Formalizada Suministros

Suministro y adecuación de espacios de un equipo de tomografía computarizada así como las obras para la plataforma de imagen médica de IDIBGI.El suministro del equipo TC,está “financiado MICIU, AEI Y LA UNIÓN EUROPEA (MICIU/AEI/10.13039/501100011033/UE/FEDER),REF DE P.I. EQC2024-008973-P, ayudas para la ADQ.DE EQUiP.CIE.TÉC.

Expediente: 202601

Contrato de suministros formalizado por Fundació de Recerca Clínic Barcelona - Institut d'Investigacions Biomèdiques August Pi i Sunyer en Girona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 8 meses. Categoría CPV 33115100. Adjudicado el 15 jul 2026 a SIEMENS HEALTHCARE SLU. Se recibió 1 oferta.

2.750.000
Presupuesto base
2.767.500
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
33115100
Lugar de ejecución
Girona (Cataluña)
Publicación
8 abr 2026, 14:02
Fecha límite
12 may 2026, 16:00
Duración
8 meses

Adjudicación

Adjudicatario
SIEMENS HEALTHCARE SLU
NIF
B60805769
Importe
2.370.000
Ofertas recibidas
1

Documentos

(5)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 8 abr 2026
Anuncio de Pliegos 8 abr 2026
Fin Plazo Presentación 12 may 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 15 jul 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 jul 2026, 06:27

Mismo sector y zona (33 en Girona)

Abierta SCS-2026-720

Subministrament de dos carros per a torre de laparoscòpia 4K i d'un carro per a torre d'endoscòpia, destinat al bloc quirúrgic de l'Hospital Universitari Doctor Josep Trueta.

16.452 €

Abierta CS/AH04/1101480638/26/AMUP

Subministrament de bisturís endoscòpics per al servei de digestiu de l’Hospital Universitari de Girona Dr. Josep Trueta.

10.500 €

Abierta CS/AH04/1101480583/26/PO

Subministrament d’un respirador neonatal de cures intensives dirigit al servei de pediatria de l’Hospital Universitari de Girona doctor Josep Trueta

17.106 €

Abierta SCS-2026-719

Subministrament de dues plataformes i carros de transferència addicionals per al bloc quirúrgic de l'Hospital Universitari Doctor Josep Trueta.

13.750 €

Adjudicada CS/AH04/1101454244/26/AMUP

Subministrament dels productes de nutrició enteral per a l'Hospital Universitari de Girona Doctor Josep Trueta de l'Institut Català de la Salut(ICS) i per a l'Institut d'Assistència Sanitària(IAS), i dietes i equips per al pacients amb dispensació domiciliària de l'ICS

Formalizada CS/AH04/1101479184/26/PNSP

Acord marc amb un únic proveïdor per al subministrament de cobertes estèrils per a mantenir l’asèpsia del microscopi quirúrgic pel servei de neurocirurgia de l’Hospital Universitari de Girona doctor Josep Trueta

145.200 €

Formalizada CS/AH04/1101475294/26/PNSP

Acord marc amb un únic proveïdor per al subministrament d’ureteroscopis flexibles pel Servei d’Urologia de l’Hospital Universitari de Girona Doctor Josep Trueta

166.800 €

Formalizada CS/AH04/1101478137/26/PNSP

Acord marc amb un únic proveïdor per al subministrament de tubs d’insuflació per a la torre de laparoscòpia i cables d’alta freqüència bipolar per al ressector dels Quiròfans de l’Hospital Universitari de Girona Doctor Josep Trueta

240.037 €

Formalizada CS/AH04/1101473532/26/PNSP

Acord marc pel subministrament de megapròtesis articulars amb recobriment de plata per a la Unitat de Traumatologia de l’Hospital Trueta de Girona.

937.096 €

Formalizada CS/AH04/1101473478/27/PNSP

Acord marc amb un únic proveïdor per al subministrament de reactius de MLPA per al Laboratori Clínic territorial de l’Hospital Universitari De Girona Doctor Josep Trueta

24.022 €

Más licitaciones de Fundació de Recerca Clínic Barcelona - Institut d'Investigacions Biomèdiques August Pi i Sunyer

Abierta PCP-2671

Servicio de secuenciación de exomas de DNA purificado de 67 muestras humanas

12.000 €

Abierta 2026-10 ICN2

SERVEI DE MANTENIMENT PREVENTIU DELS ARMARIS D’INFLAMABLES, ARMARIS DE CORROSIUS, VITRINES DE GASOS I CABINES DE BIOSEGURETAT, DIVIDIT EN 2 LOTS, PER A L’INSTITUT CATALÀ DE NANOCIÈNCIA I NANOTECNOLOGIA (ICN2)

80.000 €

Abierta 2026-10 ICN2

L’objecte del present plec és la contractació del servei de manteniment preventiu dels armaris per a productes inflamables, armaris de productes corrosius (àcids i bases), vitrines de gasos dels laboratoris, cabines d’aspiració, cabines biològiques i braços extractors, situats als edificis de l’Institut Català de Nanociència i Nanotecnologia (d’ara endavant, ICN2) i del CM3.

32.000 €

Abierta 202607

Expedient de Contractació del servei d’enginyeria per a la redacció del projecte bàsic i executiu d’obra per a la consolidació de la seu de l’IDIBGI, situada a Salt. Aquest contracte està cofinançat pel Departament de recerca i universitats de la Generalitat de Catalunya i cofinançat per la Unió Europea a través del programa del FEDER de Catalunya 2021-2027, per a la realització de projecte AMPLIACIÓ D’ESPAIS I TECNOLOGIES PER IMPULSAR L'ACCÉS DELS PACIENTS GIRONINS A TERÀPIES DE FRONTERA. NÚMERO D’EXPEDIENT: 2024 SINGU 00023 (Codi operació: UR68-001921).

134.363 €

Abierta 202607

Contractació del servei d’enginyeria per a la redacció del projecte bàsic i executiu d’obra per a la consolidació de la seu de l’IDIBGI, situada a Salt. Aquest contracte està cofinançat pel Departament de recerca i universitats de la Generalitat de Catalunya i cofinançat per la Unió Europea a través del programa del FEDER de Catalunya 2021-2027, per a la realització de projecte "AMPLIACIÓ D’ESPAIS I TECNOLOGIES PER IMPULSAR L'ACCÉS DELS PACIENTS GIRONINS A TERÀPIES DE FRONTERA". NÚMERO D’EXPEDIENT: 2024 SINGU 00023 (Codi operació: UR68-001921).

111.969 €