveis del nucli de Borgonyà del Terri. En concret es projecta el soterrament de les línies elèctriques de baixa tensió i de les línies de telecomunicacions existents. Es projecten les noves línies especificant les seves característiques i traçat, els punts de conversió, les seccions de les rases i les reposicions dels paviments afectats. L’objectiu és millorar el servei realitzat en el poble, minimitzar les afectacions en episodis de vent o neu, ordenar els traçats de les línies i millorar la imatge dels carrers amb l’eliminació de pals i cablejat aeri. Així mateix es preveu la millora de la xarxa de subministrament d’aigua potable, amb la substitució de les canonades de PVC PN6 per canonades de polietilè PAD PN10, amb l’objecte de minimitzar les averies que pateix actualment. El projecte inclou la solució que s’ha considerat més adient desprès de contactar amb les companyies subministradores d’aquests serveis. Finalment, i com a conseqüència de l’afectació al paviment per l’execució de les rases dels serveis, que quedarà molt malmès, es proposa una nova pavimentació de tots els vials del nucli.

263.585 €

Adjudicada X2026000202

Substitució de la coberta de fibrociment de l’edifici d’educació infantil de l’escola

33.081 €

Adjudicada X2026000198

Arranjament de camins rurals amb àrid reciclat dels residus de la construcció amb marcatge CE

107.420 €

En la misma provincia (Girona)

Abierta X2026/153

L’objecte del projecte és el de descriure les obres necessàries per tal de reformar uns trams dels carrers de Baix i del Pont. Aquests obres tenen per objectiu millorar l’accessibilitat i el pas dels vianants per la vorera, i reordenar el transit així com implantar-hi xarxes de serveis. L’àmbit d’actuació compren una superfície aproximada de 650 m² al carrer de dela Font i 190 m² al carrer de Baix.

101.213 €

Abierta CONC2026000057

Subministrament en règim de lloguer, la instal·lació, posada en funcionament, manteniment, conservació, desmuntatge i gestió d’una pista de gel temporal amb una superfície útil mínima de 20 × 10 metres, destinada a l’ús ciutadà durant la campanya de Nadal 2026-2027 al municipi de Figueres.

70.000 €

Abierta X2026003768

L’objecte del contracte és el subministrament de material d’oficina i paper per a escriptura i impressió necessari per al funcionament ordinari de les diferents àrees, serveis i dependències del Consell Comarcal del Pla de l’Estany. El contracte comprèn la preparació, manipulació, transport, lliurament i, si escau, retirada i substitució dels productes objecte del contracte, d’acord amb les necessitats que es presentin duran la seva vigència. Les característiques tècniques dels productes, les quantitats estimades i la resta de prescripcions tècniques aplicables es defineixen en el Plec de Prescripcions Tècniques Particulars i els seus annexos. Les quantitats que consten als annexos tenen caràcter estimatiu i no comporten cap compromís del Consell Comarcal d’adquirir-ne la totalitat. Els subministraments es realitzaran en funció de les necessitats reals de la corporació durant la vigència del contracte.

15.207 €

Abierta X2026000198

Obres descrites al projecte bàsic i de rehabilitació de l'antiga fleca de Sant Miquel de Campmajor per destinar la planta baixa a equipament públic.

363.636 €

Abierta X2026000187

Contractació de les obres de finalització de l'aparcament a l'entorn de l'Església de Sant Pere

103.304 €