UNKNOWN Suministros

Subministrament d’energia verda tipus PPA per al període 2027-2029.

Expediente: 310/2025

Subministrament d’energia verda tipus PPA per al període 2027-2029. Constitueix l'objecte del present contracte el subministrament d'energia elèctrica d'origen renovable certificada, amb garantia d'origen (GO) acreditada conforme als estàndards de l'Association of Issuing Bodies (AIB), destinada a cobrir les necessitats energètiques de les instal·lacions i dependències del Consorci, amb les condicions d'eficiència, seguretat de subministrament i optimització econòmica que s'estableixen en els plecs que regeixen la licitació. El contracte inclou la gestió activa del preu de l'energia mitjançant una estructura tarifària mixta o fix-indexada, que combina un volum de consum a preu tancat amb una part indexada al mercat majorista d'electricitat (pool elèctric gestionat per l'OMIE), en la modalitat pass-through, d'acord amb el que es detalla a continuació.

24.000.000
Presupuesto base
24.000.000
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Tarragona, Tarragona (Cataluña)
Publicación
17 feb 2026, 14:02

Organismo contratante

Consorci d'Aigües de Tarragona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 17 feb 2026
Anuncio de Pliegos 17 feb 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 2 sep 2026, 07:00