Formalizada Servicios

Servei de Co·laboració bancària en la gestió recaptatòria de triebus i altres ingressos de dret públic o privat ajuntament de Calonge i Sant Antoni

Expediente: 2025/3920

L’objecte del contracte és la prestació dels serveis bancaris propis d’una entitat gestora pels processos de recaptació de tributs i altres ingressos de dret públic o privat d’aquest Ajuntament.\nLa convocatòria de la licitació va dirigida, per tant, a les entitats de crèdit a què fa referència l’article 9 del Reial Decret 939/2005, de 29 de juliol, pel qual s’aprova el Reglament General de Recaptació.\nL’entitat bancària que resulti adjudicatària haurà de disposar d’oficina oberta al municipi de Calonge i Sant Antoni.\n\nAquest entitat bancària actuarà com a entitat gestora de les diferents entitats col·laboradores dels serveis de recaptació municipals. En aquest sentit ingressarà tots els import recaptats per les diferents entitats col·laboradores i trametrà mitjançant fitxer informàtic compatible, la informació necessària per poder identificar cadascun dels ingressos.\nEn tot cas, l’entitat adjudicatària haurà de realitzar els següents processos:\n\n•\tTractament i gestió de cobrament de rebuts domiciliats – Q19\n•\tTractament i gestió de cobrament de rebuts no domiciliats – Q60\n•\tConfecció i enviament d’avisos de pagament pels rebuts no domiciliats(tríptics)\n•\tTractament i gestió dels imports recaptats per les diferents entitats col·laboradores\n•\tTramesa d’informació puntual i detallada a l’ens adjudicador\n•\tResta de serveis bancaris propis del procediment de gestió tributària\n\nEls ingressos podran ser tributs de venciment periòdic i notificació col·lectiva, tributs de pagament únic, autoliquidacions, liquidacions, multes o cartes de pagament i qualsevol altre ingrés de naturalesa pública o privada d’aquest Ajuntament.\n\nEn cap cas, l'adjudicació dels serveis per al cobrament de tributs i altres ingressos de dret públic atribuirà el caràcter d'òrgan de recaptació a les entitats prestadores del servei.\n\n

199.985
Presupuesto base
199.985
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
Lugar de ejecución
Calonge i Sant Antoni, Girona (Cataluña)
Publicación
23 jun 2025, 13:46

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 23 jun 2025
Anuncio de Pliegos 23 jun 2025
Fin Plazo Presentación
Sin fecha publicada
Anuncio de Adjudicación 23 may 2025
Anuncio de Formalización 23 jun 2025

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 mar 2026, 00:14

Más licitaciones de Ajuntament de Calonge i Sant Antoni

En la misma provincia (Girona)