Formalizada Servicios

SERVEI DE CONCEPTUALITZACIÓ, DISSENY I CREACIÓ DE CONTINGUT INFORMATIU I DIVULGATIU DEL PLA DE SENYALÍSTICA DE LA RESERVA DE LA BIOSFERA DE LES TERRES DE L’EBRE

Expediente: 33/2026

En data 13 de setembre de 2024 el COPATE va presentar una sol·licitud de subvenció directa a càrrec del Fons de Transició Nuclear (FTN), en la qual es van presentar dues propostes independents: el Pla d’actuacions per impulsar la Reserva de la Biosfera de les Terres de l’Ebre, i l’Smart Rural Ebreterritori – Electromobilitat. Posteriorment, el 23 de desembre de 2024, el Govern autoritza la concessió de la subvenció sol·licitada. El Pla d’actuacions per impulsar la Reserva de la Biosfera Terres de l’Ebre integra dos plans: el Pla de comunicació i foment de la transferència de coneixement en l’àmbit de la Reserva de la Biosfera de les Terres de l’Ebre, i el Pla d’Impuls dels productes i serveis de les empreses acreditades a la marca reserva de la Biosfera de les Terres de l’Ebre. El suport a la sostenibilitat del turisme, millora del patrimoni cultural i del paisatge: senyalització, actuació inclosa dins del Pla de comunicació i foment de la transferència de coneixement, i concretament l’acció que correspon al disseny i continguts inicials del Pla de Senyalística de la Reserva de la Biosfera, té com a finalitat interpretar, divulgar i posar en valor els punts d’interès físics del projecte, mitjançant informació ambiental, cultural, paisatgística i socioeconòmica, que s’organitzaran a partir d’uns eixos temàtics que estructuren les rutes del projecte Camins de la Biosfera, Paisatge Viu de l’Ebre, i que reflecteixen la diversitat i la identitat del territori de la Reserva de la Biosfera de les Terres de l’Ebre. L’objecte del present contracte és la prestació d’un servei professional complementari per al disseny, creació, redacció i producció de continguts digitals informatius i divulgatius, que posteriorment seran implementats en una plataforma web de la Reserva de la Biosfera de les Terres de l’Ebre, vinculats al projecte Camins de la Biosfera, Paisatge Viu de l’Ebre.

34.976
Presupuesto base
34.976
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Simplificado abreviado
Lugar de ejecución
Tarragona, Tarragona (Cataluña)
Publicación
9 abr 2026, 16:02

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 9 abr 2026
Anuncio de Pliegos 9 abr 2026
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 9 abr 2026
Anuncio de Formalización 20 abr 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 21 abr 2026, 12:13

Más licitaciones de Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE)

Adjudicada 410/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans i el seu transport”.

234.000 €

Adjudicada 376/2025

A la vista de la situació d'emergència generada a causa del lixiviat acumulat a posteriori de les fortes pluges justificades a l’expedient, es requereix, amb caràcter immediat, recórrer a la contractació del “Servei de tractament extern de lixiviats del dipòsit controlat de residus de Mas de Barberans”.

115.000 €

Formalizada 320/2025

L’objecte del present contracte és el manteniment de la plataforma d’administració electrònica que actualment té implantada el Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l’Ebre (COPATE) per a tota la seva gestió administrativa i organitzativa, la qual incorpora els components i funcionalitats necessàries que permeten tant el compliment del marc legal vigent com l’adequació a les normes tècniques d’interoperabilitat i seguretat. Així mateix, també constitueix objecte del contracte la definició de les especificacions tècniques per a la contractació dels serveis que siguin necessaris per al manteniment, en les seves diferents modalitats, de la plataforma contractada.

56.900 €

Adjudicada 165/2026

Servei de neteja dels centres de treball del COPATE a Roquetes i a Deltebre

46.368 €

Adjudicada 165/2026

L'objecte del present contracte és la prestació del servei de neteja integral de les instal·lacions dels centres de treball del Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE), ubicats als municipis de Roquetes i de Deltebre, incloent-hi totes les dependències, espais comuns, zones de treball, despatxos, sales de reunions, lavabos, magatzems i qualsevol altre espai que formi part de les instal·lacions.

23.184 €

En la misma provincia (Tarragona)