Adjudicada Servicios

SERVEI PROGRAMA ACTIVITATS FORMATIVES 2026-2027

Expediente: G5038-000006/2026

L’objecte d’aquesta licitació és la contractació d’uns serveis per la realització de diferents accions formatives adreçades a joves de l’Alt Penedès amb l’objectiu de dotar-los de competències pràctiques i habilitats transversals necessàries per a l’accés al mercat de treball. Aquesta contractació es promoguda pel servei de Joventut del Consell Comarcal i estar relacionada amb el Pla Comarcal de Joventut 2024-2028 que té com a objectiu donar resposta a les necessitats formatives especialitzades que abordin temàtiques en l’educació en el lleure, la participació, i l’ocupació de les persones joves. Els serveis a realitzar queden detallats en el plec de prescripcions tècniques (PPTP), i s’afegiran les que hagi ofert l’adjudicatari a la seva proposta de licitació, sempre d’acord amb la legislació que sigui d’aplicació. En el mencionat PPTP s’hi exposen, també, les condicions i les especificacions de les principals prestacions a realitzar.

40.648
Presupuesto base
27.456
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Simplificado abreviado
Lugar de ejecución
Alt Penedès, Barcelona (Cataluña)
Publicación
27 may 2026, 12:20

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 27 may 2026
Anuncio de Pliegos 27 may 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 7 jul 2026
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 8 jul 2026, 12:12

Más licitaciones de Consell Comarcal de l'Alt Penedès

Abierta G5038-000044/2026

SERVEI DE TRANSPORT ESCOLAR A CENTRESDOCENTS DE LA COMARCA DE L’ALT PENEDÈS (rutes 2, 6 , 7bis i 8 bis)

1.206.230 €

Abierta G5038-000036/2026

SERVEI DE TRANSPORT ESCOLAR A CENTRES DOCENTS DE LA COMARCA DE L’ALT PENEDÈS

3.568.702 €

Formalizada G5038-000021/2026

L’objecte del contracte és el servei de manteniment i evolució d’eines d’Administració Electrònica, consistent en la provisió d’un sistema integral d’administració electrònica en el núvol (Cloud), tot donant compliment a la normativa vigent, i que ha d’incloure la instal·lació, configuració, llicència d’ús, personalització i manteniment del programari necessari, així com els serveis de migració, implantació, posada en marxa, consultoria, formació, assistència i manteniment associats per a la digitalització, gestió i preservació de la documentació electrònica del Consell Comarcal. La necessitat que es pretén cobrir amb aquesta contractació és garantir la continuïtat del servei de manteniment i suport de les eines d’administració electrònica utilitzades pel Consell Comarcal de l’Alt Penedès, especialment del gestor d’expedients i dels mòduls que hi estan associats, imprescindibles per al funcionament ordinari de la tramitació administrativa electrònica, fins a la implantació del recurs SeTDIBA de la Diputació de Barcelona, prevista per a l’any 2027.

43.702 €

En evaluacion G5038-000044/2026

El objeto de este contrato es la prestación del servicio de transporte escolar obligatorio dirigido al alumnado escolarizado en la comarca del Alt Penedès, de las rutas que se detallan en este pliego, con el fin de garantizar la continuidad del servicio durante los cursos escolares 2026-2027, 2027-2028 y 2028-202. En concreto, el objeto de esta licitación es la adjudicación de las rutas que resultaron desiertas en el procedimiento de contratación aprobado por el Pleno del Consell Comarcal de l'Alt Penedès de 19 de febrero de 2026 y declaradas como tales por acuerdo de Junta de Gobierno de 30 de julio de 2026, siendo necesaria la tramitación de un nuevo procedimiento.

603.115 €

En evaluacion G5038-000036/2026

El objeto de este contrato es la prestación del servicio de transporte escolar obligatorio y no obligatorio dirigido al alumnado escolarizado en la comarca del Alt Penedès, de las rutas que se detallan en este pliego, con el fin de garantizar la continuidad del servicio durante los cursos escolares 2026-2027, 2027-2028 y 2028-2010. La presente licitación tiene por objeto la adjudicación de las rutas declaradas desiertas en el procedimiento de contratación aprobado por el Pleno del Consejo Comarcal del Alt Penedès de 19 de febrero de 2026 y declaradas desiertas por acuerdo del Pleno de 14 de mayo de 2026, siendo necesario tramitar un nuevo procedimiento para asegurar la prestación del servicio.

1.784.351 €

En la misma provincia (Barcelona)