Formalizada Suministros

Subministrament de sensors per detecció de fuites d'aigua a les xarxes municipals d'abastament, gestionades per Aigües de Manresa SA inclòs servei web, comunicacions i manteniment dins del Pla de Recuperació, transformació i resiliència (PRTR) i finançat per la Unió Europea Next Generation EU

Expediente: 11643

Contrato de suministros formalizado por Ens d'Abastament d'Aigua Ter-Llobregat (ATL) en Barcelona. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 1 año. Categoría CPV 38431000. Adjudicado el 20 abr 2026 a HIDROMEJORAS, S.L.. Se recibieron 2 ofertas.

103.140
Presupuesto base
173.140
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
38431000
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
6 mar 2026, 15:24
Fecha límite
20 feb 2026, 16:00
Duración
1 año

Adjudicación

Adjudicatario
HIDROMEJORAS, S.L.
NIF
B87898144
Importe
89.420
Ofertas recibidas
2

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 6 mar 2026
Anuncio de Pliegos 6 mar 2026
Fin Plazo Presentación 20 feb 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 20 abr 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 22 abr 2026, 06:28

Mismo sector y zona (38 en Barcelona)

Abierta ICFO-2026-054

ICFO-2026-054 Subministrament, instal·lació i posada en funcionament d’un ‘Microwave Plasma Asher’ per al Pilot Line PIXEurope de l’ICFO

150.000 €

Abierta CU-2026-1329

Adquisició i implantació d'un nou sistema de monitorització de les condicions ambientals (temperatura i humitat relativa) als dipòsits i espais de treball de l'Arxiu Nacional de Catalunya (ANC), tant de l'edifici actual com del nou edifici, mitjançant la incorporació de dispositius data loggers i d'un sistema associat de gestió i consulta de dades a executar durant el 2026

78.595 €

Abierta ICEC-2026-911

Subministrament, instal·lació, integració, configuració, ajust, posada en marxa, formació i garantia de les instal·lacions de cinema i sistemes audiovisuals de les sales de projecció de la Filmoteca de Catalunya

215.596 €

Abierta 2026-00306

Suministro, instalación y mantenimiento de una boya meteo-oceanográfica para la monitorización ambiental de las obras de la reordenación sur del puerto de Barcelona. Clave de expediente: OT-PP-P-0003/2026.

440.000 €

Abierta PO260101

Subministrament de comptadors d’aigua amb tecnologia de comunicació LoRaWAN per a Terrassa Cicle de l’Aigua, EPEL.

513.000 €

Abierta 4567/2026

Constitueix l'objecte del contracte les obres d’execució de la fase 2 del projecte ordinari anomenat “Implantació de comptadors de telelectura d’abonat al municipi d’Abrera”

166.275 €

Abierta 014_26000024

Subministrament i instal·lació, al Laboratori de l’Agència de Salut Pública de Barcelona, d’un equip de Cromatografia Líquida per Permeació en Gel (GPC, Gel Permeation Chromatography) necessari per la purificació de diferents extractes d’aliments, així com l’ordinador i el software necessari pel seu funcionament

29.299 €

Abierta CTN2600362

Si bé el laboratori disposa actualment d’uns equips amb codi E-1001 i E-1026, adquirits els anys 1993 i 1996 respectivament, aquests han quedat obsolets per antiguitat i cal renovar-los per tal de garantir la realització de l’analítica establerta, en compliment del programa de la Directiva Marc de l’Aigua 91/271/CEE del Consell, i de les mostres d’establiments industrials per a la determinació de la Declaració de l'Ús i la Contaminació de l'Aigua DUCA (Decret 103/2000, de 6 de març, pel qual s’aprova el Reglament dels tributs gestionats per l’Agència Catalana de l’Aigua.) La compra d’un equip d’anàlisi de toxicitat per bioluminescència, tipus AJBIO2010L BIOLIGHT TOXY i bloc addicional AJBIO2022, de Aqua Science, amb un total de 60 posicions, permetria la realització del doble d’analítiques en una mateixa càrrega, i d’aquesta forma, millorar en la mesura del possible el temps de finalització de les analítiques. D’altra banda, quedaria garantit el canvi de peces i possibles reparacions, que ara no és possible, com a conseqüència de l’obsolescència dels equips actuals.

46.000 €

Abierta AJT/148869/2025

Subministrament d’una estació total topogràfica, incloent-hi l’aparell principal, la resta d’instrumental, el programari (software) i la formació bàsica inicial necessàries per poder utilitzar-lo.

24.793 €

Abierta 2026-140

Suministro, puesta en servicio y mantenimiento post-garantía de un espectrómetro de masas Maldi‑Tof para el Servicio de Microbiología del Centro de Diagnóstico Biomédico (CDB) del Hospital Clínic de Barcelona (HCB)

349.680 €

Más licitaciones de Ens d'Abastament d'Aigua Ter-Llobregat (ATL)

Abierta 2026-0238-OASB

L’objecte del present contracte és el subministrament, instal·lació, configuració, integració i posada en servei d’un rack climatitzat i d’un sistema de cablejat intel·ligent per a l’Estació Distribuïdora de la Trinitat (EDT), amb la finalitat de modernitzar i adequar les infraestructures de comunicacions i cablejat estructurat existents. El contracte inclou el subministrament de tots els equips, components, accessoris, llicències, materials i elements auxiliars necessaris per a la correcta implantació de la solució, així com els treballs de muntatge, connexió, configuració, etiquetatge, verificació, proves de funcionament i posada en servei. Així mateix, forma part de l’objecte contractual la integració del sistema de cablejat intel·ligent amb la plataforma de gestió corresponent, garantint la traçabilitat, identificació i administració de les connexions de xarxa, així com la correcta interoperabilitat entre tots els elements subministrats.

23.553 €

Abierta 2026-0237-OASE

Renovació de garanties de fabricant dels servidors i cabina d’emmagatzematge Dell i HPE que proporcionen diferents serveis a les diferents seus d’ATL.

49.174 €

Abierta 2026-0279-OSB

Subministrament d’equipament divers pels laboratoris de control de procés de tractament en les diferents instal·lacions d’ATL.

304.246 €

Abierta C048_26

SUBMINISTRAMENT DE REACTIUS, FUNGIBLES I ALTRE MATERIAL PELS LABORATORIS DE L’EMPRESA MUNICIPAL MIXTA D’AIGÜES DE TARRAGONA, SA (EMATSA)

428.191 €

Abierta C048_26

L'objecte del present contracte és el subministrament de reactius, fungibles i altre material pels laboratoris, d’acord amb les característiques i condicions fixades al plec de prescripcions tècniques regulador d’aquest contracte, elaborat pel responsable de l’àrea del Laboratori de l’Empresa Municipal Mixta d’Aigües de Tarragona, SA (EMATSA).

356.826 €