Formalizada Servicios

Servei de manteniment de servidors, cabina i commutadors de l’Ajuntament de Roses

Expediente: 2024/008908

És objecte del contracte la realització per part del contractista de les prestacions següents: L’Ajuntament necessita contractar el servei de manteniment de quatre servidors, una cabina de discos, i dos commutadors que utilitzen del fabricant HP, concretament els Care Pack necessaris per a garantir el manteniment dels esmentats equips, per assegurar el correcte funcionament dels mateixos H7J32AC ->\tHP Foundation Care NBD Service ;HU4B2AC\t-> HPE Tech Care Basic SVC ; HU4A9AC -> HPE Tech Care Essential Exch SVC. Per tant, es tracta d’un servei d’extensió de garantia dels equips dels què disposa l’Ajuntament, en què l’adjudicatari haurà de fer les renovacions anuals durant els 4 anys de durada de vigència del contracte i també haurà de gestionar la incidència amb el fabricant en cas d’avaria. En aquest supòsit, el procediment serà el següent: \n 1. Es detecta una avaria en un dels servidors.\n 2. El departament de Serveis Informàtics de l’Ajuntament notifica aquesta avaria al contractista.\n 3. El contractista obre incidència amb el fabricant i vetlla perquè se solucioni el més aviat possible.\n 4. Un cop resolta la incidència el contractista verifica que tot està funcionant correctament.\n\nTot això, d’acord amb el Plec de clàusules administratives particulars i el Plec de prescripcions tècniques els quals detallen els treballs concrets.

67.475
Presupuesto base
67.475
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Roses, Girona (Cataluña)
Publicación
8 ago 2025, 15:03

Organismo contratante

Ajuntament de Roses

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 8 ago 2025
Anuncio de Pliegos 8 ago 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 11 jun 2025
Anuncio de Formalización 8 ago 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:14

Más licitaciones de Ajuntament de Roses

Abierta 2026/003249

CONTRACTE MIXT DE SUBMINISTRAMENT I INSTAL·LACIÓ DE SENYALITZACIÓ TURÍSTICA INTEL·LIGENT AMB CODIS QR VINCULATS A LA WEB DE TURISME MUNICIPAL DE ROSES

62.275 €

En evaluacion 2023/007883

Contractació del servei de subministrament de dades de visitants mitjançant la tecnologia de telefonia mòbil,en concret en relació amb dades de mobilitat i d’interès turístic general a la destinació de Roses.

71.792 €

Formalizada 2026/000749

Servei de renovació de la certificació de Roses com a destinació Biosphere

16.000 €

Formalizada 2026/000749

La prestació consisteix en la contractació dels serveis vinculats a l’aplicació de la metodologia BIOSPHERE, per part de l’Instituto de Turismo Responsable, amb l’objectiu de renovar la Certificació Roses Biosphere. Les prestacions a realitzar pel contractista es desenvoluparan a partir de les fases següents, que es detallen en el PPT: • Fase 1. Continuïtat del projecte Biosphere Destination. • Fase 2. Realització del procés d’auditoria externa de tercera part. • Fase 3. Manteniment del certificat Biosphere Destination.

8.000 €

En evaluacion 2026/003249

L’objecte del contracte és el subministrament i instal·lació de senyalitzacions intel·ligents amb codis QR vinculats a la web de Turisme del municipi de Roses així com la retirada dels elements de senyalització obsolets o en mal estat. El contracte inclou l’actualització de l’inventari de la senyalització turística al software de l’Ajuntament de Roses. El subministrament representa un 85,20% de l’import del contracte i la instal·lació (obres) 14,80%.

62.275 €

En la misma provincia (Girona)