En evaluacion Servicios

Servei de protecció de la salut: control integrat de plagues ambientals urbanes i prevenció de la legionel·losi

Expediente: CONT2500132

L’objecte global del present contracte és la prestació dels serveis municipals de protecció de la salut, en l’àmbit de la sanitat ambiental, estructurats en lots diferenciats. LOT 1. Servei de control preventiu de la legionel·losi Servei de prevenció i control de la legionel·losi en les instal·lacions d’aigua sanitària dels edificis, instal·lacions i equipaments municipals amb risc de proliferació i dispersió de Legionella, incloent l’elaboració, implantació, desenvolupament, execució i actualització dels Plans de Prevenció i Control de Legionel·la (PPCL), la realització de les actuacions d’inspecció, revisió, manteniment higiènic-sanitari, tractaments preventius i correctius, mostrejos i anàlisis d’aigua, elaboració de registres i informes tècnics, assessorament especialitzat i assistència durant inspeccions sanitàries, tot d’acord amb la normativa sectorial vigent en matèria de salut pública i prevenció de la legionel·losi. LOT 2. Servei de control integrat de plagues ambientals urbanes Servei de control integrat de plagues ambientals urbanes en l’àmbit del municipi, incloent la planificació, implantació, execució i seguiment d’un programa anual de sanitat ambiental que comprengui actuacions de desratització, desinsectació i desinfecció destinades a la prevenció, vigilància, control i eliminació d’organismes nocius en l’espai públic, la xarxa de clavegueram i pluvials públiques, així com en els edificis, instal·lacions i equipaments municipals sota la competència de l’Ajuntament, aplicant els principis del control integrat de plagues i conforme a la normativa vigent en matèria de salut pública, biocides i gestió ambiental.

419.975
Presupuesto base
251.416
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Castellar del Vallès, Barcelona (Cataluña)
Publicación
1 jun 2026, 11:12

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 1 jun 2026
Anuncio de Pliegos 1 jun 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 15 jul 2026, 12:13

Más licitaciones de Ajuntament de Castellar del Vallès

En la misma provincia (Barcelona)