En evaluacion Servicios

Servei de manteniment preventiu i correctiu de les centrals d’ampolles, així com el manteniment correctiu de la xarxa de canonades i punts de consum de gasos tècnics de laboratoris, als edificis del Parc Científic de Barcelona. Les funcions principals a desenvolupar són les següents: • Manteniment Preventiu: Realitzar una revisió anual de totes les centrals d'ampolles de gasos tècnics en servei als edificis del Parc Científic de Barcelona. Efectuar la revisió de l'estanquitat a les línies i punts de consum d'hidrogen dels laboratoris del Servei de Reaccions Especials (SRE). Actualitzar el llistat d'equips en cada revisió anual. • Manteniment Correctiu: Atendre i resoldre qualsevol anomalia o fuita detectada a les centrals d'ampolles, xarxes de canonades i punts de consum. Gestionar les avaries. • Coordinació, Gestió i Documentació: Programar les dates de les revisions per minimitzar la interferència amb l'activitat dels laboratoris. Elaborar i lliurar un informe final que contingui com a mínim: dades dels equips, dades registrades en els assaigs, procediments utilitzats, mesures correctores i data de la revisió. Crear i mantenir actualitzat un llistat històric per al control d'incidències, revisions i reparacions de cada equip, que inclourà informació detallada de cada intervenció. • Assessorament Tècnic: Donar resposta directa dels assumptes relacionats amb el manteniment dels equips del contracte i aportar solucions per facilitar l'organització, direcció, execució i control de la gestió del manteniment. Assessorar la Fundació Parc Científic de Barcelona en consultes tècniques sobre el funcionament dels equips, possibles millores, renovació o ampliació d'instal·lacions, diagnòstic, resolució d'incidències i interpretació de normativa.

Expediente: 2026-15

Contrato de servicios en evaluación por Fundació Parc Científic de Barcelona. Duración del contrato: 3 años. Categoría CPV 71631430.

36.600
Presupuesto base
61.000
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
71631430
Publicación
23 jun 2026, 12:04
Fecha límite
5 jun 2026, 20:00
Duración
3 años

Documentos

(2)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 23 jun 2026
Anuncio de Pliegos 23 jun 2026
Fin Plazo Presentación 5 jun 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 24 jun 2026, 06:23

Más licitaciones de Fundació Parc Científic de Barcelona