Servei de desenvolupament d’un visualitzador multiusuari i multiterritori de suport per a les tasques de geolocalització del padró d’habitants per a cadascun dels municipis de la Província de Tarragona, en el marc de l’execució del projecte de la Diputació de Tarragona: “Transformación digital y modernización de los sistemas de gestión del padrón municipal de las entidades locales de la provincia de Tarragona”, finançat pel \Pla de Recuperació, Transformació i Resiliència\ - finançat per la Unió Europea – NextGenerationEU

Expediente: 8004330008-2025-0014074

L’objecte d’aquest contracte és la prestació del servei per al desenvolupament d’un visualitzador multiusuari i multiterritori de suport per a les tasques de geolocalització del padró d’habitants per a cadascun dels municipis de la Província de Tarragona, per donar cobertura al projecte presentat i aprovat\nper la Diputació de Tarragona, “Transformación digital y modernización de los sistemas de gestión del padrón municipal de las entidades locales de la provincia de Tarragona\, en el marc de l’Ordre TER/1235/2023, de 15 de novembre, per la qual s'aproven les bases reguladores i s'efectua la convocatòria corresponent a 2023 de subvencions destinades a la transformació digital i modernització dels sistemes de gestió del padró municipal de les entitats locals, en el marc del Pla de Recuperació, Transformació i Resiliència, amb les característiques generals següents:\n• El visualitzador s’ha de configurar a través de l’administrador SITMUN 3.\n• El visualitzador serà d’accés restringit.\n• Cada usuari, un cop acreditat, accedirà al seu territori específic i únicament podrà consultar les dades del seu territori.\nAixí, l’execució del contracte inclou les tasques següents:\n1. Anàlisi i disseny previ.\n2. Revisió de la configuració dels serveis WMS / WFS securitzats actuals (Geoserver).\n3. Instal·lació de la plataforma SITMUN 3 en la seva darrera versió.\n4. Migració dels usuaris municipals, rols i territoris de SITMUN 2 a SITMUN 3.\n5. Configuració de les capes i funcionalitats de l’aplicació client (visualitzador) \n6. Desenvolupament de les funcionalitats següents:\na. Extendre el sistema actual d’autenticació de SITMUN 3 (usuari/contrasenya) per\npermetre l’autenticació Single-Sign-On Apereo CAS (https://github.com/apereo/cas) de què disposa la Diputació.\nb. Implementar els filtre estàtics y dinàmics en consultes de Serveis.\nc. Funcionalitat ‘més info’ que conecti amb el sistema

40.320
Presupuesto base
40.320
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Simplificado abreviado
Lugar de ejecución
Tarragona, Tarragona (Cataluña)
Publicación
10 sep 2025, 13:52

Organismo contratante

Diputació de Tarragona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 10 sep 2025
Anuncio de Pliegos 10 sep 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:12

Más licitaciones de Diputació de Tarragona

En la misma provincia (Tarragona)

Abierta 10306/2026

Servei de formació d'anglès (presencial en dependències municipals) adreçat a la plantilla de l'Ajuntament de Vila-seca i els seus Organismes Autònoms

20.246 €

Abierta 7962/2025

Subministrament de material de construcció i obra civil per la Brigada Municipal de roda de Berà

35.000 €

Abierta 104/2026

L’objecte del present contracte és la prestació del servei de revisió, verificació, ajust, posada en servei i emissió dels certificats corresponents dels cabalímetres electromagnètics de la marca KROHNE, recentment instal·lats o que es puguin instal·lar durant la vigència del contracte a diverses ubicacions del Consorci d’Aigües de Tarragona, d’ara endavant CAT. Aquest servei té per finalitat garantir el correcte funcionament dels equips, la precisió de la mesura, la traçabilitat metrològica i l’adequació dels cabalímetres als requisits tècnics i normatius aplicables, especialment els derivats de l’Ordre TED/1191/2024, de 24 d’octubre, per la qual es regulen els sistemes electrònics de control dels volums d’aigua utilitzats pels aprofitaments d’aigua, els retorns i els abocaments al domini públic hidràulic.

30.000 €

Abierta 1420/2026

L’objecte del contracte és regular i definir l’abast i condicions de la prestació del servei de les actuacions necessàries per adequar a la normativa vigent diversos quadres i instal·lacions elèctriques municipals, segons els dos projectes tècnics següents: Lot 1: Projecte d'adequació de les instal·lacions elèctriques dependències de Roda de Berà, redactat al desembre de 2024, amb una revisió de preus de febrer de 2026, per Anton Pellicer Casajuana, enginyer industrial i col·legiat 15.473. Lot 2: Projecte d'adequació de les instal·lacions elèctriques quadres d'enllumenat de Roda de Berà, redactat al desembre de 2024, amb una revisió de preus de febrer de 2026 per Anton Pellicer Casajuana, enginyer industrial i col·legiat 15.473.

23.845 €

Abierta 40-2026

Servei d'operació d'una pala carregadora, que comprèn l'execució de les labors pròpies de maneig, càrrega, moviment i condicionament de materials mitjançant una pala carregadora aportada per l'adjudicatari, i operada sota la seva organització, direcció tècnica i control, amb el seu propi personal qualificat i mitjans necessaris.

98.000 €