Abierta 30 sep 2026 (27d 7h) Servicios

Seleccionar los proveedores y la determinación/establecimiento de los servicios profesionales especializados de técnicos competentes y habilitados para la prestación de servicios propios del ámbito de la arquitectura, la ingeniería y otros afines que serán objeto de los futuros contratos basados (objeto, condiciones y características). Estas prestaciones son: redacción de proyectos técnicos, dictámenes e informes, de direcciones de obra y direcciones de ejecución, de asistencia técnica y asesoramiento, entre otros vinculados, que resultan necesarios para garantizar el óptimo estado del patrimonio inmobiliario de la Universidad, asegurar el cumplimiento de la normativa vigente en cada momento, y adaptar sus espacios a las necesidades de la actividad que le es propia. Las prestaciones objeto del presente acuerdo marco, y, en particular, las prestaciones definidas en los lotes 2 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM < a 500.000 €. y lote 3 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM > a 500.000 €, serán trabajos y obras que no tendrán un elemento creativo susceptible de producir productos amparados en el derecho a la propiedad intelectual, dado que serán obras ordinarias y funcionales, sin ninguna singularidad o distintividad innovadora. En consecuencia, quedarán excluidas del presente acuerdo marco aquellas prestaciones definidas en los lotes 2 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM < a 500.000 €. y lote 3 Servicios de asistencia técnica para obras de reforma interior y para proyectos de edificación de PEM > a 500.000 € que tengan por objeto proyectos de edificación de nueva construcción, de rehabilitación o de reforma, y proyectos de urbanización, que resulten complejos, tanto en lo que respecta a la planificación, proyección y dirección de ejecución de obra.

Expediente: 2026/49

Contrato de servicios publicado por Universitat de Barcelona en Barcelona. Lote 1. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 2 años. Categoría CPV 71317200. Plazo de presentación de ofertas hasta el 30 sep 2026.

1.800.000
Presupuesto base
3.960.000
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
71317200
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
2 sep 2026, 04:01
Fecha límite
30 sep 2026, 14:00 (27d 7h)
Duración
2 años
Lote
1

Organismo contratante

Universitat de Barcelona

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 2 sep 2026
Anuncio de Pliegos 2 sep 2026
Fin Plazo Presentación 30 sep 2026
Finaliza en 27 días
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 3 sep 2026, 04:24

Mismo sector y zona (71 en Barcelona)

Abierta 905811/26

Serveis de consultoria per a la redacció del projecte, el dimensionament de les solucions constructives basades a la natura i l’assistència a la direcció d’obra per a la prova pilot de renaturalització de la riera de Can Gavarrot, a Sant Boi de Llobregat.

14.106 €

Abierta SAB_2026000044

L’objecte del contracte el constitueix la prestació dels serveis tècnics per a la redacció del projecte executiu i l’estudi de seguretat i salut de les obres de reforma, adequació i modernització de la piscina exterior, edifici de vestidors, zona d’accés, espai bar-restaurant i nova pista de pàdel de l’equipament Tennis Sant Adrià. L’encàrrec inclou tots els treballs tècnics necessaris per a la correcta definició, justificació i valoració econòmica de les actuacions previstes, d’acord amb la normativa tècnica i urbanística aplicable, així com la documentació necessària per possibilitar la posterior licitació i execució de les obres. El projecte haurà de definir de manera completa les característiques funcionals, constructives, tècniques, ambientals, econòmiques i de seguretat de les actuacions previstes. L’abast del contracte comprendrà totes les prestacions i treballs necessaris per garantir la viabilitat tècnica i administrativa de l’actuació, d’acord amb les determinacions establertes en aquest Plec de Prescripcions Tècniques. Aquest contracte no es pot dividir en lots atesos els motius que s'expressen en l'informe de necessitat del contracte que figura en l'expedient.

50.398 €

Abierta 3565/2026

Contractació dels serveis d'assistència tècnica ambiental, logística i econòmica per a la realització de l'estudi de diagnosi i viabilitat del canvi de model cap a un sistema mixt d'alta eficiència, la redacció de tot el bloc documental dels nous plecs i l'assistència tècnica en la valoració d'ofertes per a la pròxima licitació dels Serveis de Neteja Viària, Recollida de Residus i Gestió de la Deixalleria de l'Ajuntament de Vallirana. Així mateix, es defineix que el present contracte té una naturalesa integral de consultoria. A efectes de garantir la continuïtat de l'expedient principal, s'aclareix de forma expressa que l’objecte del contracte inclou l’assessorament tècnic, logístic, jurídic i econòmic obligatori per a la redacció material i confecció de tot el bloc documental dels nous plecs de clàusules administratives i prescripcions tècniques que regiran la pròxima gran licitació dels esmentats serveis municipals.

35.000 €

Abierta 174/26

La present licitació té la finalitat de descriure els treballs a desenvolupar establint l’abast, els requisits i l’operativa perdur a terme els treballs de control tècnic per a l’assegurança de responsabilitat civil desenal a realitzar, definint les condicions, necessitats, directrius i criteris generals que han de servir de base per a la realització dels treballs encarregats, i concretant el procediment per a la redacció i presentació dels diferents documents en la realització dels quals ha d’intervenir l’adjudicatari de l’encàrrec, amb la finalitat que el contingut de l’encàrrec, un cop quedi garantida i assegurada la seva qualitat, coherència i homogeneïtat, pugui ésser rebut i acceptat per l’IMPSOL.

148.751 €

Abierta ECAS 01502/2026

El objeto del contrato es el servicio de prevención ajeno para la especialidad preventiva de medicina del trabajo y la especialidad de higiene industrial y soporte en la realización de las actividades de las especialidades preventivas de seguridad en el trabajo y ergonomía y psicosociología aplicada. Asimismo se harán aquellas pruebas analíticas o asistenciales vinculadas a riesgos específicos de algunas actividades profesionales (analítica de plomo, serología Hepatitis A, serología hepatitis B, vacunación tétanos, vacunación Hepatitis A y B, vacuna antirrábica, serología de la rabia, etc.)

345.000 €

Abierta 10059/2026

Direcció d'obra i coordinació de seguretat i salut per a les obres d'ampliació del pont sobre els FGC i sistema de rampa i escales de connexió entre el camí de Can Gatxet i la carretera de Vallvidrera. Raons que ho justifiquen: - Pas insuficient per a vianants en el tram central de ponts adjacents o en continuïtat sobre Can Gatxet i els FGC. Només existeix a un costat (est) i d'una dimensió de poc més d’1 metre. A la banda oposada només hi ha el voral. - Absència d’espai per al futur carril per a bicicletes, ara inexistent. D'altra banda, contextualitzat en un procés de consolidació general de xarxa ciclista al municipi. - Manca de connexió adaptada entre Can Gatxet i la carretera de Vallvidrera. Els dos nivells només resten connectats per unes escales al límit normatiu.

52.064 €

Abierta SER01-07/2026

El present procediment de licitació té per objecte la contractació d’un servei de prevenció aliè (SPA) en prevenció de riscos laborals per PUMSA, als efectes de cobrir les següents especialitats: medicina del treball (vigilància de la salut i reconeixements mèdics preventius), higiene industrial, ergonomia i la psicosociologia aplicada, seguretat en el treball, que inclou Coordinació d’Activitats Empresarials (CAE) i actuacions en prevenció tècnica per al personal de qualsevol centre de treball.Així mateix, el contracte haurà de cobrir la prestació d’assessorament i de sessions de formació general i específica.

18.400 €

Abierta 2026/0010839

Concurs de projectes, mitjançant procediment restringit a cinc concursants, amb intervenció de jurat, per a la selecció d’una proposta d’intervenció, que servirà de base per a la contractació dels serveis de redacció del Projecte bàsic i d’execució, certificació d’eficiència energètica de l’edifici, posterior direcció d’obra, direcció d’execució d’obres i monitorització de la “Rehabilitació de l’edifici d’habitatges de la Plaça de la República, 9 de Montesquiu sota l’estàndard Passivhaus”.

199.275 €

Abierta 31878/2025

Redacció del projecte de reparació de paviments i millora de l’accessibilitat al barri de l’Eixample i direcció de les obres, en el cas que es duguin a terme. - Reparació i re-pavimentació de voreres degradades, amb substitució de peces trencades o enfonsades, regularització de pendents i execució de trams nous on sigui necessari - Re-asfaltat i reparació de calçades que presentin clots, enfonsaments o irregularitats superficials - Ampliació puntual de voreres en trams amb secció insuficient per al pas segur de vianants - Formació de nous passos de vianants adaptats, amb rampes, paviments podotàctils i rebaixes de vorera d’acord amb els criteris d’accessibilitat universal - Execució d’orelles (eixamplaments de vorera a les interseccions) per reduir la distància de pas, augmentar la visibilitat i la seguretat dels creuaments - Revisió i reposició del mobiliari urbà afectat per les obres (bancs, pilones, papereres, etc.) Aquest projecte haurà de ser desenvolupat i lliurat seguint els requisits de la metodologia BIM, conforme a la documentació inclosa a l’annex 1 del PPT.

155.056 €

Abierta 2026/0019743

Servei d’anàlisi de colífags somàtics en mostres d’aigua

17.500 €

Más licitaciones de Universitat de Barcelona

Abierta 2026/67

Obres de substitució de la climatització deficient, existent en la secretaria d’estudiants i docència de la Facultat d’Economia i Empresa, edifici 696, d’acord amb el que es descriu en el projecte executiu aprovat el 3 de juny de 2026. Les actuacions comprenen la renovació i ampliació dels equips de clima i la seva instal·lació elèctrica i control associada del segment de la planta 2 on s’ubica part de la unitat de secretaria de l’edifici, en substitució dels equips existents amb les seves xarxes de conductes associades.

74.629 €

Abierta 2026/93

2026/93 Pinso per animals de laboratori

726.814 €

Abierta 2026/93

Suministro de pienso para los animales de los estabularios de los Centros Científicos y Tecnológicos de la Universidad de Barcelona (CCiTUB). Este contrato comprende todos los productos que se describen en el Pliego de Prescripciones Técnicas (en adelante PPT), con las especificaciones y características técnicas que se detallan en el mismo, y que son los que se relacionan a continuación: Pienso de mantenimiento para rata-ratón. Pienso de mantenimiento para rata-ratón irradiado. Pienso de cría para rata-ratón. Pienso para conejo. Pienso para cerdo. Forma parte del objeto del contrato el transporte, la entrega del producto, la retirada de los elementos necesarios para el transporte y el embalaje, y la colocación en los almacenes del producto en los distintos estabularios de los CCiTUB.

330.370 €

Abierta 2026/101

2026/101 Roba esportiva dels participants de la lliga universitària i de les seleccions esportives

42.053 €

Abierta 2026/101

Subministrament de la roba esportiva dels participants de la lliga universitària i de les seleccions esportives, de la Universitat de Barcelona, mitjançant un sistema de venda per internet/botiga on line que permeti sol·licitar els productes. Els productes s’hauran de lliurar al domicili que indiqui en aquesta comanda online l’usuari final (que variarà en funció de l’equip). El delegat de cada equip facilitarà a l’empresa l’adreça per al lliurament de les equipacions de tots els membres de l’equip L’objecte del contracte també compren el transport i la distribució de les comandes dels productes en un màxim de 10 dies naturals.

35.042 €