Formalizada Servicios

SERVEI DE REDACCIÓ DE MEMÒRIES TÈCNIQUES PER L’ESTUDI I UBICACIÓ PER A LA INSTAL·LACIÓ DE CARREGADORS DE VEHICLES ELÈCTRICS

Expediente: 74/2025

En data 13 de setembre de 2024 el COPATE va presentar una sol·licitud de subvenció directa a càrrec del Fons de Transició Nuclear (FTN), en la qual es van presentar dues propostes independents: el Pla d’actuacions per impulsar la Reserva de la Biosfera de les Terres de l’Ebre, i l’Smart Rural Ebreterritori – Electromobilitat.\nPosteriorment, el 23 de desembre de 2024, el Govern autoritza la concessió de la subvenció sol·licitada.\nEl Pla de Transició Energètica de Terres de l’Ebre, encarregat per l’Institut de Desenvolupament de les Comarques de l’Ebre (IDECE) al COPATE al 2020 s’estructura en 5 grans eixos, sent l'eix 3 el que fa referència a la mobilitat sostenible.\nLa mobilitat sostenible, la qual contempla l’electromobilitat, és un eix fonamental per transitar cap a un model d’energia més eficient, basat en energies renovables, distribuït i democràtic.\nAfavorir la mobilitat sostenible és crucial, entre altres, per millorar la qualitat de vida dels residents, reduir les emissions de gasos amb efecte d'hivernacle i garantir l'accessibilitat als serveis bàsics.\nL’objecte del contracte consistirà en la contractació del servei per la redacció de memòries tècniques per l’estudi i ubicació per a la instal·lació de carregadors de vehicles elèctrics en diversos municipis de les Terres de l’Ebre.

62.400
Presupuesto base
62.400
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Tarragona, Tarragona (Cataluña)
Publicación
27 may 2025, 12:59

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 27 may 2025
Anuncio de Pliegos 27 may 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 12 may 2025
Anuncio de Formalización 27 may 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:14

Más licitaciones de Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE)

Adjudicada 410/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans i el seu transport”.

234.000 €

Adjudicada 376/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans”.

115.000 €

Formalizada 320/2025

L’objecte del present contracte és el manteniment de la plataforma d’administració electrònica que actualment té implantada el Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l’Ebre (COPATE) per a tota la seva gestió administrativa i organitzativa, la qual incorpora els components i funcionalitats necessàries que permeten tant el compliment del marc legal vigent com l’adequació a les normes tècniques d’interoperabilitat i seguretat. Així mateix, també constitueix objecte del contracte la definició de les especificacions tècniques per a la contractació dels serveis que siguin necessaris per al manteniment, en les seves diferents modalitats, de la plataforma contractada.

56.900 €

Adjudicada 165/2026

Servei de neteja dels centres de treball del COPATE a Roquetes i a Deltebre

46.368 €

Adjudicada 165/2026

L'objecte del present contracte és la prestació del servei de neteja integral de les instal·lacions dels centres de treball del Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE), ubicats als municipis de Roquetes i de Deltebre, incloent-hi totes les dependències, espais comuns, zones de treball, despatxos, sales de reunions, lavabos, magatzems i qualsevol altre espai que formi part de les instal·lacions.

23.184 €

En la misma provincia (Tarragona)