Adjudicada Suministros

SUBMINISTRAMENT DEL COMPRESSOR PER A L’EVAPORADOR DE LA PLANTA DE TRACTAMENT DE LIXIVIATS DE MAS DE BARBERANS

Expediente: 169/2025

El COPATE té l’encàrrec de prestar el servei de la gestió dels residus dels municipis de les comarques del Baix Ebre i Montsià, que per prestar aquest servei gestiona el Centre de Tractament de Residus de Mas de Barberans, on l'eficiència i funcionalitat de les instal·lacions és essencial per dur a terme les operacions necessàries per al tractament de les aigües residuals o lixiviats generats al dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans, entre altres. Un dels equips clau de la planta de tractament de lixiviats és l’evaporador, encarregat de tractar el concentrat resultant en la fase d’osmosi inversa, que ha deixat de funcionar a causa d’una avaria greu al compressor, degut al desgast pel pas del temps i per les característiques químiques dels propis lixiviats a tractar. \nL’objecte del subministrament es la substitució del compressor de l’evaporador per dotar a la planta de lixiviats de Mas de Barberans de les eines i mitjans necessaris per al correcte funcionament d’aquesta, la qual es divideix en diferents etapes – biològica, ultrafiltració, deshidratació de fangs, osmosi inversa i evaporació – i, on s’ha de disposar de tota la maquinària en condicions òptimes per complir amb els objectius de cada procés, que impliquen haver de disposar d’aquest tipus de maquinària en operativitat.

38.017
Presupuesto base
38.017
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Negociado sin publicidad
Lugar de ejecución
Cervera, Tarragona (Cataluña)
Publicación
27 jun 2025, 11:42

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 27 jun 2025
Anuncio de Pliegos 27 jun 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 27 jun 2025
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:17

Más licitaciones de Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE)

Adjudicada 410/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans i el seu transport”.

234.000 €

Adjudicada 376/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans”.

115.000 €

Formalizada 320/2025

L’objecte del present contracte és el manteniment de la plataforma d’administració electrònica que actualment té implantada el Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l’Ebre (COPATE) per a tota la seva gestió administrativa i organitzativa, la qual incorpora els components i funcionalitats necessàries que permeten tant el compliment del marc legal vigent com l’adequació a les normes tècniques d’interoperabilitat i seguretat. Així mateix, també constitueix objecte del contracte la definició de les especificacions tècniques per a la contractació dels serveis que siguin necessaris per al manteniment, en les seves diferents modalitats, de la plataforma contractada.

56.900 €

Adjudicada 165/2026

Servei de neteja dels centres de treball del COPATE a Roquetes i a Deltebre

46.368 €

Adjudicada 165/2026

L'objecte del present contracte és la prestació del servei de neteja integral de les instal·lacions dels centres de treball del Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE), ubicats als municipis de Roquetes i de Deltebre, incloent-hi totes les dependències, espais comuns, zones de treball, despatxos, sales de reunions, lavabos, magatzems i qualsevol altre espai que formi part de les instal·lacions.

23.184 €

En la misma provincia (Tarragona)