Abierta 19 sep 2026 (14d 15h) Servicios

Servei de supervisió dels següents aspectes relacionats amb la seguretat dels parcs i jardins de Sabadell: LOT 1 SUPERVISIÓ DE LA SEGURETAT I SALUT EN LES TASQUES DE MANTENIMENT DELS ESPAIS VERDS. Supervisió del compliment de la normativa de seguretat i salut durant l?execució de les tasques de manteniment LOT 2 SUPERVISIÓ DE LA PREVENCIÓ DE LA LEGIONEL·LOSI EN ELS REGS AERIS DELS ESPAIS VERDS I EN LES FONTS ORNAMENTALS : Supervisió del compliment de la normativa de control i prevenció de la legionel·losi en els espais amb reg aeri i en les fonts ornamentals de la ciutat de Sabadell LOT 3 SUPERVISIÓ DEL CONTROL DEL RISC DE L'ARBRAT: Supervisió de compliment del Protocol d'avaluació i control del risc de l'arbrat LOT 4 SUPERVISIÓ DE LA GESTIÓ INTEGRAL DE PLAGUES DELS ESPAIS VERDS: Supervisió del compliment de la normativa en relació a la Gestió Integrada de Plagues i a l'ús dels productes fitosanitaris. Registre dels tractaments fitosanitaris

Expediente: OTU/2026/310

Contrato de servicios publicado por Ajuntament de Sabadell en Barcelona. Lote 1. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 71356200. Plazo de presentación de ofertas hasta el 18 sep 2026.

98.279
Presupuesto base
157.247
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
71356200
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
3 sep 2026, 10:06
Fecha límite
19 sep 2026, 01:59 (14d 15h)
Duración
2 años
Lote
1

Documentos

(2)

Organismo contratante

Ajuntament de Sabadell

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 3 sep 2026
Anuncio de Pliegos 3 sep 2026
Fin Plazo Presentación 19 sep 2026
Finaliza en 15 días
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 4 sep 2026, 06:23

Mismo sector y zona (71 en Barcelona)

Abierta CP-2026-50

Servei de direcció facultativa, executiva i la coordinació de seguretat i salut de tres espais a l’Hospital Duran i Reynals (LRT2, UIC i Àrea Contractació Administrativa)

9.735 €

Abierta 2026-1004SAM

Prestació d'un servei integral de suport tècnic i jurídic a MOGODA SERVEIS SAM, incloent-hi: • Suport en matèria de contractació pública. • Suport en l’ús de les eines AOC. • Auditoria de l’ús del gestor d’expedients ERES per l’avaluació del compliment del model e-SET. • Elaboració i revisió de protocols de gestió administrativa. • Assistència presencial a la seu de MOGODA SERVEIS SAM, una jornada al mes

17.424 €

Abierta 905477/26

Servei consistent en la direcció de les obres del projecte de descontaminació del passeig de la Riera i urbanització. Fase 1: Millora del clavegueram i asfaltat a Cerdanyola del Vallès.

21.251 €

Abierta 905811/26

Serveis de consultoria per a la redacció del projecte, el dimensionament de les solucions constructives basades a la natura i l’assistència a la direcció d’obra per a la prova pilot de renaturalització de la riera de Can Gavarrot, a Sant Boi de Llobregat.

14.106 €

Abierta SAB_2026000044

L’objecte del contracte el constitueix la prestació dels serveis tècnics per a la redacció del projecte executiu i l’estudi de seguretat i salut de les obres de reforma, adequació i modernització de la piscina exterior, edifici de vestidors, zona d’accés, espai bar-restaurant i nova pista de pàdel de l’equipament Tennis Sant Adrià. L’encàrrec inclou tots els treballs tècnics necessaris per a la correcta definició, justificació i valoració econòmica de les actuacions previstes, d’acord amb la normativa tècnica i urbanística aplicable, així com la documentació necessària per possibilitar la posterior licitació i execució de les obres. El projecte haurà de definir de manera completa les característiques funcionals, constructives, tècniques, ambientals, econòmiques i de seguretat de les actuacions previstes. L’abast del contracte comprendrà totes les prestacions i treballs necessaris per garantir la viabilitat tècnica i administrativa de l’actuació, d’acord amb les determinacions establertes en aquest Plec de Prescripcions Tècniques. Aquest contracte no es pot dividir en lots atesos els motius que s'expressen en l'informe de necessitat del contracte que figura en l'expedient.

50.398 €

Abierta 3565/2026

Contractació dels serveis d'assistència tècnica ambiental, logística i econòmica per a la realització de l'estudi de diagnosi i viabilitat del canvi de model cap a un sistema mixt d'alta eficiència, la redacció de tot el bloc documental dels nous plecs i l'assistència tècnica en la valoració d'ofertes per a la pròxima licitació dels Serveis de Neteja Viària, Recollida de Residus i Gestió de la Deixalleria de l'Ajuntament de Vallirana. Així mateix, es defineix que el present contracte té una naturalesa integral de consultoria. A efectes de garantir la continuïtat de l'expedient principal, s'aclareix de forma expressa que l’objecte del contracte inclou l’assessorament tècnic, logístic, jurídic i econòmic obligatori per a la redacció material i confecció de tot el bloc documental dels nous plecs de clàusules administratives i prescripcions tècniques que regiran la pròxima gran licitació dels esmentats serveis municipals.

35.000 €

Abierta 174/26

La present licitació té la finalitat de descriure els treballs a desenvolupar establint l’abast, els requisits i l’operativa perdur a terme els treballs de control tècnic per a l’assegurança de responsabilitat civil desenal a realitzar, definint les condicions, necessitats, directrius i criteris generals que han de servir de base per a la realització dels treballs encarregats, i concretant el procediment per a la redacció i presentació dels diferents documents en la realització dels quals ha d’intervenir l’adjudicatari de l’encàrrec, amb la finalitat que el contingut de l’encàrrec, un cop quedi garantida i assegurada la seva qualitat, coherència i homogeneïtat, pugui ésser rebut i acceptat per l’IMPSOL.

148.751 €

Abierta ECAS 01502/2026

El objeto del contrato es el servicio de prevención ajeno para la especialidad preventiva de medicina del trabajo y la especialidad de higiene industrial y soporte en la realización de las actividades de las especialidades preventivas de seguridad en el trabajo y ergonomía y psicosociología aplicada. Asimismo se harán aquellas pruebas analíticas o asistenciales vinculadas a riesgos específicos de algunas actividades profesionales (analítica de plomo, serología Hepatitis A, serología hepatitis B, vacunación tétanos, vacunación Hepatitis A y B, vacuna antirrábica, serología de la rabia, etc.)

345.000 €

Abierta 2026/49

Seleccionar los proveedores y la determinación/establecimiento de los servicios profesionales especializados de técnicos competentes y habilitados para la prestación de servicios propios del ámbito de la arquitectura, la ingeniería y otros afines que serán objeto de los futuros contratos basados (objeto, condiciones y características). Estas prestaciones son: redacción de proyectos técnicos, dictámenes e informes, de direcciones de obra y direcciones de ejecución, de asistencia técnica y asesoramiento, entre otros vinculados, que resultan necesarios para garantizar el óptimo estado del patrimonio inmobiliario de la Universidad, asegurar el cumplimiento de la normativa vigente en cada momento, y adaptar sus espacios a las necesidades de la actividad que le es propia. Las prestaciones objeto del presente acuerdo marco, y, en particular, las prestaciones definidas en los lotes 2 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM < a 500.000 €. y lote 3 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM > a 500.000 €, serán trabajos y obras que no tendrán un elemento creativo susceptible de producir productos amparados en el derecho a la propiedad intelectual, dado que serán obras ordinarias y funcionales, sin ninguna singularidad o distintividad innovadora. En consecuencia, quedarán excluidas del presente acuerdo marco aquellas prestaciones definidas en los lotes 2 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM < a 500.000 €. y lote 3 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM > a 500.000 € que tengan por objeto proyectos de edificación de nueva construcción, de rehabilitación o de reforma, y proyectos de urbanización, que resulten complejos, tanto en lo que respecta a la planificación, proyección y dirección de ejecución de obra.

1.800.000 €

Abierta 10059/2026

Direcció d'obra i coordinació de seguretat i salut per a les obres d'ampliació del pont sobre els FGC i sistema de rampa i escales de connexió entre el camí de Can Gatxet i la carretera de Vallvidrera. Raons que ho justifiquen: - Pas insuficient per a vianants en el tram central de ponts adjacents o en continuïtat sobre Can Gatxet i els FGC. Només existeix a un costat (est) i d'una dimensió de poc més d’1 metre. A la banda oposada només hi ha el voral. - Absència d’espai per al futur carril per a bicicletes, ara inexistent. D'altra banda, contextualitzat en un procés de consolidació general de xarxa ciclista al municipi. - Manca de connexió adaptada entre Can Gatxet i la carretera de Vallvidrera. Els dos nivells només resten connectats per unes escales al límit normatiu.

52.064 €

Más licitaciones de Ajuntament de Sabadell

Abierta TNE/2026/24

L'objecte del contracte és la realització d'inspeccions als establiments industrials i l'anàlisi de la qualitat dels seus abocaments d'aigües residuals, el control de la qualitat de l'aigua d'entrada i de sortida de les depuradores de Sabadell i la de l'aigua dels rius per controlar l'impacte dels possibles abocaments al medi

100.111 €

Abierta SGT/2026/7

El contrato tiene por objeto el suministro e instalación de cámaras de videovigilancia en la ciudad de Sabadell, a la vía publica. Se tendrá que realizar de conformidad con el "Proyecto Suministro e instalación de cámaras de videovigilancia Modificado" aprobado por la Junta de Gobierno Local, en sesión ordinaria, el 23 de marzo de 2026.

242.448 €

Abierta URB/2026/24

333/2026 Projecte executiu de les obres de reforma del carrer de l'Alcalde Ribé

693.246 €

Abierta OBM/2026/37

332/2026 Projecte de sala d'estudi i lectura en autoservei a la Biblioteca Vapor Badia

486.368 €

Abierta TIC/2026/32

L’objecte d’aquest contracte és la realització del servei de desenvolupament de programari que ampliï les prestacions del sistema Genetec existent per a permetre la gestió autònoma de l’accés a la sala d’estudis, oberta 24 hores, de la Biblioteca Vapor Badia de Sabadell. Aquest desenvolupament consistirà en: -Una plataforma web per a la gestió de l’autorització de l’accés a la sala. -Un connector que interactuarà entre la plataforma web de gestió de l’autorització de l’accés i el sistema de gestió Genetec existent (que comunica amb l’equipament físic de la sala) per aconseguir el funcionament requerit. -Una aplicació per a dispositius mòbils. Així com el servei de manteniment i assistència del programari desenvolupat. Els detalls del programari i les condicions del servei d’assistència i manteniment es troben descrits amb detall al plec de prescripcions tècniques.

43.437 €