Anulada Suministros

SUBMINISTRAMENT I INSTAL·LACIÓ DE LA SENYALITZACIÓ DE LES RUTES DE SENDERISME I CICLOTURISME DE LA RIBERA D’EBRE I NETEJA D’ALGUNS ESPAIS. INTERCONNEXIÓ D’ESPAIS CICLABLES

Expediente: 178/2025

Aquest document correspon a la memòria tècnica justificativa d’una de les subactuacions incloses a l’actuació 4: Interconnexió d’espais ciclables. El contracte de subministrament es basa amb la unificació de les senyals de les rutes de senderisme i cicloturisme de la Ribera d’Ebre, consisteix en la implantació de: • Senyalització horitzontal a totes les rutes senderistes: és la senyalització que es prioritza i es considera a totes les rutes senderistes que componen el projecte “La Ribera a peu”. • Senyalització vertical: hi ha punts en determinades rutes de senderisme que la senyalització horitzontal no és suficient i és quan es proposa senyalitzar la continuació de la ruta mitjançant plaques, totes elles iguals, les quals es miraran d’instal·lar sempre que es pugui en pals o estaques ja existents • Respecte les rutes “la Ribera amb bicicleta”, són de més llarg recorregut, es considera que és necessari instal·lar plaques direccionals que indiquin al llarg del recorregut la direcció correcta. • En referència al manteniment o neteja d’alguns punts concrets de les rutes senderistes de la “Ribera a peu” es tracta de desborssar alguns trams de camí, adequar alguns punts i refer un marge. Amb aquesta actuació a la Ribera d’Ebre, s’aconsegueix integrar una gran xarxa de vies ciclables a les quatre comarques ebrenques i per tant, s’arriba a l'objectiu de l’actuació: d’Interconnexió d’espais ciclables, aconseguir vies de llarg recorregut que permetin a la gent autòctona del territori desplaçar-se amb vehicle no motoritzats entre poblacions de la zona, així com posar a disposició dels visitants un gran ventall d’oferta de rutes ciclistes i per fer senderisme, completament habilitades, senyalitzades i amb un estat òptim per gaudir dels diversos paisatges que ofereix la Reserva de la Biosfera de les Terres de l’Ebre. La incorporació de diverses rutes adaptades a ser espais ciclables, dona una visió global de les quatre comarques com a destí turístic sostenible sota la marca de

56.815
Presupuesto base
56.815
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Simplificado abreviado
Lugar de ejecución
Ribera d'Ebre, Tarragona (Cataluña)
Publicación
2 abr 2026, 16:50

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 2 abr 2026
Anuncio de Pliegos 2 abr 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 4 abr 2026, 08:31

Más licitaciones de Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE)

Adjudicada 410/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans i el seu transport”.

234.000 €

Adjudicada 376/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans”.

115.000 €

Formalizada 320/2025

L’objecte del present contracte és el manteniment de la plataforma d’administració electrònica que actualment té implantada el Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l’Ebre (COPATE) per a tota la seva gestió administrativa i organitzativa, la qual incorpora els components i funcionalitats necessàries que permeten tant el compliment del marc legal vigent com l’adequació a les normes tècniques d’interoperabilitat i seguretat. Així mateix, també constitueix objecte del contracte la definició de les especificacions tècniques per a la contractació dels serveis que siguin necessaris per al manteniment, en les seves diferents modalitats, de la plataforma contractada.

56.900 €

Adjudicada 165/2026

Servei de neteja dels centres de treball del COPATE a Roquetes i a Deltebre

46.368 €

Adjudicada 165/2026

L'objecte del present contracte és la prestació del servei de neteja integral de les instal·lacions dels centres de treball del Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE), ubicats als municipis de Roquetes i de Deltebre, incloent-hi totes les dependències, espais comuns, zones de treball, despatxos, sales de reunions, lavabos, magatzems i qualsevol altre espai que formi part de les instal·lacions.

23.184 €

En la misma provincia (Tarragona)