Adjudicada Servicios

SERVEI DE GESTIÓ D’EDIFICI I INSTAL·LACIONS DE LA NOVA ESTACIÓ D’AUTOBUSOS DE LLEIDA

Expediente: 2025/44/SRV/OB/GESTIO_EDIF_EBLL

La nova estació d’autobusos de Lleida obrirà els 365 dies de l’any dins del següent horari: • De dilluns a divendres laborables: de les 05:30h. a les 22:45h. • Dissabtes, diumenges i festius: de les 05:30h. a les 22:00h. Cal un servei de gestió d’edifici i instal·lacions que cobreixi tot el període d’obertura i que garanteixi els següents aspectes: • Obertura i tancament de l’estació d’autobusos conjuntament amb el vigilant de seguretat de l’estació. • Comprovació i supervisió de l’estat del recinte i instal·lacions (andanes, vestíbuls, accés de vehicles, accés C/Comptes d’Urgell, planta baixa i planta 1, etc.), d’acord amb els protocols vigents a l’estació. • Control d’accés de persones a l’estació, demanant el compliment de la normativa. • Revisió de les màquines expenedores de bitllets; de les màquines de petita alimentació i begudes calentes i de les consignes.** • Atenció d’alarmes, d’acord amb els protocols vigents a l’estació. • Actuar en cas d’emergència d’acord amb el Pla d’Autoprotecció de l’estació. • Gestió de l’accés a l’estació d’autobusos discrecionals (no regulars), indicant l’àrea d’estacionament i cobrant el cànon corresponent. **Aquesta funció s’iniciarà quan les esmentades màquines i consignes estiguin instal·lades a l’estació. En tant que l’estació és un recinte d’accés públic, es preveu la interlocució amb les persones usuàries i treballadores de l’edifici. Aquesta interlocució haurà de ser duta a terme com a mínim en català i castellà. Totes les funcions descrites, exceptuant l’obertura i el tancament, s’hauran de poder dur a terme de manera totalment autònoma. El servei serà prestat per un únic efectiu els 365 dies de l’any, dins del següent horari: • De dilluns a divendres laborables: de les 05:15h. a les 23:15h. (18 hores diàries) • Dissabte, diumenges i festius: de les 05:15h. a les 22:15h. (17 hores diàries)

158.661
Presupuesto base
158.661
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Lleida, Lleida (Cataluña)
Publicación
15 ene 2026, 18:10

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 15 ene 2026
Anuncio de Pliegos 15 ene 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 15 ene 2026
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:11

Más licitaciones de Centrals i Infraestructures per a la Mobilitat i les Activitats Logístiques, SA (CIMALSA)

En la misma provincia (Lleida)

Abierta 2026/23

Construcció i instal.lació d'un ascensor i magatzems a la planta -1 de l'antiga casa consistorial de Castellbò

78.720 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 1C/2026

Millora de camins al voltant del nucli urbà de Santa Maria de Meià

56.292 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicio consistente en trabajos de elaboración, revisión y actualización del inventario general consolidado de la Diputació de Lleida y de sus organismos autónomos

384.368 €

Abierta 2026/124-4955_

Servicios consistentes en trabajos de elaboración, revisión y actualización del Inventario General Consolidado de bienes, derechos y obligaciones que conforman el patrimonio de las siguientes entidades, cualquiera que sea su naturaleza y el título de adquisición o uso: a) El Inventario Consolidado de la Diputació de Lleida. b) El Inventario del Organisme Autònom de Gestió y Recaptació de Tributs Locals (OAGRTL). c) El Inventario del Institut d'Estudis Ilerdencs (IEI). d) El Inventario del Patronat de Promoció Económica (PROMECO). e) El Inventario del Patronat de Turisme. La ejecución del contrato comprende la realización de los siguientes trabajos, de acuerdo con lo establecido en el Pliego de Prescripciones Técnicas:1.Efectuar una investigación previa para recopilar información relativa a los bienes y derechos, salvo aquellos de los que ya dispone la Diputació de Lleida y sus organismos autónomos. Esta parte incluye la consulta de información y documentación en registros, archivos, catastro, etc. 2. Cumplimentar la ficha electrónica del bien y crear el correspondiente expediente electrónico, adjuntando la información y documentación correspondiente al bien o derecho, de conformidad con la cláusula segunda del PPTP. 3.Trasladar al programa GPA todos los bienes y derechos incorporados al inventario, junto con la información y documentación correspondiente. La aplicación informática de gestión patrimonial de la Diputació de Lleida deberá contener toda la información disponible sobre el Patrimonio de la Entidad o, como mínimo, los enlaces que conduzcan a la misma, y deberá permitir realizar búsquedas completas y obtener listados por todos los campos de datos posibles, incluida la fecha de tramitación. Asimismo, deberá permitir su agrupación por subclases de bienes (sobre todo en el caso de los bienes muebles), por adscripción a los usos predefinidos o bien por unidades administrativas y por ubicación.

288.276 €