Formalizada Servicios

Servei de guardes rurals per la temporada d’estiu a les comarques gironines

Expediente: 2025/5345

Contractació del servei de guardes rurals per la temporada d’estiu en espais fluvials hiperfreqüentats de les comarques gironines, que permeti donar suport al servei d’informació ambiental que els municipis i/o la Generalitat de Catalunya habilitaran en aquests espais durant el proper estiu (2025), juntament amb la contractació d’un servei de guarderia rural itinerant durant la tardor (2025) en l’EIN Estanys de Sils.\n\nAquests serveis de guarderia rural hauran de garantir sobre terreny el suport al servei d’informació ambiental existent en aquests espais, gestionar les incidències i les emergències que es puguin ocasionar, i en definitiva vetllar perquè la ciutadania faci un ús racional d’aquests espais fluvials, en respectin la normativa existent i no en comprometin la seva conservació, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques.\n\nEn total, es preveu que el servei actuï en un màxim de 18 municipis de les comarques gironines (distribuïts en 6 sectors). Aquests sectors es corresponen als sis lots que s’oferten en la present licitació. \nL’execució de l’objecte d’aquest contracte implica per part de l’adjudicatari l’accés a dades personals de la Diputació de Girona i del Departament de Territori, Habitatge i Transició Ecològica de la Generalitat de Catalunya (corresponsables del tractament). L’adjudicatari tractarà les dades en qualitat d’encarregat del tractament per al compliment de l’objecte del contracte. L’empresa que resulti adjudicatària haurà de signar el contracte de tractament de dades personal.\n\nLa present licitació es tracta d’una contractació conjunta esporàdica -fórmula contemplada en l’article 31.2 de la Llei 9/2017, de 8 de novembre, de contractes del sector públic-, entre Departament de Territori, Habitatge i Transició Ecològica de la Generalitat de Catalunya (DTER) i la Diputació de Girona.

82.968
Presupuesto base
14.079
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
Lugar de ejecución
Girona, Girona (Cataluña)
Publicación
31 jul 2025, 16:08

Organismo contratante

Diputació de Girona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 31 jul 2025
Anuncio de Pliegos 31 jul 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 28 jul 2025
Anuncio de Formalización 31 jul 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:14

Más licitaciones de Diputació de Girona

Abierta 2026/8618

L’objecte d’aquest contracte és la prestació dels serveis d’assessorament, assistència tècnica i formació en matèria de gestió patrimonial pública local, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques.

55.000 €

Abierta 2026/8156

2026/8156 Servei de musicoteràpia del projecte Vibrem

115.600 €

Abierta 2026/8156

L’objecte del contracte és el servei de sessions de musicoteràpia (Projecte Vibrem) destinat a pacients adults i pediàtrics en situació de cures pal·liatives, cronicitat complexa o hospitalització de llarga durada que, de manera temporal o permanent, estan privats del dret d’accés universal a la cultura. L’objecte comprèn sessions de musicoteràpia d’una hora cadascuna, que poden ser individuals o grupals, a domicili o en espais sociosanitaris, d’acord amb els requisits i les condicions que es detallen en el plec de prescripcions tècniques. Aquest contracte s’emmarca en la col·laboració existent entre la Diputació de Girona i l’Hospital Universitari de Girona Dr. Josep Trueta, integrat a l’Institut Català de la Salut (ICS) (en endavant Hospital), formalitzada mitjançant un Protocol d’intencions aprovat per la Junta de Govern de la Diputació de Girona, que preveu, entre altres mecanismes de seguiment, la creació d’una comissió mixta integrada per representants d’ambdues institucions. L’execució de l’objecte d’aquest contracte comporta, per part del contractista, l’accés i el tractament de dades de caràcter personal de les persones beneficiàries del servei. En aquest marc, el contractista accedirà a dades de les quals és responsable l’Hospital, d’acord amb els acords i protocols establerts entre la Diputació de Girona i l’Hospital. El contractista haurà de seguir estrictament les instruccions de l’Hospital en relació amb el tractament de les dades personals, l’aplicació de les mesures de seguretat corresponents, l’atenció als drets de les persones interessades, el deure de confidencialitat i la resta d’obligacions derivades de la normativa vigent en matèria de protecció de dades. Amb caràcter previ a l’inici de la prestació, l’adjudicatari haurà de subscriure amb l’Hospital el corresponent contracte d’encàrrec del tractament, que serà redactat pels serveis jurídics de l’Hospital.

28.900 €

Abierta 2026/7946

2026/7946 Servei d’actualització i de suport tecnològic a la plataforma de participació ciutadana Decidim de la Diputació de Girona

18.816 €

Abierta 2026/7731

2026/7731 Contracte del subministrament d’ordinadors portàtils, dockstations, motxilles, ratolins, teclats, auriculars i pantalles per a la Diputació de Girona

58.866 €

En la misma provincia (Girona)