En evaluacion Servicios

: Revisió i manteniment de: LOT 1.- EXTINTORS I BIES LOT 2.- CENTRALS DE DETECCIÓ D’INCENDIS En relació a les instal·lacions i sistemes de protecció contra incendis dels edificis adscrits o gestionats per PROCORNELLÀ per un període de 3 ANYS des de la formalització del contracte. Serà objecte i responsabilitat de l’empresa adjudicatària vetllar pel compliment de les lleis, reglaments i normes vigents. L’objecte del contracte, comprèn: • Manteniment preventiu. • Manteniment correctiu derivat de l’ús i el deteriorament propi de les instal·lacions. • Modificacions a efectuar per adequar les instal·lacions a la normativa d’aplicació, en especial pel que fa al Reial Decret 770/2025, que modifica el Reial Decret 513/2017, de 22 de maig pel que s’aprova el Reglament d’instal·lacions de protecció contra incendis. • A aquests efectes, totes les activitats de manteniment s’hauran d’adaptar als nous requisits com a màxim, dins el període d‘un any després de l’entrada en vigor de la Norma (màxim, 3 de març de 2027). • Les actuacions inclouen: els mitjans personals, els mitjans materials, tant d’elements a substituir com de la maquinària i els mitjans tècnics necessaris per a la prestació del servei de manteniment i reparació ordinari, així com l’aplicacióper part del contractista de les mesures de seguretat i protecció previstes a la normativa vigent. • Totes aquelles tasques complementàries o accessòries, estiguin o no detallades en el PPTP que siguin necessaris i imprescindibles, per a la prestació del servei i correcta execució del contracte. • Als efectes de poder preparar una nova licitació, amb 6 MESOS d’antelació al venciment del contracte objecte d’aquesta, serà obligatori lliurar a PROCORNELLÀ un Inventari actualitzat de tots els elements integrants del sistema per cadascun dels LOTS: en format pdf i editable. L’empresa que presti el servei de manteniment serà també responsable de controlar les dates de vigència dels certificats de cada element i realitza

Expediente: Exp 26-03 CONTRAINCENDIS

Contrato de servicios en evaluación por Procornellà en Barcelona. Lote 1. Procedimiento abierto. Duración del contrato: 3 años. Categoría CPV 50413200.

137.273
Presupuesto base
341.428
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto
CPV principal
50413200
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
2 jun 2026, 18:04
Fecha límite
6 jul 2026, 16:00
Duración
3 años
Lote
1

Organismo contratante

Procornellà

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 2 jun 2026
Anuncio de Pliegos 2 jun 2026
Fin Plazo Presentación 6 jul 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Anuncio de Formalización

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 6 jul 2026, 19:00

Mismo sector y zona (50 en Barcelona)

Abierta 16132284

Servei d’auscultació de carril mitjançant corrents induïdes i ultrasons

905.981 €

Abierta SS-/001-26

L'objecte de la licitació és la de contractar el servei de manteniment d'un total de 136 aparells elevadors, distribuïts en tres lots, en edificis gestionats per Pla de Besòs, SAU-OLH, al barri de La Mina de Sant Adrià de Besòs.

255.439 €

Abierta X2026000305

Servei de neteja i desinfecció del sistema de ventilació i climatització, així com la realització de la inspecció i avaluació de les condicions ambientals (CAI), de les oficines centrals de la societat i del Centre d'activitats de La Farga, GEM,S.A.

35.950 €

Abierta CSE/AH02/1101481806/27/PS

Servei de revisió i reparació d'endoscopis rígids de l'Hospital Universitari de Bellvitge

46.750 €

Abierta 904985/26

Adquisició i manteniment del digestor i destil·lador automàtic amb valorador integrat per la determinació del nitrogen Kjeldahl i amoni.

106.000 €

Abierta 26/053

Servicios de mantenimiento integral, gestión y aprovisionamiento energético de las instalaciones de producción térmica de los edificios de vivienda del IMHAB, con medidas de contratación pública sostenible

2.904.000 €

Abierta 5/2026/CSOH

Señalización

300.000 €

Abierta 2026/9781L

L’objecte d’aquesta licitació és la contractació promoguda pel Servei de Seguretat Ciutadana, Convivència i Protecció Civil de l’Ajuntament de Santa Perpètua de Mogoda, consistent en la prestació del servei de retirada de vehicles de la via pública, i el seu posterior trasllat al dipòsit municipal o al lloc indicat per la Policia Local, quan l’Ajuntament ho determini

179.081 €

Abierta CTON2026000033.

Servei de neteja de vehicles de propietat, renting, lloguer o altre ús municipal de l’Ajuntament de de Sant Vicenç dels Horts, Lot 1

36.600 €

Abierta 5933/2025

Servei de manteniment de les instal·lacions de protecció, passiva i activa, contra incendis dels diferents equipaments municipals de l'Ajuntament de Caldes de Montbui

112.657 €

Más licitaciones de Procornellà