Reurbanització del carrer Bogatell entre el carrer Andreu Soler i la Plaça de la Vila L'àmbit del projecte engloba uns 1.790 m2 corresponents al tram del carrer Bogatell i els seus encreuaments amb el carrer Andreu Soler i l’Avinguda Catalunya. La nova secció es desenvolupa en plataforma única donant prioritat als vianants. Aquesta es divideix en primer lloc en dues zones pavimentades a trencajunts: una amb junta oberta i permeable a l'aigua per a parterres i arbrat, i l'altre amb junta tancada per al trànsit rodat. Entre els dos espais trobem la rigola amb embornals que recull l'escorrentia transversal del vial. En segon lloc, en els laterals en contacte a façana trobem dues voreres (una de 2,50m i l'altre de 3,20m) pavimentades a junta continua per a pas exclusiu de vianants. Els carrer es pavimentarà amb peça de 20x20cm diferenciant 3 tipus de junta segons el seu ús: els laterals en contacte amb façanes la junta serà prima i continua formant una retícula, i es col·locarà sobre una base de formigó. En el tram central en canvi, la junta serà a trencajunts, en el cas del paviment permeable oberta i plantada, i en el cas del vial rodat amorterada. Els canvis de material en els que la base i subbase canviï, s'utilitzarà un perfil metàl·lic d'acer galvanitzat per a garantir una transició neta i el bon confinament dels paviments. El projecte contempla també una millora dels serveis existents amb el soterrament de línies aèries i la substitució de trams de col·lector i aigua potable en mal estat. El nou sanejament es connectarà a l’existent al carrer Mossèn Cinto Verdaguer per tant s’haurà de fer un tram de clavegueram fora de l’àmbit de l’obra.

Expediente: SAB_2025000075

Contrato de obras formalizado por Ajuntament de Sant Adrià de Besòs en Barcelona. Duración del contrato: 6 meses. Categoría CPV 45233293. Adjudicado el 6 abr 2026 a CONSTRUCCIONS URBA COMPLET, S.L.. Se recibieron 2 ofertas.

531.774
Presupuesto base
584.951
Valor estimado
Compartir WhatsApp Email

Detalles

Procedimiento
Abierto simplificado
CPV principal
45233293
Lugar de ejecución
Barcelona (Cataluña)
Publicación
5 mar 2026, 13:34
Fecha límite
20 ene 2026, 00:59
Duración
6 meses

Adjudicación

Adjudicatario
CONSTRUCCIONS URBA COMPLET, S.L.
NIF
B25845728
Importe
462.241
Ofertas recibidas
2

Documentos

(2)

Estado del procedimiento

Anuncio de Licitación 5 mar 2026
Anuncio de Pliegos 5 mar 2026
Fin Plazo Presentación 20 ene 2026
Plazo cerrado
Anuncio de Adjudicación
Sin fecha publicada
Anuncio de Formalización 6 abr 2026

Fuente

Ver fuente original
Última actualización: 28 jul 2026, 06:30

Mismo sector y zona (45 en Barcelona)

Abierta 01040601/2026/8

L'objecte d'aquest Plec és la contractació de l’execució de les obres descrites en el PROJECTE TÈCNIC PER LA COMUNICACIÓ D’OBRES MENORS PER AL CONDICIONAMENT ACÚSTIC I ADDENDA DEL PROJECTE TÈCNIC DE L’O.A.C. LES ROQUETES, aprovat definitivament per Junta de Govern Local en 27 de febrer de 2024. Durant el desembre de 2021 es realitza un Informe d’avaluació i proposta correctora del condicionament acústic de l’OAC. Les Roquetes per tal d'avaluar el condicionament acústic de la sala de l’Oficina d’Atenció al Ciutadà amb l’estudi del temps de reverberació i proposta de millora. Dels resultats de les mesures “in situ” realitzades es va concloure que els valors obtinguts de reverberació, en comparació als nivells mínims segons el DB HR del CTE, presentaven uns nivells superiors dels que exigeix la normativa preceptiva d’aplicació. Es va proposar reduir els temps de reverberació per tal millorar la intel·ligibilitat de la paraula i evitar l'existència d'eco o d'eco flotant. L’objecte del projecte de la present licitació és el compliment de la normativa DB HR del CTE mitjançant la Instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm suspeses del forjat separades un mínim de 500 mm, i la instal·lació d’illes acústiques quadrades de dimensions 1160x1160 mm a paret separades un mínim de 50 mm, per tal de reduir el soroll ambiental a la planta baixa de l’OAC de l’edifici municipal de la Vinya d’en Petaca de Les Roquetes a Sant Pere de Ribes.

69.716 €

Abierta C41-26

L’objecte del contracte és l’execució de les obres de reparació dels túnels de compostatge del CCTRVO.

1.991.925 €

Abierta SGT/2026/7

El contrato tiene por objeto el suministro e instalación de cámaras de videovigilancia en la ciudad de Sabadell, a la vía publica. Se tendrá que realizar de conformidad con el "Proyecto Suministro e instalación de cámaras de videovigilancia Modificado" aprobado por la Junta de Gobierno Local, en sesión ordinaria, el 23 de marzo de 2026.

242.448 €

Abierta 2026OB0014

L’objecte del present contracte són les obres relatives al desplaçament de la variant de línia subterrània de mitja tensió (25 KV) L/Z. FRANCA.2 a l’existent centre de mesura 110016, amb mesures de contractació pública sostenible

181.362 €

Abierta 151/2026/0011

Obres consistents en “la millora del funcionament de la xarxa de recollida d’aigües pluvials, àmbit illa 6, Maresme-Irlanda-Toledo del barri Serraparera i àmbit rda. Guinardó-Pineda-Benlliure del barri Fontetes de Cerdanyola del Vallès”

66.417 €

Abierta OBR02-07/2026

Constituye el objeto del presente contrato la ejecución de las obras de urbanización y electrificación (Fase 3), previstas en el Proyecto de Modificación del Proyecto de Urbanización del PMU-01d Ronda Barceló-Illa Fàbregas y de Caralt. Polígono 1. El ámbito físico del contrato comprende los espacios público situados dentro del Polígono 1 del PMU-01d (PU2-Ronda Barceló): Ronda Barceló (Tramo de la Calle Méndez Nuñez y Avenida Maresme), Calle Méndez Nuñez (Tramo entre Calle Cooperativa y calle Alcalde Abril), Calle Thos y Codina (Tramo entre Calle Cooperativa y calle Alcalde Abril), dos zonas verdes entre Calles Mendez Nuñez y Hermanos Thos y Codina y una zona verde entorno a Torre Barceló.Concretamente, se refiere a las obras del ámbito del PU2 "Ronda Barceló", Polígono 1, con una superficie de actuación de 12.932 m².

5.459.164 €

Abierta 151/2026/0006

Obres millora, legalització i eficiència energètica de l’enllumenat públic de l’Av Catalunya i entorn, de Cerdanyola del Vallès

407.151 €

Abierta OBM/2026/37

Aquestes obres recullen les actuacions necessàries a la Biblioteca Vapor Badia, emplaçada al carrer de les Tres Creus, 127-129, per habilitar els espais de l?antiga cafeteria i oficines com a sala d?estudi i lectura en autoservei.

486.368 €

Abierta URB/2026/24

L'objecte del projecte consisteix en les obres de reforma de la vorera nord del carrer de l'Alcalde Ribé de Sabadell, entre la plaça d'Espanya i l'avinguda de Matadepera.

693.246 €

Abierta 2026/67

Obres de substitució de la climatització deficient, existent en la secretaria d’estudiants i docència de la Facultat d’Economia i Empresa, edifici 696, d’acord amb el que es descriu en el projecte executiu aprovat el 3 de juny de 2026. Les actuacions comprenen la renovació i ampliació dels equips de clima i la seva instal·lació elèctrica i control associada del segment de la planta 2 on s’ubica part de la unitat de secretaria de l’edifici, en substitució dels equips existents amb les seves xarxes de conductes associades.

74.629 €

Más licitaciones de Ajuntament de Sant Adrià de Besòs

Abierta SAB_2026000044

Servei de redacció del projecte d’obres de reforma, adequació i modernització de la piscina exterior, edifici de vestidors, zona d’accés, espai bar-restaurant i nova pista de pàdel de l’equipament Tennis Sant Adrià

50.398 €

Abierta SAB_2026000044

L’objecte del contracte el constitueix la prestació dels serveis tècnics per a la redacció del projecte executiu i l’estudi de seguretat i salut de les obres de reforma, adequació i modernització de la piscina exterior, edifici de vestidors, zona d’accés, espai bar-restaurant i nova pista de pàdel de l’equipament Tennis Sant Adrià. L’encàrrec inclou tots els treballs tècnics necessaris per a la correcta definició, justificació i valoració econòmica de les actuacions previstes, d’acord amb la normativa tècnica i urbanística aplicable, així com la documentació necessària per possibilitar la posterior licitació i execució de les obres. El projecte haurà de definir de manera completa les característiques funcionals, constructives, tècniques, ambientals, econòmiques i de seguretat de les actuacions previstes. L’abast del contracte comprendrà totes les prestacions i treballs necessaris per garantir la viabilitat tècnica i administrativa de l’actuació, d’acord amb les determinacions establertes en aquest Plec de Prescripcions Tècniques. Aquest contracte no es pot dividir en lots atesos els motius que s'expressen en l'informe de necessitat del contracte que figura en l'expedient.

50.398 €

Abierta SAB_2026000048

Servei de formació per al programa de millora sociolaboral 2027

89.905 €

Abierta SAB_2026000048

L’objecte del contracte és contractar la formació teòric-pràctica corresponent a les accions formatives de millora sociolaboral 2027. Aquests cursos que promou l’Àrea de Promoció econòmica, tenen l’objectiu d’impulsar l'ocupabilitat de les persones aturades del municipi i la formació està pensada per poder cobrir les necessitats dels ciutadans i d’augmentar el seu currículum professional i personal.

89.905 €

Abierta SAB_2026000045_

El objecto del contrato lo constituye la prestación del servicio de dinamización y promoción de la lectura así como la promoción y dinamización cultural en el espacio cultural-biblioteca Font de La Mina en Sant Adrián de Besòs. La Biblioteca Fuente de la Mina es un servicio dentro del conjunto del Espacio Cultural Fuente de La Mina de San Adrián de Besòs. Ambos espacios conforman el servicio cultural que se da en todo el espacio genérico (equipamiento municipal), llamado Espacio Cultural Fuente de La Mina en el que se tienen que distinguir, por un lado, la Biblioteca Fuenta de la Mina y, por otro, el propiamente dicho Espacio Cultural en el que se encuentran los servicios y salas para compartir tanto para los proyectos de dinamización de la lectura y cultura que realiza la Biblioteca com por las acciones culturales directamente dirigidas a entidades y población en general.

560.716 €