Formalizada Servicios

SERVEI DE REDACCIÓ DE L’ACTUALITZACIÓ DEL PLA DE GESTIÓ DE LA RESERVA DE LA BIOSFERA

Expediente: 165/2025

En data 13 de setembre de 2024 el COPATE va presentar una sol·licitud de subvenció directa a càrrec del Fons de Transició Nuclear (FTN), en la qual es van presentar dues propostes independents: el Pla d’actuacions per impulsar la Reserva de la Biosfera de les Terres de l’Ebre, i l’Smart Rural Ebreterritori – Electromobilitat.\n\nPosteriorment, el 23 de desembre de 2024, el Govern autoritza la concessió de la subvenció sol·licitada.\n\nEl Pla d’actuacions per impulsar la Reserva de la Biosfera Terres de l’Ebre integra dos plans: el Pla de comunicació i foment de la transferència de coneixement en l’àmbit de la Reserva de la Biosfera de les Terres de l’Ebre, i el Pla d’Impuls dels productes i serveis de les empreses acreditades a la marca reserva de la Biosfera de les Terres de l’Ebre.\n\nL’actualització del Pla de Gestió, inclosa dins del Pla de comunicació i foment de la transferència de coneixement, és clau per revisar, actualitzar i reforçar l’estratègia d’actuació, amb l’objectiu de respondre als nous desafiaments del territori, garantir-ne la sostenibilitat i millorar-ne la resiliència. Un dels objectius principals serà implementar les accions vinculades als projectes desenvolupats en àmbits com l’adaptació climàtica, la transició energètica, la conservació del mosaic agroforestal, l’economia circular, la valorització de productes agraris locals i el turisme sostenible.\n\nPer tot plegat, s’impulsa l’elaboració d’un nou document que haurà d’esdevenir la base de l’acció futura i consolidar el compromís amb la UNESCO.\n\nL’objecte del contracte consistirà en la contractació d’un servei de redacció per a l’actualització del Pla de Gestió de la Reserva de la Biosfera de les Terres de l’Ebre, d’acord amb les directrius de la UNESCO i les necessitats actuals del territori.

14.973
Presupuesto base
14.973
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Tarragona, Tarragona (Cataluña)
Publicación
4 sep 2025, 17:08

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 4 sep 2025
Anuncio de Pliegos 4 sep 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 23 jul 2025
Anuncio de Formalización 4 sep 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:14

Más licitaciones de Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE)

Adjudicada 410/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans i el seu transport”.

234.000 €

Adjudicada 376/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans”.

115.000 €

Formalizada 320/2025

L’objecte del present contracte és el manteniment de la plataforma d’administració electrònica que actualment té implantada el Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l’Ebre (COPATE) per a tota la seva gestió administrativa i organitzativa, la qual incorpora els components i funcionalitats necessàries que permeten tant el compliment del marc legal vigent com l’adequació a les normes tècniques d’interoperabilitat i seguretat. Així mateix, també constitueix objecte del contracte la definició de les especificacions tècniques per a la contractació dels serveis que siguin necessaris per al manteniment, en les seves diferents modalitats, de la plataforma contractada.

56.900 €

Adjudicada 165/2026

Servei de neteja dels centres de treball del COPATE a Roquetes i a Deltebre

46.368 €

Adjudicada 165/2026

L'objecte del present contracte és la prestació del servei de neteja integral de les instal·lacions dels centres de treball del Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE), ubicats als municipis de Roquetes i de Deltebre, incloent-hi totes les dependències, espais comuns, zones de treball, despatxos, sales de reunions, lavabos, magatzems i qualsevol altre espai que formi part de les instal·lacions.

23.184 €

En la misma provincia (Tarragona)

Abierta 10306/2026

Servei de formació d'anglès (presencial en dependències municipals) adreçat a la plantilla de l'Ajuntament de Vila-seca i els seus Organismes Autònoms

20.246 €

Abierta 7962/2025

Subministrament de material de construcció i obra civil per la Brigada Municipal de roda de Berà

35.000 €

Abierta 104/2026

L’objecte del present contracte és la prestació del servei de revisió, verificació, ajust, posada en servei i emissió dels certificats corresponents dels cabalímetres electromagnètics de la marca KROHNE, recentment instal·lats o que es puguin instal·lar durant la vigència del contracte a diverses ubicacions del Consorci d’Aigües de Tarragona, d’ara endavant CAT. Aquest servei té per finalitat garantir el correcte funcionament dels equips, la precisió de la mesura, la traçabilitat metrològica i l’adequació dels cabalímetres als requisits tècnics i normatius aplicables, especialment els derivats de l’Ordre TED/1191/2024, de 24 d’octubre, per la qual es regulen els sistemes electrònics de control dels volums d’aigua utilitzats pels aprofitaments d’aigua, els retorns i els abocaments al domini públic hidràulic.

30.000 €

Abierta 1420/2026

L’objecte del contracte és regular i definir l’abast i condicions de la prestació del servei de les actuacions necessàries per adequar a la normativa vigent diversos quadres i instal·lacions elèctriques municipals, segons els dos projectes tècnics següents: Lot 1: Projecte d'adequació de les instal·lacions elèctriques dependències de Roda de Berà, redactat al desembre de 2024, amb una revisió de preus de febrer de 2026, per Anton Pellicer Casajuana, enginyer industrial i col·legiat 15.473. Lot 2: Projecte d'adequació de les instal·lacions elèctriques quadres d'enllumenat de Roda de Berà, redactat al desembre de 2024, amb una revisió de preus de febrer de 2026 per Anton Pellicer Casajuana, enginyer industrial i col·legiat 15.473.

23.845 €

Abierta 40-2026

Servei d'operació d'una pala carregadora, que comprèn l'execució de les labors pròpies de maneig, càrrega, moviment i condicionament de materials mitjançant una pala carregadora aportada per l'adjudicatari, i operada sota la seva organització, direcció tècnica i control, amb el seu propi personal qualificat i mitjans necessaris.

98.000 €