En evaluacion Servicios

Servei de manteniment grups electrògens del CAT

Expediente: 262/2025

L’objecte del present contracte és disposar d’un servei tècnic especialitzat per a la realització del manteniment preventiu i correctiu dels grups electrògens del Consorci d’Aigües de Tarragona (d’ara endavant CAT), amb l’objectiu de garantir el seu correcte funcionament, la seva disponibilitat operativa i la seguretat de les instal·lacions on es troben ubicats. Els grups electrògens són equips essencials per assegurar el subministrament elèctric segur i ininterromput en cas de fallada de la xarxa general, especialment en instal·lacions crítiques com les de captació, tractament i distribució d’aigua potable. El servei inclourà també l’assistència tècnica 24/7, la gestió de residus, la substitució de consumibles i la certificació anual de les instal·lacions. Els grups electrògens instal·lats tenen la capacitat de proporcionar energia immediata i estable mitjançant un motor de combustió acoblat a un generador elèctric , la qual cosa permet tenir energia en infraestructures crítiques. Això és especialment rellevant en sistemes automatitzats, comunicacions, SCADA i altres equips de tractament que necessiten d’energia per poder maniobrar i parar de forma segura.

171.124
Presupuesto base
171.124
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Tarragona, Tarragona (Cataluña)
Publicación
10 abr 2026, 18:10

Organismo contratante

Consorci d'Aigües de Tarragona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 10 abr 2026
Anuncio de Pliegos 10 abr 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 4 jun 2026, 12:13