SERVEIS DE SUPORT PER A LES PERSONES AMB DIVERSITAT FUNCIONAL QUE PARTICIPEN EN EL PROGRAMA D’ESPORT INCLUSIU – “FICA’T A L’AIGUA” 2026-2028

Expediente: 2026/6184/1403

És objecte del present contracte la prestació dels Serveis de suport (tècnic/a esportiu i fisioterapeuta) per a persones amb diversitat funcional que participen en serveis i activitats esportives municipals (Esport Inclusiu – Fica’t a l’aigua) a través de les accions que es descriuen a continuació, en la forma i en les condicions definides als Plecs de condicions particulars reguladors de la contractació. Aquestes accions tenen la finalitat de donar suport als usuaris/es amb diversitat funcional que participen en els serveis esportius (Esport Inclusiu – Fica’t a l’aigua) i assessorament d’un/a fisioterapeuta als tècnics/ques esportius d’activitats aquàtiques que realitzen els cursos de natació per a persones amb diversitat funcional. Quan parlem de diversitat funcional, ens referim a les persones que presenten diferents capacitats a nivell físic, intel·lectual, sensorial i/o per trastorn mental. A nivell operatiu, els objectius són: • Facilitar les tasques d’abans, durant i després de la pràctica física per què els/les usuaris/es puguin seguir el ritme de les classes/sessions de les activitats. • Facilitar les tasques als usuaris/es per què puguin gaudir de l’activitat plenament. • Donar suport per evitar tot tipus de barreres que no permetin la plena integració. • Facilitar recursos metodològics i materials als tècnics/ques esportius per millorar la seva prestació. • Realitzar formació in-situ als tècnics/ques d’activitats aquàtiques per millorar la seva docència. Lloc de prestació: Principalment el Complex Esportiu Municipal La Plana (Pl. Catalunya s/n, Esplugues de Llobregat) tot i que alguns serveis es realitzaran a altres equipaments esportius municipals i a l’espai públic.

371.488
Presupuesto base
371.488
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Esplugues de Llobregat, Barcelona (Cataluña)
Publicación
26 may 2026, 21:00

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 26 may 2026
Anuncio de Pliegos 26 may 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 26 jun 2026, 12:11

Más licitaciones de Ajuntament d'Esplugues de Llobregat

Abierta 2026/9553/3084

Obres definides al Projecte executiu per la remodelació i creació d’un espai verd al c/ Pubilla Casas entre el c/ Menta i la plaça de la Bòbila d’Esplugues de Llobregat

329.937 €

Abierta 2026/7427/3084

Obres contemplades al Projecte Executiu de les Obres Ordinàries d'Urbanització del Parc dels Torrents Àmbit Bucle Nord Fase I

1.278.772 €

Abierta 2026/7427/3084

L’objecte del contracte és l’execució de les obres contemplades al "Projecte Executiu de les Obres Ordinàries d'Urbanització del Parc dels Torrents Àmbit Bucle Nord" Fase I, que consisteixen en els següents punts: ● Entorn del Pont d'Esplugues: Es pretén potenciar la contemplació de la cara nord del pont, atorgant-li valor patrimonial mitjançant la recuperació de la totalitat dels seus ulls i la creació d'un espai lliure amb mobiliari per a activitats cíviques. En aquesta zona més propera al pont s'hi instal·larà una àrea de calistènia i una zona de jocs infantils, a més d'adequar el quart ull del pont per a la instal·lació d'una zona d'escalada o rocòdrom. ● Accessibilitat: Es millorarà l'accessibilitat dels itineraris de vianants per complir rigorosament amb el vigent Codi d'Accessibilitat de Catalunya (supressió de barreres arquitectòniques). ● Vegetació i Reg: Es faran tasques de desbrossada i poda per recuperar els arbres existents, s'eliminaran els exemplars morts i es plantaran noves espècies (com pruneres de jardí, jacarandes, tarongers amargs i acàcies roses) adaptades bioclimàticament i de baix consum hídric. Tota la plantació disposarà d'un sistema automatitzat de reg per degoteig soterrat. ● Enllumenat Públic: Es preveu la substitució de la xarxa actual per una de nova per alinear-se amb els requeriments d'eficiència energètica, mitjançant la instal·lació de llumeneres de tipus LED amb una contaminació lluminosa molt reduïda cap a l'hemisferi superior. ● Activitats: Dotar d’elements de mobiliari urbà que perneti l’activitat lúdica i esportiva.

1.278.772 €

Abierta 2026/9553/3084

L’objectiu principal d’aquest contracte és l'execució de les obres definides al "Projecte executiu per la remodelació i creació d’un espai verd al c/ Pubilla Casas entre el c/ Menta i la plaça de la Bòbila d’Esplugues de Llobregat”

329.937 €

Abierta 2026/8453/3084

Obres contemplades al Projecte Bàsic i Executiu de les obres d’urbanització Dels Jardins de Montsió I el Mirador del Parc dels Torrents a Esplugues de Llobregat (Fase I)

650.498 €

En la misma provincia (Barcelona)